Sztuka rysowania dla dzieci

Kolejna propozycja dla dzieci z bestselerowej serii "Sztuka rysowania"
Wykonując ćwiczenia krok po kroku, młodzi artyści uczą się, jak realistycznie przedstawiać zwierzęta i ludzi. Rysują elementy po śladzie lub podążają za prostymi instrukcjami aż do wykonania pełnej ilustracji: uroczego kota, galopującego konia czy bawiącego się chłopca z deskorolką. Rysunki mogą powstawać bezpośrednio w książce lub na osobnej kartce.
Zaczynając od prostych form, dzięki czytelnym wskazówkom oraz atrakcyjnym tematom, młodzi rysownicy szybko doskonalą umiejętności. Ćwiczenia zostały oznaczone gwiazdkami oznaczającymi stopień trudności, co pomaga dostosować je do umiejętności oraz stopniowo podnosić poziom.

Informacje dodatkowe o Sztuka rysowania dla dzieci:

Wydawnictwo: Publicat
Data wydania: 2023-07-12
Kategoria: Architektura, kultura, sztuka

Kup książkę Sztuka rysowania dla dzieci

Sztuka rysowania dla dzieci - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-09-30, Ocena: 6, Przeczytałam,

Książka jest naprawdę dla tych osób, które nie umieją rysować. Nie ważne czy jesteś dzieckiem, czy też dorosłym, a nawet babcią lub dziadkiem, rysować można nauczyć się w każdym wieku, pod warunkiem, że się tego chce. Pamiętam jak w szkole starałam się jak umiałam, by móc narysować człowieka i zawsze jego wygląd był nieproporcjonalny w każdej części. Po tylu latach w końcu zobaczyłam, że jest schemat według którego można nauczyć się rysować i wcale nie jest on trudny. Aż mnie dziwi, że moje nauczycielki od plastyki i techniki nigdy nam tego nie pokazały. Nakazywały, by rysować ludzi prostych, ale co to mogło oznaczać dla małego dziecka? Że mieli stać wyprostowani? A wystarczyło, by ukazały schemat z tej książki, czy rysowanie czegokolwiek na podstawie kółek i linii prostych. Ale od początku.
Wpierw na pierwszych stronach autor prosi byśmy poćwiczyli rysowanie okręgów, owali i linii prostych. Każda rzecz o którą prosi jest ukazana na rysunku w całości, a obok jest dla nas wolne miejsce. Następnie rysujemy bazgroły, by rozluźnić naszą dłoń i wprawić ją w dalsze instrukcje. Na kolejnej stronie zobaczycie, że na rysunkach zwierząt możecie ozdabiać je w przeróżny sposób, nie tylko paski na żyrafie, czy znaczki na skrzydłach motyla. Następnie zobaczycie ogrom podstawowych części ciała zwierząt, które sami będziecie próbowali narysować. I tak krok po kroczku przejdziemy od zwierząt do rysowania ludzi. To naprawdę nie tylko świetna zabawa, ale i niedowierzenie, kiedy nagle widzicie, że sami jesteście w stanie stworzyć coś pięknego. Ja z pewnością będę ćwiczyła te rzeczy razem z dziećmi. Jestem w stanie stwierdzić teraz, że nie tylko osoba, która uczy dzieci plastyki potrafi malować. Wystarczy, że sięgniecie po tą serię od Wydawnictwa Publicat, by samodzielnie dojść do perfekcji. W serii ukazały się też rysowanie twarzy, architektura, rysowanie całych ludzi, zwierząt, rysowanie natury, w kolorze, pastele, fantasy oraz kaligrafia. Wierzę, że kiedyś uda mi się przeczytać wszystkie te książki i nauczyć się pięknie rysować:-)