Thorgal. Kriss de Valnor. Nie zapominam o niczym! Tom 1

Thorgal - Kriss de Valnor to pierwsza z komiksowych opowieści rozgrywających się w świecie znanym z popularnej serii Thorgal. Jej bohaterką jest jedna z najbardziej fascynujących postaci sagi o dzielnym Wikingu - piękna i niebezpieczna Kriss de Valnor. Akcja komiksu zaczyna się wkrótce po dramatycznych wydarzeniach, opisanych w finale albumu Kriss de Valnor. Śmiertelnie ranna w bohaterskiej walce wojowniczka odzyskuje przytomność w pałacu Walkirii, gdzie stanie przed sądem bogini Freyji. W wyniku procesu rozstrzygnie się, czy czeka ją zaszczytna wieczność w Walhalli Odyna, czy wieczne potępienie... Podczas rozprawy Kriss będzie musiała opowiedzieć o swych najwcześniejszych doświadczeniach, które uczyniły ją taką, jaką ją poznaliśmy.

Komiks, fabularnie i graficznie ściśle wpisany w konwencję Thorgala, został stworzony przez Yvesa Sente'a - scenarzystę ostatnich epizodów głównej serii - oraz młodego włoskiego rysownika Giulio de Vitę, któremu udało się zachować wystrój i klimat znany z komiksów rysowanych przez Grzegorza Rosińskiego.

Informacje dodatkowe o Thorgal. Kriss de Valnor. Nie zapominam o niczym! Tom 1:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2010-12-01
Kategoria: Komiksy

Kup książkę Thorgal. Kriss de Valnor. Nie zapominam o niczym! Tom 1

Thorgal. Kriss de Valnor. Nie zapominam o niczym! Tom 1 - opinie o książce

Niezwykle dramatyczna opowieść. Wszystko w niej jest jakby bardziej intensywne niż w samym "Thorgalu". Mamy tutaj nieszczęśliwe dzieciństwo, dylematy moralne, wielką stratę i mord. Bardzo poruszająca i wciągająca. Nie spodziewałam się tego, sądziłam, że serie poboczne będą o wiele gorsze niż główny cykl.

Kriss jak zwykle zabójcza i niebezpieczna, żądna zemsty i dzika. Taką ją właśnie lubię.

Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2023-03-05, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, komiksy,

Ciekawy początek serii. Zawsze trochę lubiłem Kriss, choć była bardzo wredną osobą. Tu mogę poznać, jak bogini Freja, co się stało, że Kriss została tak samolubną osobą, choć jej ostatni czyn pokazał, że dobro w niej wciąż drzemało.

Avatar użytkownika - gan1983
gan1983
Przeczytane:2011-02-17, Ocena: 4, Przeczytałem, Komiks, Mam,
Thorgal. Kriss de Valnor. Czyn godny królowej. Tom 3
Yves Sente, Giulio De Vita0
Okładka ksiązki - Thorgal. Kriss de Valnor. Czyn godny królowej. Tom 3

Trzeci tom opowieści o dalszych losach jednej z bardziej fascynujących postaci sagi o Thorgalu – pięknej i niebezpiecznej Kriss de Valonor. Swoją...

Thorgal. Kriss de Valnor. Sojusze. Tom 4
Yves Sente, Giulio De Vita0
Okładka ksiązki - Thorgal. Kriss de Valnor. Sojusze. Tom 4

Czwarta część serii rozgrywającej się w świecie Thorgala, a poświęconej losom pięknej i wojowniczej Kriss de Valnor. Kriss zawładnęła jednym z państw...