Sztuka zdrowego życia. Jak zachować zdrowie duszy i ciała

Naucz się, jak prowadzić zdrowe życie, troszcząc się o duszę i ciało.

Jak żyć zdrowo, zachowując wewnętrzną równowagę?

Czy dbałość o dusze może mieć wymierny wpływ na zdrowie ciała?

Jak odnaleźć drogę do zdrowia i spokoju w zgiełku współczesnego świata?

Na te i inne pytania odpowiada Anselm Grün, przybliżając nam sztukę zdrowego życia, której sedno tkwi w równowadze ciała i duszy. Wyjaśnia, w jaki sposób osiągnąć życiowy złoty środek, dokonywać słusznych wyborów dotyczących diety, postu, odpoczynku oraz ruchu.

Żyć zdrowo to, jego zdaniem, żyć na co dzień zgodnie z naturą. Uwzględniać potrzeby zarówno duszy, jak i ciała, budować pozytywne relacje z ludźmi i korzystać z daru modlitwy.

Ta książka to doskonała inspiracja do prowadzenia zdrowszego, a dzięki temu i lepszego życia.

Boży głos – o czym przekonani byli mnisi pierwszych wieków – przemawia do nas nie tylko poprzez Biblię lub pisma ojców Kościoła i innych autorów religijnych. Nie, Bóg mówi do nas również w naszym ciele i poprzez nasze ciało. Nieodzownym elementem zdrowego życia jest zatem, zgodnie z tym poglądem, uważne wsłuchiwanie się we własne ciało…Ciało zwraca nam uwagę na sprawy, które zignorowaliśmy, gdy mówiła nam o nich dusza.

(fragment książki)

Anselm Grün jest mnichem benedyktyńskim, doktorem teologii, znanym doradcą duchowym i pisarzem. Jego książki cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Tłumaczone były na ponad 25 języków i sprzedały się w kilkunastu milionach egzemplarzy.

Informacje dodatkowe o Sztuka zdrowego życia. Jak zachować zdrowie duszy i ciała:

Wydawnictwo: eSPe
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Gesund mit Leib und Seele
Język oryginału: niemiecki

Kup książkę Sztuka zdrowego życia. Jak zachować zdrowie duszy i ciała

Jak kierować ludźmi?
Anselm Grün OSB0
Okładka ksiązki - Jak kierować ludźmi?

\"Nacisk na minimalizowanie kosztów i maksymalizowanie zysków w wielu przedsiębiorstwach tworzy atmosferę długotrwałej niepewności. Presji sukcesu ulega...

Słowo blisko ciebie. Mądrość Biblii na co dzień
Anselm Grün OSB0
Okładka ksiązki - Słowo blisko ciebie. Mądrość Biblii na co dzień

Biblia podpowiada nam, jak mądrze i dobrze żyć. Kim jesteśmy? Jak mamy radzić sobie z presją, której jesteśmy poddawani każdego dnia? W jaki sposób...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;