Szkło. Audiobook

Wykłada filozofię na prywatnej uczelni. Próbuje dokończyć doktorat. Trochę romansuje, trochę udziela się w mediach. Jakub Raste - mężczyzna, który z niedojrzałości uczynił zasadę. Po kontrowersyjnej wypowiedzi w programie na żywo odbiera telefon. Prezes korporacji telewizyjnej zaprasza na spotkanie. Ma powstać ambitny kanał telewizyjny. Potrzebny jest dobry szef. Ktoś, kto potrafi uciec od schematu i nie podda się dyktatowi sondaży. Czy Logos.tv wejdzie na antenę? Czy Jakub rozbije szybę, która oddziela go od rzeczywistości? Czy zrozumie, na czym polega miłość?

O męskiej niedojrzałości w sposób dojrzały. Media, korporacje, niedosyt. Proza oszczędna w słowach, jednocześnie obrazowa i poetycka. To nie jest kolejny kryminał, ale snuta intryga wciąga, a cynizm, nadwrażliwość i erotyczne nienasycenie głównego bohatera porządnie nas wkurzają.

Agata Passent

Szkło. Audiobook - opinie o książce

Avatar użytkownika - mirand
mirand
Przeczytane:2019-02-19, Ocena: 2, Przeczytałam,

Od razu po zamknięciu tej książki wiedziałam, że będę miała problem z jakąkolwiek  opinią na jej temat i chyba muszę się poddać. Dla mnie to dziwny twór autora i szczerze mówiąc nie bardzo wiem dokąd zmierzał. Jaki miał zamysł?

To historia faceta, kawalera, który z jednej strony pokazuje się od tej strony "imprezowej" a z drugiej facet, który jest dobrze wykształcony, ma świetną pracę i wie czego chce. Jego życie prywatne dla mnie to totalna porażka. Oprócz tego, masa opisów przeróżnych sytuacji, ludzi z otoczenia.

To zdecydowanie niełatwa literatura, zupełnie nie dla mnie, ponieważ jednak nie lubię zaczynać i nie kończyć, uparłam się. Wg mnie niestety powieść do zapomnienia:(

Studnie Norymbergi
Emil Marat0
Okładka ksiązki - Studnie Norymbergi

Nakam znaczy mściciel. Dramatyczna historia o walce, ocaleniu i zemście oparta na faktach Sześć milionów. Zabijmy sześć milionów Niemców...

Szkło
Emil Marat0
Okładka ksiązki - Szkło

Jakub Raste prowadzi spokojne życie. Wykłada filozofię na prywatnej uczelni, próbuje dokończyć doktorat, trochę romansuje, trochę udziela się w...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska