Templariusze. Tajemni strażnicy tożsamości Chrystusa

Kolejna książka, z której Dan Brown zaczerpnął tezy stanowiące trzon "Kodu Leonarda da Vinci". Fascynujące śledztwo pary brytyjskich dziennikarzy ujawnia jedną z największych tajemnic w historii ludzkości. Kim naprawdę był Jan Chrzciciel, Maria Magdalena i Jezus? Jakie łączyły ich związki? Czy dzieje urzędowego Kościoła opierają się na wielkim historycznym kłamstwie, a prawdę znali i zachowali jedynie prześladowani heretycy? Jakiej tajemnicy strzegą obrazy Leonarda da Vinci "Ostatnia wieczerza", "Pokłon trzech Króli", "Madonna wśród skał", krypty francuskich kościołów, tajemne stowarzyszenia czy sekty: czcicieli Izis i Ozyrysa, esseńczyków, katarów, templariuszy, masonów, Konwentu Syjonu? Czyja podobizna znajduje się na słynnym Całunie Turyńskim? Teoretycznie Picknett i Prince podążyli śladami autorów książki "Święty Graal, Święta Krew". Teoretycznie... Praktycznie dotarli do mroczniejszego sekretu chrześcijaństwa, pilniej strzeżonego niż małżeństwo Jezusa z Marią Magdaleną. Sekretu, do którego klucz znajduje się w pismach mandejczyków - niewielkiej sekty zagubionej w piaskach Iraku, pośród morza islamu.

Informacje dodatkowe o Templariusze. Tajemni strażnicy tożsamości Chrystusa:

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2018-02-15
Kategoria: Podręczniki

Kup książkę Templariusze. Tajemni strażnicy tożsamości Chrystusa

Templariusze. Tajemni strażnicy tożsamości Chrystusa - opinie o książce

Autorzy opierają się na wcześniejszych badaniach i pracach innych autorów ale przypisują sobie ich zasługi. Do tego piszą, że dokonują jakiegoś odkrycia np w obrazie Leonarda da Vinci i dziwią się, że wcześniej tego nie odkryto pomimo badań wielu badaczy choć faktycznie te "pseudoodkrycia" są już dawno znane. Jednakże obszerność materiału, styl narracji i niektóre hipotezy pozwoliły mi przyznać ocenę 4.
Avatar użytkownika - katooola
katooola