Teatr po sąsiedzku

Pia i Pablo bawią się często razem kukiełkowym teatrem. Gdy do sąsiedniego domu wprowadza się Ricky, Pablo spędza czas wyłącznie z nowym chłopcem, który ma wspaniałą kolekcję samochodów i samolotów. Pia czuje się osamotniona. Jednak pewnego dnia Ricky jest chory i teatr zaczyna działać na nowo...

Sonja Danowski szkicuje niezwykle wrażliwe uczucia dzieci w sytuacjach konfliktowych, lecz robi to tak delikatnie i cudownie, że wszystko, co wcześniej wydawało się trudne, rozpuszcza się w morzu dziecięcej radości.

Informacje dodatkowe o Teatr po sąsiedzku:

Wydawnictwo: Tako
Data wydania: 2023-10-16
Tytuł oryginału: Das Theater von nebenan

Kup książkę Teatr po sąsiedzku

Teatr po sąsiedzku - opinie o książce

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2023-12-05, Ocena: 6, Przeczytałem,

Wchodząc do magicznego świata "Teatru po sąsiedzku" Sonji Danowski, zaczynamy niezwykłą podróż przez zakamarki dziecięcych marzeń i uczuć. To nie tylko książka dla najmłodszych, lecz prawdziwe arcydzieło literatury dziecięcej, które zaczarowuje zarówno serca dzieci, jak i tych, którzy wciąż pragną odnaleźć urok w prostocie. Przygotujcie się na opowieść, gdzie  ilustracje stają się mostem łączącym nas z niezbadanym światem dziecięcej wyobraźni. "Teatr po sąsiedzku" to nie tylko lektura; to wrażliwa symfonia słów i obrazów, które razem snują opowieść o przyjaźni, empatii i magii, która tkwi w najmniejszych szczegółach. Gotowi na niesamowitą podróż? Otwórzcie stronę tej książki, a przekonacie się, że nawet dorośli mogą odnaleźć w niej cząstkę swojego zagubionego dzieciństwa.

Wnikając w strony "Teatru po sąsiedzku", czytelnik staje się świadkiem niezwykłej opowieść, która rozkwita niczym najpiękniejszy ogród. Przyglądając się każdemu zdaniu, odkrywa nie tylko opowieść o rodzeństwie Pii i Pabla, ale także subtelne przemyślenia o tym, co naprawdę ważne w dziecięcym świecie. To niezwykła podróż przez kontrasty dziecięcych fascynacji, gdzie tradycyjny teatr lalek konfrontuje się z nowoczesnymi gadżetami. Autorka ukazuje zawiłości dziecięcych emocji, w których każdy czytelnik, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie.

Wraz z Pią, Pablem i Rickim odkrywamy, że nawet najbardziej różne zainteresowania mogą zlać się w harmonijną całość, jeśli tylko pozwolimy uczuciom zakwitnąć. To opowieść, która podkreśla, że prawdziwa wartość kryje się w empatii, przyjaźni i zdolności do odkrywania piękna w prostocie.

Oprawa graficzna tego dzieła stanowi kwintesencję artystycznej doskonałości. Realizm ilustracji, podkreślony tajemniczą aurą, przenosi czytelnika w świat, w którym każdy detal emanuje pięknem i głębią. Twarda oprawa, w połączeniu z matowym, grubym papierem, tworzy dzieło sztuki nie tylko słownej, lecz także wizualnej.

"Teatr po sąsiedzku" to nie tylko książka, to magiczna podróż, która koi duszę i rozjaśnia każdy dzień. Gotowi na spacer po ogrodzie dziecięcej wyobraźni? Otwórzcie książkę i pozwólcie się ponieść strumieniowi emocji, który płynie między słowem a obrazem.

Nocny kotek
Sonja Danowski0
Okładka ksiązki - Nocny kotek

W schronisku odbędzie się niebawem festyn. Antoś kocha zwierzęta, a w szczególności koty, dlatego przekazuje na charytatywną loterię swoje ulubione przytulanki...