Tajemnica Sittaford

Zasypana śniegiem Anglia. Maleńka wioska Sittaford zostaje odcięta od reszty świata. Podczas seansu spirytystycznego przy wirującym stoliku gość z zaświatów uprzedza, że kapitan Trevelyn zostanie zamordowany. Wkrótce znaleziono ciało. Inspektor Narracot przybywa, aby wyjaśnić zagadkę.

Informacje dodatkowe o Tajemnica Sittaford :

Kup książkę Tajemnica Sittaford

Tajemnica Sittaford - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2019-03-10,

W maleńkim Sittaford szaleje zimowa zawierucha. Co robić w taki zimowy wieczór? Najlepiej znaleźć grupową rozrywkę. Na tak ciekawie zapowiadającym się wieczorku zorganizowanym w domu Sittaford są obecne gospodynie domu - dom wynajęty przez panią Willet i jej córkę Violet od emerytowanego kapitana Trevelyana- oraz panowie Rycroft, Duke i Ronnie Garfield. Zabawa trwa w najlepsze, gdy dokładnie o 5:25 do grających dociera informacja, że Trevelyan nie żyje. Zaskoczeni goście nie są pewni, czy to prawda, czy tylko głupi żart. Zaniepokojony Burnaby wyrusza w śnieżycę, aby dotrzeć do przyjaciela.

Niestety Trevelyan nie żyje, rozpoczyna się śledztwo. Podejrzanym okazuje się siostrzeniec zamordowanego - James Pearson mieszkający w Londynie. Tam, gdzie chodzi o duże pieniądze, krąg podejrzanych się powiększa. Tak też jest w tym przypadku.

Agatha Christie po raz kolejny igra z czytelnikiem. Podaje prawdę taką, jaką chce. Widząc wszystko w ten sposób nie mamy szans odgadnąć, kto jest mordercą. Sprawca jest najmniej podejrzany, a wkrótce po poznaniu prawdy zadajemy sobie pytanie - jak mogliśmy na to nie wpaść?

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2013-07-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, ROK 2013 PONAD WYZWANIE,
Sprawę morderstwa równocześnie ze śledztwem policyjnym, bada także narzeczona aresztowanego. I Emilia rozwiązuje zagadkę, kto by pomyślał - dzięki butom! :)

Akcja rozpoczyna się od seansu spirytystycznego, podczas którego padają zaskakujące słowa. W sąsiedniej posiadłości ginie kapitan Trevelyan. Aresztowany zostaje jego siostrzeniec. Jego narzeczona nie wierzy, że on jest zdolny do morderstwa i prowadzi śledztwo na własna rękę. Finał jest zaskakujący. Polecam.

Avatar użytkownika - Styrana
Przeczytane:2015-06-14, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Murder on the Orient Express
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Murder on the Orient Express

The Queen of Mystery has come to Harper Collins! Agatha Christie, the acknowledged mistress of suspense—creator of indomitable sleuth Miss Marple...

Gwiazda nad Betlejem
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Gwiazda nad Betlejem

Jeden z ostatnich utworów zmarłej przed dwudziestu laty szeroko znanej angielskiej autorki powieści kryminalnych. Agatha Christie odchodzi tutaj od dawnej...