To jest nasze miejsce

To nie jest książka o miłości.

Jeśli liczyliście na to, że w tej książce dwie osoby poznają się i nieprzytomnie w sobie zakochają, a potem będą żyć razem długo i szczęśliwie, przykro mi bardzo, ale nic takiego się nie zdarzy. Oczywiście, możecie się czegoś podobnego doszukiwać, ale ta historia jednak nie jest o tym. To opowieść o pewnym domu i jego mieszkańcach. A także o odkryciach, spotkaniach, rozczarowaniach i pożegnaniach oraz o kundlu z trzema łapami, który wabi się Keanu Reeves.

Jest pierwszy stycznia 2000 roku. Siedemnastoletnia Ana właśnie dowiaduje się od ojca, że - z powodu jego pracy - już wkrótce przeprowadzą się do innego miasta. I choć pluskwy milenijnej nie było, świat Any rozpada się na kawałki. Musi opuścić rodzinny dom, miasto i swoją ukrywaną do tej pory dziewczynę.

Jest styczeń 2010 roku. Rozwodzący się rodzice szesnastoletniego Grega wysyłają go na pewien czas do ciotki. Ma pomóc krewnej prowadzić wypożyczalnię filmów video. W tym zapomnianym przez klientów miejscu Greg poznaje dzielnego psa i chłopaka z sąsiedztwa, który wydaje się, no cóż, całkiem interesujący.

Jest kwiecień 2021 roku. Beto skończył liceum trzy lata temu i nadal nie opuścił rodzinnego miasta. Ani nawet rodzinnego domu. Teraz, kiedy trwa pandemia, wszystko skomplikowało się jeszcze bardziej. Czy przeprowadzka do Sao Paulo, kariera fotografa i spotkanie w realu chłopaka, który jest jego bratnią duszą, pozostaną jedynie w sferze marzeń?

No dobrze, znajdziecie tam też sporo o miłości.

Brazylijskie miasteczko, niezwykły dom, rodzinne konflikty i trójka gueerowych nastolatków, które muszą stawić czoła nieoczekiwanym sytuacjom. Pełna humoru i ciepła powieść autora ,,15 dni jest na zawsze".

Informacje dodatkowe o To jest nasze miejsce:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2024-04-10
Tytuł oryginału: This Our Place

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Beletrystyka dla dzieci i młodzieży Interest age: from c 15 years

Kup książkę To jest nasze miejsce

Opinie o książce - To jest nasze miejsce

[Reklama] You & Ya Books     Jeden dom. Jeden budynek, który ma duszę. Który widzi, słyszy i obserwuje. Skrywa tajemnice swoich właścicieli. Stał się ich niechcianym powiernikiem.    A oto oni - troje młodych ludzi, których historie poznamy. Ana, Greg i Beto. Każda z tych osób dorastała w innym czasie. Akcja wydarzeń toczy się na przestrzeni dwudziestu jeden lat. A dokładnie w latach 2000, 2010 i 2021. Dzięki takiej rozrzutności czasowej młody człowiek musi się mocno skupić na różnicach z tego wypływających.   Na jakich zagadnieniach w swojej powieści skupia się autor? Odkrywanie siebie, orientacja płciowa, wybory, czas pandemiczny. To realność i mocno osadzona rzeczywistość. A także duża ilość bohaterów pobocznych, co w pewnym momencie mnie przytłoczyło.    Bohaterowie przeplatają się między sobą. Ich historie się mieszają - trzeba się skupić aby sobie nie pomylić.    Tematyka powieści jest współczesna i uniwersalna. Kreacja bohaterów również pozytywna. Ale ogólny odbiór powieści nie koniecznie. Nie przekonał mnie styl autora. Ogromnie męczyło mnie czytanie tej lektury. Dłużyło mi się strasznie. Ale książka ma potencjał i może się podobać. Mi nie trafiła w gust ale to nie musi się powielić u Was.
15 dni jest na zawsze
Vitor Martins0
Okładka ksiązki - 15 dni jest na zawsze

O dwóch chłopakach, którzy, choć dzieli ich wszystko, muszą nagle zamieszkać pod jednym dachem   Felipe nie może się doczekać wakacyjnej przerwy. Wreszcie...