Szóste okno

Tom 6 cyklu Tom Douglas

Prawda boli, ale kłamstwa mogą zabić.

Po śmierci męża Natalie Gray wiąże się z jego najlepszym przyjacielem, Edem Cooperem. Kobieta pragnie, aby zastąpił on ojca jej dorastającej córce, Scarlett, z czasem jednak zaczyna podejrzewać, że intencje mężczyzny nie są do końca czyste. Natalie próbuje zapewnić sobie i córce bezpieczeństwo, dlatego wkrótce przeprowadzają się do kolejnego domu. To miejsce również skrywa swój mroczny sekret. Być może znacznie gorszy od tego, przed którym uciekły.

Tymczasem Tom Douglas prowadzi śledztwo w sprawie samobójstwa nastolatki. Ślady doprowadzają go do Natalie i Scarlett. Czy Douglas zdąży ochronić je przed prawdą, która może zniszczyć ich życie na zawsze?

Informacje dodatkowe o Szóste okno:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2017-05-24
Tytuł oryginału: The Sixth Window
Tłumaczenie: Joanna Gabarek

Kup książkę Szóste okno

Szóste okno - opinie o książce

Avatar użytkownika - emilla2421
emilla2421
Przeczytane:2017-06-14, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2017,
Natalie Gray traci męża który zostaje potrącony przez samochód czy był to wypadek czy został zamordowany. Po śmierci męża wiąże się z jego najlepszym przyjacielem Edem Cooperem. Jest szczęśliwa do czasu gdy odkrywa na jego komputerze pewne zdjęcia. Obawia się o bezpieczeństwo córki i się wyprowadza do kolejnego domu. Gdyż jej dom został już wynajęty. Czy są tam bezpieczne co się tam dzieje, czy córka rzeczywiście jest bezpieczna czy coś jej grozi. I czy wszyscy mają tajemnice czy zmarły mąż też coś przed nią ukrywał i idealizowała jego obraz. Natomiast Tom douglas prowadzi sprawę samobójstwa nastolatki.Cy sama odważyła się na ten krok czy ktoś jej w tym pomógł.Mamy tutaj doczynienia z szeregiem kłamstw które muszą ujrzeć światło dzienne.Komu ufać kto jest naszym wrogiem. Natalie i Scarllet znajdą się w wielkim niebezpieczeństwie.Czy dwie sprawy mają coś ze sobą wspólnego. Mamy tutaj doczynienia z pornografią i wykorzystywaniem młodych kobiet, podatnych a wpływy. Kto mówi prawdę kto tutaj kłamie.Rachel Abott jak zwykle nie zawodzi tworzy postacie ktore są pełne wad niedoskonałości , pokazuje problemy które mogą dziać się tuż za rogiem. Jak zwykle nas zaskakuje zakończeniem.Sprawia ze nie mozemy sie oderwac stwarza wciagajaca fabule od której nie mozna sie oderwać, czujemy to co sie dzieje.

Tom Douglas rozwiązuje niezmiernie zawikłaną sprawę tajemniczego samobójstwa nastoletniej dziewczynki, powiązaną zze zdjęciami erotycznymi nastolatek. Całość łączy się również ze śmiercią policjanta sprzed 18 miesięcy. Świetna książka!

Cały czas schemat z ciałem na początku książki działa. Nie żeby mi to przeszkadzało. Podaję to tylko w ramach ciekawostki.

Po raz kolejny książka Rachel Abbott zaskoczyła mnie pozytywnie.  Po raz kolejny nie mogłam się oderwać od książki, dopóki jej nie przeczytałam.
Nie wiem co w tej historii jest gorsze. To, że są na tym świecie ludzie, którzy wykorzystują młode zgubione w okresie dorastania dziewczęta, czy  może jednak to, że są ludzie, którzy wzbogacają się na tym bez żadnych skrupułów. A może to kłamstwo, które niszczy wszystko.

Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2019-04-27, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Natalie po śmierci męża zamieszkała z nastoletnią córką ze swoim partnerem w nowym domu. Tylko on potrafił ją pocieszyć, był jej przyjacielem i znajomym jej byłego męża. Jednak pewnego dnia bohaterka zobaczyła na laptopie swojego partnera coś, co „doprowadziło do tego, że zaczęła podawać w wątpliwość wszystko, co o nim wiedziała.” Natalie decyduje się na przeprowadzkę z córką do wynajętego mieszkania, co doprowadza do pewnych wydarzeń…

„Szóste okno” to thriller o braku zaufania w związku, złej interpretacji sytuacji, kłamstwach, sekretach i poczuciu winy. Najciekawszą bohaterką wydawała mi się jednak córka bohaterki Scarlett- jej przeżywa związane z zabójstwem ojca, niemożność porozumienia się z Natalie, jej ukrywanie prawdy, trudna i niebezpieczna sytuacja, w jaką się wplątała. W tle mamy wątek pewnego nielegalnego biznesu i wykorzystywanie słabości innych. Nie jest to z pewnością najlepszy thriller jaki czytałam, ale ma ciekawe wątki (chociaż niektóre zbędne). Jeśli lubicie tego typu gatunkowe powieści, to możecie się skusić na czytanie.

„Szóste okno” nie wciągnęło mnie może od pierwszych stron, ale za to ma w sobie coś, co kocham najbardziej w tego typu książkach – stopniowe nakręcanie tempa akcji, a pod koniec „rzucenie bomby”, żeby czytelnik nie mógł się oderwać od lektury.

Natalie Grey półtora roku temu straciła męża. Teraz, wraz z córką Scarlett, zamieszkała z nowym partnerem. Ed był od wielu lat przyjacielem Natalie i zmarłego Berniego. Pewnego dnia Natalie odkrywa jednak na jego komputerze coś, co zmusza ją do wyprowadzki ze Scarlett.

Śledztwo w sprawie śmierci Berniego rozpoczyna się na nowo ze względu na nowe dowody. Równolegle, Tom Douglas próbuje rozwiązać zagadkę śmierci nastoletniej Jennifer Bale. Czy obie sprawy mogą być ze sobą połączone?

Rachel Abbott stopniowo budowała napięcie, które doprowadziło do nieoczekiwanego (przynajmniej dla mnie) finału. Na pewno się nie zawiodłam tą książką i z przyjemnością przeczytam 7 tom serii z Tomem Douglasem w roli głównej.

Plusem „Szóstego okna” jest na pewno fakt, iż życie prywatne nadinspektora schodzi na nieco dalszy plan. Chociaż lubiłam Leo, to Louisa wydaje się być „zdrowszym” wyborem dla Toma. Niemniej, jestem bardzo ciekawa jak dalej rozwinie się ich znajomość.

Droga ucieczki
Rachel Abbott0
Okładka ksiązki - Droga ucieczki

Gdy młoda dziewczyna, Abbie Campbell, zostaje potrącona i zostawiona na pewną śmierć na bocznej drodze wioski Little Melham, miejscowa społeczność jest...

Tylko niewinni
Rachel Abbott0
Okładka ksiązki - Tylko niewinni

Kobiety rzadko zabijają z zimną krwią. Kiedy znany filantrop zostaje znaleziony martwy, nikt nie ma wątpliwości, że mordercą jest kobieta. Precyzja, z...