Szukaj mnie wśród mgieł Wirungi

Agenci rosyjskiej FSB, meksykański kartel narkotykowy Sinaloa, terroryści z Al Kaidy, a nawet amerykański Border Patrol... Wszyscy szukają połówek carskiej monety, rozciętej szablą przez Jana Młynarskiego w 1863 roku. Dlaczego są takie cenne? Co to za sekret się za nimi skrywa? I jaki związek z tymi dwoma wędrującymi po świecie kawałkami złota ma Gerome Rómel, weteren Legii Cudzoziemskiej, który także podąża ich śladem?

Czy przepołowiona moneta ponownie zostanie scalona w Meksyku, gdzie Monika Wilczyńska próbuje odzyskać uprowadzoną córeczkę? Czy samotna matka będzie w stanie wydrzeć swoje dziecko z rąk potężnego kartelu? Przecież nie ma przy sobie niczego, co mogłaby przeciwstawić bandytom. Poza siłą miłości. Do dziecka. I do mężczyzny, który wbrew wszelkiemu rozsądkowi postanowił jej pomóc...

Szukaj mnie wśród mgieł Wirungi to trzeci i ostatni tom sagi rodzin Zaporewiczów i Młynarskich.

Zbigniew Zborowski, autor dziewięciu powieści (m.in. Spotkajmy się zanim przyjdzie zima i Znajdziesz mnie w cieniu guayacan) i scenarzysta filmowy. Laureat wyróżnienia Empiku za scenariusz audiobooka Letarg. W swojej pracy inspiruje się prozą Carlosa Ruiza Zafona i Marka Hłaski. Zanim zaczął pisać książki, był reporterem, redaktorem naczelnym, prezenterem telewizyjnym, podróżnikiem, instruktorem kung fu, pracownikiem leśnym w Bieszczadach.

Informacje dodatkowe o Szukaj mnie wśród mgieł Wirungi:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2023-03-22

Kup książkę Szukaj mnie wśród mgieł Wirungi

Szukaj mnie wśród mgieł Wirungi - opinie o książce

Avatar użytkownika - ja-carpe_diem
ja-carpe_diem
Przeczytane:2023-04-13, Ocena: 6, Przeczytałam,

Pamiętam moment, gdy wzięłam do ręki pierwszy tom cyklu; ekscytację i niecierpliwość. Po skończeniu czytania, padło pytanie; ale jak to? Znowu muszę czekać? Doczekałam się kolejnych tomów i rozwiązania tajemnicy.

Na duży plus zasługuje wydanie - proste, wręcz ascetyczne w twardej oprawie. Cały czas mam ochotę jej dotykać, co też robię.

Są rodziny, których nie ogranicza miejsce, rozsypani po kontynentach, nie wiedząc o sobie; czasem szukają korzeni, ale często bywa to bez znaczenia. Żyją tu i teraz.                                                                   Dziewczyna i chłopak rozdzieleni przez wichry historii, każde z połową carskiej monety. Rodzą się kolejne pokolenia, wybuchają konflikty, członkowie rodziny rozpraszają po świecie, a połówki pieniążka krążą, podróżują, zmieniają właściciela. Ludzie mierzą się z różnymi realiami, odmiennymi kulturami, przyświeca im kaganek innej idei.

Bardzo pasuje mi tu zdanie „jak nie wiesz, o co chodzi, to chodzi o pieniądze”, a one to władza.

Mrok tajemnicy, walka o przetrwanie, brak uczuć spowija bohaterów mackami obojętności. Na szczęście nie wszystkich. Oddane dzieciom matki, zakochanie po kres dni, uczciwość wobec sumienia i potomnych. Życie, och życie, kocham cię nad życie…

W każdym słowie jest żywiołowość, zapał do działania, energia piszącego przechodzi na czytelnika. Autor precyzyjnie opisuje emocje, nie upiększa, nie bawi się w porównania i gdybanie. Pozwala czuć, wywołuje reakcje, zmusza do zajęcia stanowiska w stworzonym literackim bycie.

Żałuję tylko jednego, że to koniec.

Avatar użytkownika - zaczytanamatka_z
zaczytanamatka_z
Przeczytane:2023-04-16,

~"SZUKAJ MNIE WŚRÓD MGIEŁ WIRUNGI" autorstwa Zbigniewa Zborowskiego znakomitego i wybitnie uzdolnionego twórcy, to niestety ale już ostatni trzeci tom cyklu "Spotkajmy się zanim przyjdzie zima".
~Część z was która miała okazję przeczytać ostatnie dwie części doskonale wie, że w tej wielowątkowej, zapierające dech w piersiach historii, splatają się losy trzech wspaniałych rodzin Zaporewiczów, Młynarskich i de' Villewów gdzie poszukiwaniem cennej cesarskiej monety przepołowionej przez samego Jana Młynarskiego.
~To właśnie tutaj przeszłość przeplata się z teraźniejszą łącząc fikcję literacką z prawdziwymi wydarzeniami, dzięki czemu mamy dokładny wgląd w każdy szczegół tej historii, co w akompaniamencie silnych emocji, wzruszeń, wartkiej akcji, wydarzeń historycznych oraz nutki sensacji, przygody stworzyło wybitną fabułę od której nie sposób się oderwać.
Fani powieści przygodowo- historycznych na pewno nie będą się tutaj nudzić, gdyż oprócz nietuzinkowych bohaterów, plątaniny tajemnic, sekretów, nie zabraknie: zagadki kryminalnej, agentów rosyjskich, meksykańskiego karteru narkotykowego, terrorystów z Al Kaidy, dzikiej Afryki, powrotu do czasów kolonialnych, problematycznych i zawiłych relacji międzyludzkich czy nawet szczypty gorącej pikanterii.
~ Autor z wielką precyzją, pasją, krok po kroku wprowadza nas świat naszych bohaterów dzięki czemu znajdziemy odpowiedź na dalsze losy jednej sióstr oraz poznamy nowe postacie, które mają kluczowy wpływ dla fabuły.
Jaki? Przekonajcie się sami!
~Takie książki po prostu się pochłania co wraz z melodyjnym językiem literackim oraz eleganckim wydaniem tworzy niepowtarzalną, magnetyczną całość.
Jeśli ktoś z was nie czytał poprzednich części nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po trzeci tom
Gwarantuje wam, że Zbigniew Zborowski zadbał o każdy szczegół aby przekazał był prosty klarowany i bez skaz!
Prawdziwa gratka dla konesera gatunku!
Ja polecam a zatem Czytajcie J.K.

Maksykańskie kartele narkotykowe, służby rosyjskie i amerykańskie, islamscy terroryści, wszyscy szukają połówek monety. Ginie prawie każdy, kto zbliży się do tajemnicy monety. Joanna marzy tylko, by z tego piekła wyrwać czteroletnią córeczkę, która stała się kartą przetargową.

Świetna trylogia. Polecam.

Monika Wilczyńska próbuje odzyskać swoją uprowadzoną córkę. Próbuje dowiedzieć się dlaczego dwie połówki carskiej monety są takie ważne. Do tego stopnia, że szukają je agencja rosyjskiej FSB, meksykański kartel narkotykowy, terroryści z Al Kaidy oraz amerykański Border Patrol.

Pierwszy tom sagi zachwycił mnie, drugi trochę wynudził, a przy trzecim nie wiedziałam czego się spodziewać.  Jednak wiedziałam, że po niego sięgnę, byłam ciekawa jak potoczą się dalsze losy Moniki, no i czemu te monety są takie ważne. Czemu za zwykła monetą, do tego przepołowioną, tyle osób tak wytrwale dążyły.

Przy tej części miałam wrażenie, że historia podąża w bardziej kryminalne strony. Zresztą w cale mi to nie przeszkadzało.

Moim zdaniem ta część jest lepsza niż poprzednia. Byłam ciekawa jak potoczą się wydarzenia, przy wcześniejszej czekałam na koniec książki. Tutaj tak nie było.  Chociaż i tak uważam, że pierwsza część jest najlepsza.

Mimo wszystko polecam sięgnąć po całą sagę, uważam, że warto poświęcić jej czas.

Jak to w ostatnim czasie, skusiłam się na poznanie tej historii jako audiobook. Lektora bardzo dobrze mi się słuchało.

Historia nawet ciekawa, ale przewidująca. Przeczytane, żeby skończyć serię.

Zbigniew Zborowski tworzy cudowne sagi, uwielbiam "Trzy odbicia w lustrze" I szczerze Wam polecam.

Ta saga również skradła moje serce. Trzeci i niestety ostatni tom historii dwóch połówek carskiej monety. Pomieszanie kilku gatunków literackich, kilka przestrzeni czasowych tworzy niesamowitą opowieść, przy której nie sposób się nudzić. Autor zadbał o dreszczyk emocji.

Rok 1863, Jan Młynarski przecina na pół carską monetę, jedną część zostawia sobie, a drugą daje ukochanej, tak część monety trafia do Zaporewiczów. Dlaczego jest tak ważna, że każdy jej szuka, a przez nią ginie wiele niewinnych osób, które nie mają pojęcia ile jest warta.

Rosją, Meksyk, Afryka, w tak wielu miejscach toczy się ta powieść. Najważniejsze pytanie czy Monika Wilczyńska odnajdzie uprowadzoną córeczkę, co do tego ma moneta i czy jej połówki wreszcie się połączą i kto na tym skorzysta? Nie będę zdradzać niczego więcej, nie chcę odbierać Wam przyjemności czytania.

Książka nietuzinkowa, cała saga była perełką ale trzeci tom to diament, taka wisienka na torcie. Mimo tego że nie był to najgrubszy z tomów, bardzo dużo się tu działo. Jeśli nie znacie tej serii, koniecznie czytajcie, warto. Ja teraz będę czekać na jakąś kolejną książkę autora.

To było moje drugie spotkanie z rodzinami Zaporewiczów i Młynarskich. Będzie mi ich brakowało. Przywiązałam się do tej historyczno-szpiegowskiej, a nawet kryminalnej sagi. Dzięki autorowi Zbigniewowi Zborowskiemu mogłam przemierzyć dosłownie cały świat. Z jego bohaterami była między innymi w Polsce, Rosji, Meksyku, Francji i w Wolnym Państwie Kongo. Czas akcji to XIX, XX i XXI wiek. Jeżeli lubicie przeskoki w czasie, to ta książka będzie idealna dla was. Treść jest niesamowita. Jej się nie czyta, przez nią się płynie. Tyle tutaj się dzieje, że głowa mała. Mimo sporej ilości zwrotów akcji ani przez moment się nie pogubiłam. Poznałam ciekawych bohaterów. Jednym kibicowałam, a innym dobrze nie życzyłam. Nie brakuje tutaj ofiar, ani przelewu krwi. Spotkałam między innymi agentów rosyjskiej FSB, terrorystów z Al Kaidy, amerykański Border Patrol oraz żołnierzy z Legii Cudzoziemskiej. Co ich wszystkich łączy? Wszyscy szukają dwóch połówek carskiej monety ukrytej przez Jana Młynarskiego w 1863 roku. Dlaczego jest aż tak cenna? Czy dla tych dwóch połówek warto było tracić życie?
Końcówka książki mnie rozbroiła. Nie mogłam przestać się śmiać. Autor totalnie mnie zaskoczył. Brawo dla niego.
Bardzo przydatne okazało się drzewo genealogiczne, które znalazłam na końcu tej książki.
Małym minusikiem jest brak kilku słów od autora do czytelnika. Oczywiście nie wpływa to na treść książki.
Jeżeli lubicie bawić się w poszukiwaczy skarbów, to zachęcam was do przeczytania tej historii.  Tutaj będziecie mieli okazję razem z bohaterami wyruszyć na poszukiwania monety. Tylko uważajcie, nie wszyscy wyjdą z tego żywi. Źli ludzie już depczą wam po piętach. Nie boją się użyć różnego rodzaju broni. Czy to wy pierwsi poznacie prawdę dotyczącą tej monety? Czy raczej zrobią to bardzo niebezpieczni ludzie? Czy światu grozi zagłada?
Z całego serca polecam wam książkę "Szukaj mnie wśród mgieł Wirungi".
Na uwagę zasługuje również piękna okładka. Wyryta jest na niej moneta. Jest idealna w dotyku. Twarda oprawa i szyte kartki są dodatkowym jej atutem.

Nowy drapieżnik
Zbigniew Zborowski0
Okładka ksiązki - Nowy drapieżnik

A jeśli człowiek nie jest ostatnim ogniwem ewolucji? Jeśli pojawił się ktoś, dla kogo jesteśmy jedynie stadem oszalałych ze strachu owiec, na które poluje...

Głos przeszłości
Zbigniew Zborowski0
Okładka ksiązki - Głos przeszłości

Dwie Warszawy - ta z czasów wojny i współczesna. Łączy je miłość, zagadka i... zbrodnia. W warszawskim getcie giną młode kobiety. Nikt nie...