The Mysterious Hunk

4 miliony odsłon na Wattpadzie! Haley ma jeden priorytet - naukę. Cameron to szkolny celebryta, łamacz serc i ktoś, komu bardzo zależy na zachowaniu swoich tajemnic. Co się stanie, gdy los ich połączy?

Informacje dodatkowe o The Mysterious Hunk:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2023-10-11
Kategoria: Dla młodzieży

Tagi: Dzieci od ok. 14 lat

Kup książkę The Mysterious Hunk

The Mysterious Hunk - opinie o książce

„The Mysterious Hunk” to oparta na utartych motywach historia, która zachwyca. Ma w sobie taki urok, że nie dziwi mnie fakt, że mimo powielania pewnych schematów skradła serca tak wielu czytelniczek na Wattpadzie. Po lekturze rozumiem fenomen tej opowieści.

Motyw grzecznej, ułożonej, cichej dziewczyny, która chce pozostać w cieniu i szkolnego przystojniaka, który jest w centrum uwagi i na którego widok mdleje cała żeńska część szkoły nie jest dla nikogo niczym nowym. Ona szara myszka ponad wszystko kochająca książki, on pewny siebie, przebojowy szkolny drań, który jednocześnie jest bardzo skrytą osobą i nie opowiada o swoim prywatnym życiu. Te dwa tak odmienne światy w końcu się zderzają. Co z tego zderzenia wyniknie, sprawdzicie w powieści.

Ja oczywiście bardzo do tego zachęcam, jeśli lubicie urocze, otulające niczym kocyk młodzieżówki, z mnóstwem bardzo aktualnych problemów oraz ciekawych i równie na czasie motywów. Licealna miłość, pierwszy pocałunek, szkolne awantury i szkolne imprezy, wątek sportowy i wątek książkowy, zbliżająca się zima i nastolatki, które chcą utrzeć nosa szkolnemu przystojniakowi, ale nie wszystko idzie po ich myśli. I może dobrze, bo w przeciwnym razie te dwie tak różne, a jednocześnie tak podobne dusze nie miałyby szansy lepiej się poznać.

Mocną stroną powieści są emocje, których jest w niej całe mnóstwo. Historia Haley i Camerona oraz towarzyszących im osób jest intensywna, żywa i tajemnicza. Porusza nie tylko istotne dla młodych ludzi kwestie, takie jak problemy dorastania czy typowe problemy nastolatków, ale również takie sprawy, o których nie chcemy mówić głośno. Pojawia się w powieści lęk przed byciem sobą, kreowanie fałszywego wizerunku, a właściwie chowanie się z murem stworzonym z nieprawdziwych wyobrażeń, nieprzepracowane traumy, trudne relacje z bliskimi, zarówno rodzinne, jak i przyjacielskie. I wiele więcej, ale o reszcie dowiecie się już podczas lektury.

Powieść ma w sobie dużo prawdy i szczerości, które widać w rozgrywających się w powieści wydarzeniach, w relacjach między ludźmi i w samych bohaterach, zarówno pierwszo- jak i drugoplanowych. Haley chowa się przed światem, a przed sobą jeszcze bardziej. Dziewczyna widzi siebie jako niezdarną kujonkę, nudziarę, która wiecznie siedzi z nosem w książkach. Lubi się uczyć, stroni od ludzi, nie znosi WFu. Jako wiecznie zawstydzoną, niczym niewyróżniającą się osobę widzą ją również inni. Haley ma dwie przyjaciółki i na nich jej towarzyski świat się zamyka. Jednak dziewczyna nie jest tak oczywista, jak się wydaje. Jest impulsywna, łatwo wyprowadzić ją z równowagi, szczególnie, kiedy zostaje postawiona w nowej dla siebie sytuacji. Z biegiem czasu Haley pokazuje prawdziwą siebie, dojrzewa, odnajduje siebie, coraz bardziej otwiera się na nowe emocje i przeżycia. Cameron jest zagadką, jedną wielką, przystojną tajemnicą. Chłopak stale nosi maskę. Nie on ją wykreował, lecz jego otoczenie, ale jemu ona pasuje, bo nie musi pokazywać prawdziwego siebie. To, co skrywa pod skorupą jest o wiele ciekawsze i pokazuje go od zupełnie innej strony. Ale o tym nie dowiadujemy się od razu, co to to nie. Wszystkie tajemnice wychodzą na wierzch stopniowo. Autorka umiejętnie dawkuje napięcie związane z odkrywaniem kolejnych kart i poznawaniem prawdy o bohaterach. I jest to naprawdę fascynujące. Szczególnie poznawanie wnętrza Camerona, w którym skrywa naprawdę wiele.

Bardzo powoli rozwijająca się relacja bohaterów to wisienka na torcie tej wspaniałej powieści. Dawno nie czytałam tak dobrej książki o pierwszych porywach serca, a właściwie tak dobrze napisanych „momentów” między bohaterami. Uwielbiam każdą chwilę w ich wspólnym wykonaniu, bo oboje są w tym wszystkim bardzo autentyczni i uroczy, a do tego doskonale się wzajemnie uzupełniają. Są swoimi połówkami jabłka, brakującymi kawałkami pomarańczy, są razem idealni. Autorka zwraca uwagę na każdy ich gest, każde słowo, każdą myśl, każde spojrzenie, dlatego ta relacja wypada tak dobrze. Powieść czyta się, mimo sporej objętości, na jednym wdechu. Angażuje z mocą, nie pozwalając się od siebie oderwać. Czyta się ją w napięciu do samego końca, który zaskakuje i każe niecierpliwie wyczekiwać kolejnego tomu.

Podobnie jak cała rzesza czytelniczek dałam się uwieść powieści młodej polskiej autorki. Jestem nią oczarowana i gorąco polecam!

Avatar użytkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2024-01-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

🌿 RECENZJA 🌿

"Najważniejsze jest to, żeby z powodzeniem zabliźnić te psychiczne rany, bo tych fizycznych z pewnością będziesz mógł się kiedyś pozbyć."

Współpraca reklamowa z @wydawnictwojaguar

Szkolne życie bywa nieprzewidywalne, zaskakujące i bardzo interesujące. Haley to szara myszka, kochająca książki, unikająca kłopotów jej przeciwieństwem wydaje się Cameron, szkolny przystojniak, który wzbudza respekt wśród innych a dziewczyny wzdychają na jego widok. Ich drogi dotychczas się nie przecinały, ale właśnie nadszedł czas wielkich zmian. Dwa przeciwieństwa, zupełnie odmienne charaktery i wydawałoby się totalnie niepasujące do siebie osoby, mimo zwad i problemów, zaczną stopniowo coraz bardziej nadawać wspólnym językiem.

Każde z dwojga głównych bohaterów wiodło wydawałoby się całkiem inne życie. Jednak im bliżej ich poznajemy, tym różnice zaczynają się zacierać, a podobieństwa stają się bardziej widoczne. Cameron i Haley przechodzą zmiany, które początkowo widoczne są wyłącznie dla nich. Ich perypetie będą pasmem niekiedy zabawnych, bardzo emocjonalnych i zaskakujących wydarzeń. Książkę czyta się bardzo przyjemnie i zdecydowanie jest ona dla młodszego pokolenia, choć i mi sprawiła wiele radości.

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2023-12-10,

Tytuł: "My mysterious hunk"
Autor: Kornelia Pierz
Data premiery: 11.10.2023r.
Wydawnictwo: Jaguar

Lubicie sportowców w książkach, czy to nie Wasza bajka?😁
Czytałam ostatnio debiut. Gruby debiut. Leciało mi się przez niego tak szybko, że hej! Polubiłam w nim sportowca - Camerona, który był koszykarzem. Przyznam się Wam, że lubię koszykarzy w książkach 🤭 Mam do nich słabość, chociaż meczy nie oglądam 🤣
Ale przejdźmy do rzeczy:
Cameron był kochany. Wyrozumiały. Dobry. Pomocny... mogłabym wymieniać i wymieniać...
Natomiast Haley - to dziewczyna szara myszka. Nie lubiła się wyróżniać, czytała książki, pilnie się uczyła i tyle. Nic więcej. Ich drogi skrzyżowały się podczas jednej z imprez, kiedy to przyjaciółka Haley kazała jej rozebrać pijanego Camerona 🤦‍♀️ pomysł godny nagrody Nobla 🤦‍♀️
Wtedy zaczęła się ich wspólna przygoda.
Lubiłam to czytać.
Lubiłam te ich ukradkowe spojrzenia...
Podwózki do domu...
Łapanie za rękę...
Uciekające myśli w stronę tej drugiej osoby...
Wzajemną pomoc...
Naprawdę czytało się rewelacyjnie!
Aż w końcu nadszedł koniec.
Koniec, którego nie rozumiem za żadne skarby świata 🙈
Kochana autorko wybacz mi, ale czytałam go dwa razy i chyba nie wiem o co chodzi 🙈
Czytałam między wierszami i być może znalazłam coś, co mogłabym sobie jakoś wytłumaczyć, ale no...Nie wiem, czy dobrze wywnioskowałam:p
Pierwszy raz chyba miałam taką zagwozdkę na końcu książki 🤭 ale to też plus, bo będę o niej długo pamiętać 😁
Podsumowując:
Książka warta przeczytania. Historia świetnie poprowadzona. Bohaterowie fajni... Camerona nie raz chciałoby się przytulić 🙈🤭 i oceniam ją wysoko!
Mam nadzieje, że kiedyś się skusicie i ja przeczytacie, bo warto 💜

Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2023-11-13, Ocena: 6, Przeczytałem,

Ta książka pozwoli Wam wczuć się w klimat szkoły i choć na chwilę powrócić do tych czasów. W dodatku przypomni Wam wiele rozterek z tamtych chwil, głównie miłosnych.

To lekka i przyjemna młodzieżówka, a w dodatku debiut literacki, który jest Fenomenem Wattpada - ma ponad 4 miliony odsłon.

Dzięki Haley i Cameronowi poznajemy prawa, którymi rządzi się pierwsza miłość. Dziewczyna jest szarą myszką, a chłopak budzi w szkole prawdziwą furorę i podkochuje się w nim sporo koleżanek. Z zaciekawieniem śledziłam losy zakochanych, w tej opowieści jest mnóstwo uczuć i młodzieżowych problemów. Miłosny wątek rozkręca się powoli, co jest atutem tej książki, a do tego szczegółowo poznajemy emocje pary krok w krok, w trakcie rozwoju ich znajomości.

Tę historię określiłabym jako romans w stylu “new adult”. Pięknie opowiada o dorastaniu, uczuciach, relacjach z przyjaciółmi. Autorka umiejętnie pisze, co pozwala na szybką i wciągającą lekturę. Oprócz głównych bohaterów, przedstawia inne ciekawe charaktery i pokazuje prawdziwe oblicze przyjaźni oraz “dramaty” szkolne.

“The Mysterious Hunk” wzbudza we mnie swego rodzaju nostalgię do momentów, gdy lata wstecz miewałam zupełnie inne dylematy niż teraz.

Zachęcam Was do lektury.

Haley jest inna niż większość dziewczyn w jej wieku. Zamiast imprez woli książki, nie chce być w centrum uwagi, podoba jej się to, że jest dla innych wręcz niewidzialna. Ma dwie przyjaciółki i to jej zdecydowanie wystarcza. Czuje się szczęśliwa i nie zamierza nic zmieniać. Niestety daje się namówić na zemstę i to na samym Cameronie, chłopakowi, który jest bardzo popularnym w szkole. Była dość naiwna, myśląc, że nic to nie zmieni w jej życiu, zmienia i to bardzo dużo. Chłopak nie zamierza odpuścić, a ona dość szybko zaczyna żałować tego, co zrobiła. Tym bardziej, kiedy ten zaczyna bywać, kiedy tylko wpada w tarapaty, a na dodatek ją z nich ratuje. Dlaczego to robi? Dlaczego przyjaciółki namówił Haley na zemstę? Jak ona wyglądała? Jak potoczy się znajomość tej dwójki.

Książka należy do literatury młodzieżowej i była czytana przez moją szesnastoletnią córkę. Tym razem cała recenzja jest jej oczami.
Historia, jaką znajdziemy w książce to między innymi opowieść o dorastaniu, nastoletnich problemach, braku akceptacji, ukrywaniu własnych demonów, zmianach, zemście, przyjaźni i jej różnych obliczach, a także o miłości. Według córki była naprawdę ciekawa, wciągająca i warta przeczytania. Akcja rozwija się wolniej, jednak nie jest ani trochę nudna. Książkę czyta się dość szybko, a podczas czytania towarzyszą emocje.

Głównych bohaterów mamy dwoje – Haley i Camerona. Oboje są postaciami ciekawymi, chociaż według córki nie idealnymi, jednak ten brak idealności sprawia, że są bardziej realistyczni.
Haley to młoda dziewczyna, która chodzi do szkoły, dobrze się uczy, a większość wolnego czasu spędza z książkami. Nie znosi być w centrum uwagi, lekcji WF-u, nie lubi imprez. Przyjaźni się z dwiema dziewczynami i to jej w zupełności wystarczy. Cicha, spokojna, poukładana, stroniąca od ludzi, dość zamknięta nie tylko na innych, ale tak w sumie i na samą siebie.
Cameron to jej zupełne przeciwieństwo, a przynajmniej z pozoru. Dziewczyny go kochają, należy do drużyny koszykarskiej, jest popularny i to bardzo. Jednocześnie tak naprawdę nikt nie wie o nim zbyt wiele. Swoje życie prywatne pozostawia tylko dla siebie, nie mówiąc nic innym. Czy da się być popularnym i anonimowym jednocześnie? Właśnie on udowadnia, że jak najbardziej tak.

„The Mysterious Hunk” to ciekawa propozycja z literatury młodzieżowej, którą moja nastoletnia córka przeczytała z przyjemnością. Ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2023-10-31, Ocena: 5, Przeczytałem,

Książka "The Mysterious Hunk" jest debiutancką powieścią autorki, a jak już wiecie bardzo lubię poznawać nowych pisarzy dlatego też nie mogłam przejść obojętnie obok tego tytułu. Do sięgnięcia po książkę zachęcił mnie interesujący opis oraz świetna graficzna okładka! Jest to powieść z gatunku literatury młodzieżowej, w której znajdziemy motyw sportowy - dokładniej mowa o koszykówce oraz hate - love. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się niesamowicie szybko. Mi zapoznanie się z historią Haley i Camerona zajęło jedno popołudnie i muszę przyznać, że od pierwszych stron zostałam wciągnięta do świata nastoletnich bohaterów. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona i dobrze poprowadzona. Bohaterowie, zarówno pierwszo jak i drugoplanowi, którzy również odgrywają tutaj istotną rolę zostali naprawdę ciekawie i autentycznie wykreowani, nie są idealni, postępują pod wpływem emocji dlatego jestem pewna, że większość z nas mogłaby się z nimi utożsamić (szczególnie w momencie kiedy jesteśmy bądź byliśmy w ich wieku) w wielu kwestiach, podzielając podobne troski i przeżycia. Na kartach powieści poznałam lepiej Haley oraz Camerona - ich myśli, odczucia, mogłam dowiedzieć się z czym się borykają, jakie wydarzenia z ich przeszłości odcisnęły piętno na ich obecnym życiu, przyczyniając się do tego, że kierują się konkretnymi zasadami, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Mogłoby się wydawać, że bohaterowie są totalnymi przeciwieństwami - szara myszka i popularny chłopak, jednak zagłębiając się w ich historię okazuje się, że naprawdę sporo ich łączy. W tej książce to Haley z początku bardzo działała mi na nerwy swoim zachowaniem - swoją naiwnością, brakiem własnego zdania, podatnością na manipulacje.. dopiero z czasem zaczynała zamieniać swoje podejście do niektórych spraw i tym samym zyskiwać moja sympatię. Cameron natomiast od samego początku był dla mnie ogromną zagadką, niesamowicie intrygowała mnie jego postać i z każdą kolejną czytaną stroną ten młody mężczyzna coraz bardziej rósł w moich oczach. Z przyjemnością odkrywałam tajemnice Camerona. Relacja bohaterów z pewnością należy do gatunku tych skomplikowanych, niemniej jednak wszystko toczy się w swoim tempie, pozwalając Czytelnikowi całkowicie skupić się na gestach, słowach i odczuciach towarzyszących bohaterom, co niesamowicie mi się podobało. Szczególnie spodobały mi się momenty kiedy Cameron pokazywał Haley prawdziwego siebie, kiedy się przed nią otwierał, to elendue te chwile wywołały we mnie najwięcej emocji! Autorka w swojej powieści porusza bardzo ważny temat dotyczący tego co niestety często dzieje się za szkolnymi murami: gnębienie, prześladowanie, znęcanie się, dokuczanie innym. Poza tym problemy wieku dorastania, pierwsze miłości, nadszarpnięte zaufanie, brak akceptacji, różne przeciwności losu do pokonania. Muszę przyznać, że kompletnie nie spodziewałam się tutaj takiego zakończenia, autorka naprawdę zaskoczyła mnie takim obrotem sprawy, naprawdę! Świetnie spędziłam czas z tą książką i już nie mogę się doczekać dalszych losów bohaterów, bo coś czuję, że Kornelia jeszcze nieźle namiesza w ich życiu. Polecam!

[Reklama] Wydawnictwo Jaguar

Szkolna rzeczywistości jest trudna. Dla każdego w innym znaczeniu ale wszystkich łączy to, by zostać sobą. Nawet z bagażem doświadczeń, który coraz trudniej jest dźwigać na swych barkach.
   Debiut Kornelii Pierz to powieść dla młodzieży. Z uwagi na brak scen erotycznych jest w pełni bezpieczna dla młodego czytelnika.
   Sięgając po lekturę miałam tylko jedno: ona cicha myszka a on król szkolnych murów. Dwa totalnej przeciwieństwa. Co się mogło wydarzyć? Dosłownie wszystko.
   Autorka stopniowo wprowadza w wykreowany świat szkolnych zachowań młodych ludzi. Pokazuje dość realnie zresztą, jak jedni potrafią gnębić i dokuczać. A także jak drudzy starają się pozostać niewidzianymi, bo mają inne cele. Ot, realnia każdej placówki oświatowej. Niestety.
   Haley Moore to kobietka bardzo empatyczna i troskliwa. Cicha i skromna. Wrażliwa, co akurat jest plusem. Fajnie wykreowana.
   Cameron moim zdaniem został dużo lepiej wykreowany. Cały czas spowijała go otoczka niepewności, nieprzewidywalności i tajemnic. Był postacią skrytą i nieoczywistą, co stawiło świetną zagadkę do rozwiązania. A ta zdecydowanie bardzo mnie zaintrygowała.
   Autorka napewno ma fajny, lekki styl. Przyjemny i naturalny. Stworzona historia ma ogrom plusów i wielki morał dla czytelników. A to jest bardzo ważne.
   Niestety mam jeden minusik. Do mniej więcej połowy czytało mi się bardzo szybko i było wciągająco. Niestety później sytuacja głównej pary bohaterów stawała się coraz bardziej monotonna i nużąca. Zbytnio moim zdaniem zostały rozciągnięte w czasie podane wątki. Niestety wkroczyła nuda i dosłownie pod koniec wszystko wróciło na swoje miejsce.
   Uważam, że książka jest mimo wszystko ciekawa i warta uwagi. Może nie na jeden wieczór, bo objętość ma konkretną ale na relaks w sam raz.

Polecam

▪️▪️▪️
#korneliapierz #themysterioushunk #wydawnictwojaguar #twentymilliondollars #newadult #bookphoto #lubimyczytać #wyzwaniegranicepl

#recenzja

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-10-31, Ocena: 6, Przeczytałam,

Ja się wcale nie dziwię, że to jest hit wattpada! Jak ona mi się podobała, dodatkowo napisana z punktu widzenia postaci! Po pierwsze, jest wiele osób na świecie, które doznały poniżania ze strony innych rówieśników, więc naprawdę mogą się z postaciami spoufalić. I sama doskonale znałam tą siłę, kiedy wiedziałam, że powinnam była się temu przeciwstawić, nawet postać już wie jak to zrobi, a późnij im ta chwila odchodzi coraz dalej, te myśli słabną i pozostaje taki bunt, a następnie smutek, że zdaje sobie sprawę, że wcale tak nie zrobi. Ona często chciałaby się przeciwstawić, ale wie, że znając brak swojego szczęścia, to nic jej nie da. Im bardziej chciałaby się postawić, tym większe żenady jej się przytrafiają. Zresztą sama jest przekonana, że pech to jej drugie imię. Moim zdaniem bywała zbyt często zamyślona, cokolwiek się nie działo, to ona to analizowała, rozkładała na czynniki pierwsze i w ten sposób znajdywała się w złych miejscach i o złej porze. Nie była złośliwa, tylko zwyczajnie niezdarna. Ma oczywiście swoje marzenia, czym podsycała w nas myśli, że nie zawsze wszystko może nas nie spotkać. Niekiedy wystarczy chcieć i działać, jeśli nie dziesięć razy, to sto. Ważne, by nie poddawać się w spełnieniu tego, co wciąż siedzi w głębi nas. Może to i powieść dla nastolatków, ale ja jako matka takich dzieci sama widzę, że oni sami tacy złośliwi się nie rodzą. Autorka bardzo dobrze opisała cierpienia postaci i zawiść tych drugich, którzy myślą, że wulgarnym zachowaniem stają się ważni. Zwróciła też uwagę na ich płytkość i czasem podpowiedziała co należy robić w takich sytuacjach. Podkreśliła również, że ci, którzy są znani i osiągają sukcesy, to nie tylko nazwiskiem, ale i pracą, którą włożyli w to, by być w miejscu, w którym są obecnie. Dodatkowo okrasiła to delikatnymi zauroczeniami, ukradkowymi spojrzeniami i zaczerwienionymi policzkami. Tutaj niektórzy chcą zniknąć z pola widzenia innych i mają ku temu swoje powody. Jeśli chcecie zatem odkryć przecudowną opowieść o dorastaniu w czasach szkolnych i nauki akceptowania siebie, oraz motylków w brzuszku, to bardzo wam ją polecam!

Avatar użytkownika - Dagus93
Dagus93
Przeczytane:2023-11-05,

Uwielbiam takie historie i zdecydowanie ta książka, to był świetny wybór. Lekka, przyjemna, kojąca, pełna nadziei, młodzieńczych marzeń i szkolnych korytarzy. Mogłam przenieść się w czasie i jeszcze raz wejść przez licealne drzwi!

Haley to spokojna i zdolna uczennica, zafascynowana książkami i zawsze nastawiona na naukę. Jednak jej życie zmienia się drastycznie po pewnej imprezie, na której próbuje udowodnić coś pewnemu chłopakowi, a jej droga krzyżuje się z Cameronem - pozornie pewnym siebie i przystojnym uczniem. Ich światy się zderzają, a oni postanawiają zbadać, czy między nimi jest chemia. To początek zmiany w ich życiu choć jako nastolatkowie nie zdają sobie jeszcze sprawy z tego, co oznacza miłość i oddanie.

Lubicie takie szkolne klimaty? Jeśli tak, to to jest właśnie książka dla Was!

„The Mysterious Hunk” to debiutancka książka Korneli Pierz, a po debiuty uwielbiam sięgać. Pozwalają one poznać nowych autorów, często, zanim zostaną odkryci przez szersze grono odbiorców. Wielu z debiutanckich odkryć zostało ze mną na długo i chętnie sięgam po kolejne ich książki.
Haley Moore to skromna dziewczyna, która woli pozostawać zamknięta w swoim malutkim świecie, do którego dopuszcza dwoje swoich przyjaciół. Stroni od ludzi, woli pozostawać niezauważona, wycofana z życia społecznego odnajduje szczęście w czytaniu książek.
Cameron Sanders natomiast jest szkolnym przystojniakiem, za którym szaleją niemal wszystkie dziewczyny. Kapitan drużyny koszykówki, który przyciąga kobiety jak magnes, niemniej jednak jego wizerunek w znacznym stopniu został wykreowany przez otoczenie, które niejako ukierunkowało jego osobowość. W rzeczywistości Cameron jest bardzo skryty i niewiele mówi o sobie, pozostaje wielką tajemnicą, którą mamy możliwość małymi krokami poznawać podczas czytania książki.
Dwa zupełnie inne światy, które życie postanowiło połączyć spotkaniem. A co z tego wyniknie… Aby się tego dowiedzieć, trzeba sięgnąć po książkę, do czego bardzo zachęcam!
Sięgając po ten tytuł, muszę szczerze przyznać, że byłam pełna obaw, gdyż na pierwszy rzut oka książka przedstawia się jako spotkanie szarej myszki, która boi się własnego cienia z bożyszczem wszystkich kobiet. A nie oszukujmy się, rynek książek został dość przesycony tego typu literaturą, dlatego trudno o dobrą książkę w tej dziedzinie. Moje obawy jednak okazały się zbędne. Autorka świetnie wykreowała bohaterów, których od razu obdarzyłam sympatią.
Akcja książki nie przybiera zawrotnego tempa, toczy się dość powoli, co jednak daje nam czas na poznanie bohaterów, dokładne przeanalizowanie sytuacji. Autorka w książce poruszyła również wiele trudnych i obecnych w życiu codziennym tematów, jak chociażby prześladowanie w szkole, które chyba nagminnie zdarza się w każdym środowisku.
Po przeczytaniu książki szczerze przyznaję, że wcale nie dziwi mnie jej sukces, który odniosła na wattpadzie, gdyż jest to świetnie dopracowana pod każdym względem młodzieżówka. Zdecydowanie jedna z lepszych, jakie miałam możliwość przeczytać! Trudno uwierzyć, że to literacki debiut autorki i szczerze mam nadzieję, że autorka na tym nie poprzestanie, a losy bohaterów doczekają się kontynuacji, bo w innym wypadku będę czuła lekki niedosyt!
Bardzo serdecznie polecam ten tytuł i to nie tylko młodzieży, bo może spodobać się również dojrzałym czytelnikom. Książka jest dosłownie dla wszystkich odbiorców!

Avatar użytkownika - zaczytanaulcia
zaczytanaulcia
Przeczytane:2023-10-18, Ocena: 5, Przeczytałem,

"Byłam nudziarą z nosem w książkach, wiecznie zawstydzoną niezdarą na lekcji WF-u. Na drugie imię było mi Żenada i całe życie prześladował mnie pech."

💔💔💔

Portretująca gorzki smak rozczarowania.
Owiana nutką tajemniczości, która jest bolesna, i która daje większego wydźwięku powieści.
Doskonale oddająca prawdziwość twierdzenia, że przeciwieństwa się przyciągają.

"The Misterious Hunk" to powieść, która absolutnie mnie zaskoczyła. Tutaj akcja nie gna na łeb na szyję, zatem czyta się ją z przyjemnością i pewną nostalgią. Dzięki temu można się nią naprawdę rozkoszować.

Haley i Cameron - dwoje tak różnych od siebie nastolatków.

Ona żyje w cieniu swoich przyjaciółek. Woli czytać książki niż uczestniczyć w imprezach i szkolnych skandalach. Zdecydowanie jest typem samotnika.

Cameron jest jednym z najprzystojniejszych chłopaków w całej szkole. Odnosi sukcesy, jako jeden z reprezentantów szkolnej drużyny koszykówki. Kiedy chce jest duszą towarzystwa. Jednak potrafi być też tajemniczy.Drogi Haley i Camerona przecinają się w momencie, gdy dziewczyna za namową przyjaciółek, zgodza się dopiec chłopakowi.
Nie przypuszcza, że całe to zajście sprawi, że od teraz będą często na siebie wpadać, a każde ich spotkanie będzie coraz bardziej ich do siebie zbliżać. Początkowa niechęć zaczyna przeobrażać się w zauroczenie, a to w pierwszą niewinną miłość.
Haley i Cameron powoli nawzajem siebie poznają. Z czasem coraz pewniej zaczynają czuć się w swoim towarzystwie. Powierzają sobie największe i najbardziej wstydliwe tajemnice. Tworzą coś w rodzaju związku, lecz żadne z nich nie potrafi powiedzieć tego głośno, nie potrafi nazwać swojego uczucia, które rozwija się powoli i bez fajerwerków. Jest delikatnie, subtelne, piękne.

Jednak nic, co piękne nie trwa wiecznie. I nawet to nastoletnie uczucie, zostanie wystawione na próbę.
Czy jednak ją pokona?
To się jeszcze okaże.
"The Misterious Hunk" skończyła się w takim momencie, że moje serce się roztrzaskało. Droga autorko, tak nie można! 🙈
Kolejna część potrzebna na już!

Dziękuję Wydawnictwu Jaguar za możliwość przeczytania i zrecenzowania tej powieści ❤️

Avatar użytkownika - Zfascynacjaoksia
Zfascynacjaoksia
Przeczytane:2023-12-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,

,,The Mysterious Hunk" to odurzająca opowieść, którą z jednej strony chciałoby się delektować jak najdłużej, z drugiej jednak, ciekawość, jak dalej potoczą się burzliwe losy głównych bohaterów, nie pozwala nawet na najkrótszą przerwę w lekturze. I choć zamroczony skrajnymi emocjami czytelnik doskonale zdaje sobie sprawę, że tęsknota za Haley i Cameronem przybierze formę okrutnej tortury, w zawrotnym tempie pochłania kolejne słowa, by czym prędzej dotrzeć do intrygujących, finałowych stron.

Na ogromne brawa zasługuje przede wszystkim świetnie nakreślone, stopniowo rozwijające się uczucie, jakiego żadne z naszych bohaterów początkowo nawet nie wzięło pod uwagę. Dwójka całkowicie odmiennych osobowości, popularny szkolny przystojniak i szara myszka, którzy nagle zaczęli toczyć ze sobą jakże emocjonującą wojnę, pomału zaczynają do siebie docierać, zdejmują maski i dostrzegają siebie w zupełnie innym świetle. Czy odważą się zaufać i zaakceptować rodzące się uczucie?

Pisarka stworzyła naprawdę wyjątkowe, wyraziste postacie, których nie sposób nie pokochać. Zyskali moją sympatię już od pierwszych stron, dlatego kibicowałam im całym sercem, zdawałam sobie jednak sprawę, iż w tym wypadku co rusz będą pojawiać się kolejne, nietypowe komplikacje, których przecież nie da się pokonać, jeśli bohaterowie nie zdecydują się ujawnić swoich prawdziwych uczuć i wątpliwości. Nie mogło oczywiście zabraknąć także mrocznych demonów przeszłości, które wyryły się mocnym piętnem na życiu chłopaka, jakże starannie skrywającego się pod szczelną maską.

,,The Mysterious Hunk" to chwytającą za serce, niemiłosiernie wciągającą, hipnotyzującą powieścią, która zawładnie waszą duszą już do początkowych stron. Dajcie się porwać tej znakomitej, pełnej pasji opowieści i sprawdźcie, czy przeciwieństwa rzeczywiście się wzajemnie przyciągają. Stając się naocznym świadkiem opadania sztucznej maski, poznacie chłopaka, który z pewnością skradnie wasze serca, tak jak i jego cała, niełatwa historia. Polecam gorąco!

On - przystojny kapitan drużyny koszykarskiej; ona - kujonka, stroniąca od aktywności fizycznej. On - dusza towarzystwa, ona - trzymająca się z małą grupą przyjaciółek. Ta dwójka nie ma ze sobą nic wspólnego, do czasu... Haley Moore, bo tak nazywa się kujonka, pod naciskiem Kate, jednej z niewielu przyjaciółek postanawia w jej imieniu ,,zemścić się" na szkolnym przystojniaku, kapitanie drużyny koszykarskiej Cameronie Sandersie. Kate ,,zleca" Haley rozebranie Camerona na jednej z imprez i wyrzucenie jego ubrań. Pozostawienie nagiego chłopaka na imprezie, na którego każdy może się natknąć miało go upokorzyć. Nikt nie miał się dowiedzieć o udziale Haley w tym ,,żarcie", jednak zdenerwowana dziewczyna zostawiła obok nagiego chłopaka swoją torebkę. Cameron nie zamierza puścić dziewczynie tego wyczynu płazem. Co wyjdzie z ,,zemsty" chłopaka?

,,The Mysterious Hunk", fenomen Wattpada, to przyjemna młodzieżówka, opowiadająca historię młodych ludzi, uczęszczających do lokalnego liceum. Młodzież żyje rozgrywkami międzyszkolnej ligi koszykarskiej i...dramami. Jak w każdym liceum mamy lokalnych ,,królów" i ,,królowe", oraz oczywiście ich świty i pretendentów. Mamy też szare myszki, które starają się nie zwracać na siebie uwagi. Znacie to? Widzieliśmy to wiele razy w filmach i serialach. Jednak, mimo iż w,,The Mysterious Hunk" znalazło się trochę schematów, Kornelia Pierz pokusiła się na wprowadzenie oryginalnych motywów, dzięki czemu całość wyłamuje się ze schematyczności.

Dużym plusem był pomysł na bohaterów, każdy z głównych bohaterów ma swoje tajemnice, które skrzętnie ukrywa przed wszystkimi. Zwłaszcza idealny i niezwykle opanowany Cameron ma wiele powodów do zakładania maski pewnego siebie i nieustępliwego.

Mimo iż ,,The Mysterious Hunk" to lekka młodzieżówka, nie zabrakło w niej trudnych tematów, jak alkoholizm, śmierć bliskich, trudny rozwód czy przemoc rówieśnicza, zawiść, a nawet próba gwałtu. Pierz wplotła te motywy dość naturalnie w fabułę, tak, że wszystko idealnie pasowało.

Aby zbalansować fabułę, autorka wprowadziła do niej sporo humoru słownego i sytuacyjnego. Słowne przepychanki Haley i Camerona wyszły bardzo naturalnie, a scena z ręcznikiem wywołała u mnie salwę śmiechu.

Najważniejszym motywem jest rodząca się między młodymi ludźmi fascynacja, która przeradza się w uczucie.

Całość czyta się szybko, mimo objętości, dzięki lekkiemu pióru autorki. Zakończenie pozostawia nadzieję na kontynuację, a nawet jeśli tak to się miało skończyć, to też dobrze.

Powieść polecam starszej młodzieży, jestem przekonana, że spędzicie z nią przyjemne chwile.

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2023-10-21, Ocena: 5, Przeczytałem,

Haley Moore nosiła okulary, które jej spadały. Kochała czytać książki i uczyć się. Jej piętą achillesową był WF. Nie interesowały ją imprezy, ani drużyny koszykówki. Była taką szarą myszką. Jej jedynymi koleżankami były Maia i Kate. Unikała awantur. Do czasu gdy dała się namówić na największą z nich. To co zrobiło zmieniło jej życie.

__________

Cameron Sanders to chłopak nie tylko przystojny, za którym uganiają się dziewczyny, ale również ktoś, komu lepiej schodzić z drogi. I chociaż w szkole u jednych wzbudza respekt, a u innych podziw, nikt z nich nie wie jak wygląda jego prywatne życie. Podobnie jak Haley pod pewnym względem jest anonimowy.

Dwa różne światy. Dwa różne charaktery, które pewnego dnia zderzają się ze sobą. Co takie zrobiła Haley, że Sanders chciał się zemścić? Czy tych dwoje pozna się bliżej? Przekonacie się sami.

__________

Książka przeznaczona jest dla młodzieży, ale ja ostatnio bardzo dobrze czuję w tym gatunku i coraz częściej po niego sięgam. Akcja książki nie jest dynamiczna. Wręcz przeciwnie. Biegnie sobie leniwie. I chociaż mogłoby się wydawać, że jest przez to nudna, to tak nie jest. Autorka dokładnie opisuje emocje obu bohaterów, które czytelnikowi udzielają się. W sposób subtelny i delikatny opisane tutaj jest uczucie Camerona i Haley. Ich znajomość chociaż na początku była dość burzliwa, przeradzała się w coś więcej. Oboje bali się nazwać to kim są dla sobie. Dzielili się ze sobą swoimi tajemnicami. Ale pewnego dnia wydarzyło się, co wystawi ich związek na próbę. Czy przerywają kryz?

Książkę pomimo, że jest z tych nieco grubszych, czyta się bardzo szybko. A to za sprawą lekkiego pióra autorki oraz wspaniale wykreowanych bohaterów, którzy zabierają czytelnika w świat nastolatków. Bardzo polecam!

Poznajcie Haley, która bardzo lubi czytać książki, uczyć się i zdecydowanie woli stać w cieniu. Robi swoje nie angażuje się w afery. Jednak ma też swoje dwie przyjaciółki, i to z nimi spędza czas.

Cameron to z kolei przeciwieństwo nastolatki. Przystojny, gwiazda szkolnej koszykowi, każda dziewczyna wodzi za nim wzrokiem i każdy chce być blisko niego ... Ogólnie są dla siebie jak dwie odległe galaktyki, wszystko jest jednak zmienia gdy...Haley zostaje poproszona przez swoje przyjaciółki o pewną przysługę... Dziewczyna ma się odegrać na Cameronie, zrobić mu żart... No cóż.. choć nie jest do końca przekonana, stwierdza że raz może się tak poświęcić w imię przyjaźni... tylko czy to jest tego warte? Wkrótce staje w centrum uwagi, czego bardzo nie lubi. A Cameron pragnie zemsty ...

Kochani, może powiecie, że to historia młodzieżowa jakich wiele .. Owszem, może pomysł już był nie raz i nie dwa.. ale! Ogromne gratulacje dla Autorki, naprawdę! Ma świetny styl, który interesuje czytelnika. Wciąga do świata tych młodych ludzi, i przez te kilka chwil stajemy się ich przyjaciółmi/ wrogami.

Przepychanki słowne, gierki.. Przemyślenia Haley.. to wszystko sprawiło, że bawiłam się świetnie czytając tą książkę. Wiele razy na mojej twarzy gościł uśmiech!

Oprócz wątku: miłości, przyjaźni, szkoły, gry w koszykówkę, książek. Autorka między wierszami porusza bardzo ciekawe tematy: mianowicie uważajmy na to co robimy w firmie żartu... Dla kogoś coś może być zabawa, a dla drugiej strony absolutnym przekroczeniem granic .. Ponadto czy zawsze warto robić jest coś wbrew sobie, bo ktoś nas o to poprosi? Nawet jeśli to przyjaciółki?

Zdecydowanie daje do myślenia, cieszę się że ta książka to taki grubasek, bo została bardzo dobrze rozwinięta! A czytelnik jest szczęśliwy!

Bardzo mocno Wam polecam ?