Tajemnica ognia

Tom 3 cyklu Klub Kwiatu Paproci

Członkowie Klubu Kwiatu Paproci stawią czoła nowej tajemnicy!
Lato upływa Lipowskim na czekaniu: na szkołę, na festyn z okazji zakończenia wakacji i, co najważniejsze, na powrót Garda. Tosia czeka na coś jeszcze – na wyklucie się mitycznego stworka z noszonego pod pachą jajka.
Po powrocie Garda dzieciaki postarają się rozwiązać zagadkę jego tajemniczych zdolności. Milczący dorośli, którzy każą im nie wtykać nosa tam, gdzie nie trzeba, tylko podsycają ich ciekawość. Leszek będzie musiał się zmierzyć ze swoim brakiem odwagi, a Gard po raz pierwszy nie ulegnie i nie odpuści. Niestety, przy okazji, oczywiście zupełnym przypadkiem, wszyscy wpadną w niezłe tarapaty.
I pomyśleć, że to miała być taka spokojna końcówka wakacji!

Informacje dodatkowe o Tajemnica ognia :

Wydawnictwo: Mięta
Data wydania: 2023-05-24
Kategoria wiekowa: 13-15 lat

Kup książkę Tajemnica ognia

Tajemnica ognia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Merry
Merry
Przeczytane:2023-06-30, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2023, 52 książki 2023,

O tym, że przepadam za twórczością Katarzyny Bereniki Miszczuk, wiecie od dawna. Seria Kwiat Paproci nadal należy do moich ulubionych. Jakiś czas temu sięgnęłam po, powiedzmy, poboczną serię autorki. Ta jest co prawda dedykowana dla młodszych czytelników, ale i starsi doświadczą tutaj sporej rozrywki. Niedawno pojawiła się trzecia część tego cyklu, którą właśnie udało mi się przesłuchać. Czy kolejny tom przygód Klubu Kwiatu Paproci jest równie dobry, jak jego poprzednie?

Lato. Rodzeństwo Liptowskich trwa w oczekiwaniu. Na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, na festyn z okazji zakończenia wakacji, a także na powrót Garda. Tosia dodatkowo czeka na wyklucie się chowańca, któremu poświęca całą swoją uwagę.

Wreszcie powraca Gard, a przyjaciele starają się odkryć pochodzenie jego nadprzyrodzonych zdolności. Dorośli nijak nie pomagają w tej kwestii tłumacząc, by nie zajmowali się takimi sprawami. To dodatkowo intryguje dzieci. Próbując zaspokoić swoją ciekawość wpadają w niemałe tarapaty i po raz kolejny przychodzi im zmierzyć się ze słowiańskimi siłami...

Tak, tak i jeszcze raz tak. Kolejna część cyklu Klubu Kwiatu Paproci trzyma poziom i po raz kolejny dostarcza rozrywki nie tylko młodszym czytelnikom, ale i tym starszym. Historia wciąga od samego początku. Ja akurat skorzystałam z możliwości wysłuchania audiobooka, którego lektorka hipnotyzuje głosem idealnie pasującym do tej opowieści. Po raz kolejny podoba mi się to, w jaki sposób autorka wprowadza w świat słowiańskich bóstw i obyczajów. Robi to bardzo przystępnie, dzięki czemu zachęca tych młodszych (a może i starszych) do zgłębienia wiedzy na temat rodzimych tradycji z czasów Słowian. Uznaję to za ogromny plus.

Tak, jak w przypadku poprzednich tomów bardzo podoba mi się stworzenie fabuły na miarę sensacji, trochę kryminału, ale dostosowanego dla młodszych czytelników. Dzięki temu historia jest niesamowicie wciągająca od samego początku i nie daje się od siebie oderwać. Wraz z bohaterami odkrywamy kolejne elementy układanki, by w końcu rozwikłać nurtującą ich zagadkę. A to wszystko z humorem i morałem.

,,Tajemnica ognia" to trzecia część cyklu Klubu Kwiatu Paproci, ale możecie ją przeczytać lub przesłuchać niezależnie od tego, czy znacie wcześniejsze tomy, choć gwarantuję, że warto je poznać. Ja bardzo polecam całą serię nie tylko dzieciom i młodzieży, ale też i dorosłym. Bardzo przyjemna lektura do przeczytania lub posłuchania w te długie, letnie wieczory.

Współpraca reklamowa z Audioteką

Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2024-04-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2024,
Avatar użytkownika - mamulka14
mamulka14
Przeczytane:2023-06-28, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 36 książek 2023, przeczytane,
Gwiezdny wojownik.Tom 1. Działko, szlafrok i księżniczka
Katarzyna Berenika Miszczuk0
Okładka ksiązki - Gwiezdny wojownik.Tom 1. Działko, szlafrok i  księżniczka

Pełna absurdu kosmiczna opowieść w stylu Autostopem przez galaktykę. Załoga zebrana z łapanki wyrusza rozklekotanym złomem, by uratować Ziemię przed nadlatującą...

Ja cię kocham, a ty miau
Katarzyna Berenika Miszczuk0
Okładka ksiązki - Ja cię kocham, a ty miau

Nowa książka jednej z najpopularniejszych polskich pisarek - autorki bestsellerowej serii Kwiat paproci. Zwariowana komedia kryminalna. Ilustratorka...