To tylko przyjaciel

Ta powieść stanie się hitem nadchodzącego lata! Podnosi na duchu, chwyta za serce i wzrusza do łez. A przy tym pozostaje w pamięci jeszcze długo po lekturze! ,,To tylko przyjaciel" to świetnie napisana, subtelna i zabawna komedia romantyczna w stylu kultowych filmowych historii. Abby Jimenez przekonuje w niej, że marzenia się spełniają, a prawdziwa miłość może pokonać wszelkie przeszkody.

Kristen Peterson ceni w życiu niezależność i przyjaźń. Nie ma czasu dla facetów, którzy nie rozumieją jej poczucia humoru, ma go za to zawsze dla przyjaciół, ukochanego psa i własnej firmy, którą prężnie rozwija. Chciałaby mieć czas także dla swojego chłopaka Tylera, niestety on wiecznie nieobecny robi karierę w armii na zagranicznych kontraktach. Czas na macierzyństwo nigdy dla Kristen nie nadejdzie, niedługo przejdzie operacje, po której nie będzie mogła mieć dzieci. Wcześniej jednak odbędzie się ślub jej najlepszej przyjaciółki, Sloan. Kristen pomaga w przygotowaniach do wesela. Kiedy poznaje drużbę pana młodego, czuje że pojawia się między nimi niewytłumaczalnie silna chemia. Josh Copeland jest zabawny, seksowny, świetnie reaguje na jej sarkastyczne komentarze i wie, że kiedy Kristen robi się zła, trzeba po prostu dać jej dobrze zjeść. Jest jednak coś, co sprawia, że Josh może być dla Kristen jedynie przyjacielem, nigdy kimś więcej. Josh marzy o dużej rodzinie, a Kristen przecież nie mogłaby mu jej dać. Decyduje się więc na ryzykowny status relacji: friends with benefits. Choć taki układ teoretycznie wydaje się prosty, w praktyce jednak będzie bardzo skomplikowany...

Błyskotliwy, szczery, kipiący od seksu debiut. Wywołuje salwy śmiechu i wyciska morze łez Publishers Weekly

To tylko przyjaciel to przepiękna opowieść o uczeniu się akceptacji swoich uczuć, która zachwyca charyzmatycznymi, zabawnymi i niepowtarzalnymi bohaterami Entertainment Weekly

Szczera, płynąca z głębi serca opowieść. Niesamowicie wiarygodna

Goodreads

Informacje dodatkowe o To tylko przyjaciel:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2020-07-15
Tytuł oryginału: The Friend Zone

Tagi: bóg Romans współczesny

Kup książkę To tylko przyjaciel

To tylko przyjaciel - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2023-09-17, Mam, 12 książek 2023, 2023,

Już po raz kolejny czytam  książkę Abby Jimenez "To tylko przyjaciel", bo  jest rewelacyjna. Co z tego, że książka ma  prawie pięćset stron i ponad czterdzieści rozdziałów. Przynajmniej są one krótkie. To sprawia, że powieść pochłania się w błyskawicznym tempie. Lekko opowiedziana historia dwojga ludzi, którzy poznają się przypadkiem podczas małej stłuczki samochodowej, a później okazuje się, że będą widzieli się częściej niż myślą. Jak potoczą się ich losy? Czy uda im się stworzyć zgrany duet? Czy może jest to związek bez przyszłości i szkoda ładować się w tę znajomość? Bohaterowie dylematów mają mnóstwo, ale czasami wolą zaryzykować i mieć coś więcej od życia.

O czym właściwie jest to dzieło? Moim zdaniem to dodająca otuchy historia miłosna w myśl zasady "kto się lubi, ten się czubi". Josh po zerwaniu z dziewczyną wyprowadza się do Kalifornii. Poznaje Kristen, która początkowo nie dopuszcza do siebie faktu, że ten facet jednak jej się podoba. O rety! To naprawdę skomplikowane. Josh jest dobrym kolegą Brandona. Brandon jest zaręczony ze Sloan. Sloan jest przyjaciółką Kristen. A Kristen jest narzeczoną Tylera, który jest teraz na służbie w wojsku. Josh i Kristen mają być świadkami na ślubie Sloan i Brandona. Kristen ma sklep internetowy z akcesoriami dla małych piesków i pilnie poszukuje stolarza. Swoją pomoc oferuje Josh. Ciekawe, czy Kristen go zatrudni. Myślę, że to całkiem pozytywny rozwój sytuacji, a także doskonały krok do bliższego poznania się dwóch nieznajomych osób, które i tak będą musieli żyć obok siebie i być może zostaną parą.

Książka "To tylko przyjaciel" to też opowieść o kobiecie, która z powodu choroby nie będzie mogła mieć dzieci. I nie zazna takiego szczęścia w miłości jakiego by chciała. Nie będzie mogła być z Joshem, w którym coraz bardziej się zakochuje. Jest to książka o tym, że czasami życie może pisać inne scenariusze niż planujemy. I o tym, że warto wierzyć w miłość i szczęście, bo one rzeczywiście istnieją, a marzenia się spełniają, nawet pomimo przeciwności losu. Trudno powiedzieć, że było tu szczęśliwe zakończenie, raczej szczęście w nieszczęściu. Josh i Kristen zaznają szczęścia, ale Sloan jest zrozpaczona.

Niesamowicie zabawna, ciepła i barwna historia o miłości i przyjaźni, już od pierwszych stron powieści. Bardzo miła,  i przyjemna lektura, świetna książka, lekka w odbiorze, idealna na lato. Jej czytanie sprawia, że świat staje się lepszy, a życie znośniejsze. Naprawdę warto przeczytać, zwłaszcza w chwilach zwątpienia i wtedy, gdy ma się gorszy dzień.. Polecam.

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2022-02-13, 2022,

Jestem niepełną kobietą.
Kimś wybrakowanym.
Jałowym.
Bezpłodnym.

Kristen Peterson to szczera, bezpośrednia osoba, która posiada wielkie poczucie humoru. Posiada też psa oraz firmę, która zajmuje się sprzedażą internetową wszystkiego dla psów. Ma też chłopaka, który pracuje w marines, ciągle jest na misjach. Jej życie zdaje się być poukładane do czasu aż poznaje Josha.
Josch który ma być tak jak Kristen świadkiem na ślubie ich przyjaciel. Strażak, który niedawno się przeprowadził, nie dość że jest bardzo przystojny to jeszcze rozumie poczucie humoru Kristen. Jednak iż jest ona w związku Josh postanawia zostać jej przyjacielem. Świat Kriesten zaczyna się chwiać z jednej strony jej chłopak Tyler, który jest bezpieczną opcją dla niej bo nie chce mieć dzieci. Z drugiej strony Josh, który jest podobny do niej, świetnie się rozumieją ale chce mieć ogromną rodzinę, chce posiadać dużo dzieci. Josh czy Tylor kto spowoduje że Kriesten zostanie postawiona pod ściana i będzie zmuszona powalczyć sama ze sobą?

Na początku autorka pokazuje nam swobodne relacje z jednej strony chłopak którego prawie nie ma z drugiej przyjaciel, na którym można zawsze polegać ale oczekuje niemożliwego. Dwie relacje które powodują mętlik w głowie głównej bohaterki. Dwie relację, które pokazują dwie strony medalu jedna jest kompromisem dla szczęścia druga jest wymagająca i zmuszająca bohaterkę do zmierzenia się ze swoim problemem.
Abby Jimenez udało się pokazać jak bezpłodność wpływa na postrzeganie swojej "kobiecości". Jak dla niektórych jest to wielka walka sama ze sobą, oraz hamowania relacji które oczekuję zbyt wiele.
Bardzo dobra książka, która w swobodnym tonie pokazuje prawdziwy problem niektórych kobiet. Książka, która powala zakończeniem, zmusza czytelnika do myślenia ale też odczuwania nie tylko tych jasnych emocji. Polecam

Avatar użytkownika - pola84
pola84
Przeczytane:2021-07-11,

Czy kiedykolwiek znaleźliście się w strefie friendzone?

Ja sobie nie przypominam takiej sytuacji. Poza tym ja jestem zdania, że nie można się przyjaźnić z facetem. Zawsze któreś będzie chciało spróbować związku i się zakocha. Ale opieram to tylko na moich doświadczeniach i dopuszczam możliwość, że się mylę. Szerzej ten temat opisała Abby Jimenez w książce "To tylko przyjaciel". Miała ona premierę w zeszłym roku, ale dopiero ostatnio nabrałam na nią wielką ochotę, bo za chwileczkę wyjdzie kolejna książka autorki.

Nie ma to jak zacząć dzień wjeżdżając komuś w zderzak. Tak właśnie Josh poznaje Kristen. Po małej stłuczce i gorącej wymianie zdań, każde z nich jedzie zająć się własnymi sprawami. I jakie ogarnia ich zdziwienie gdy okazuje się, że jechali praktycznie w to samo miejsce. Obydwoje będą drużbami swoich najlepszych przyjaciół. Brendona i Sloan, którzy pobierają się niedługo. Kristen mocno wpadła Joshowi w oko jednak ona jest w związku. Postanawia zostać jej przyjacielem, by być blisko..

Książka od pierwszych stron bardzo mi się spodobała. Autorka ma niezwykle lekki i zabawny sposób pisania. Od początku bardzo polubiłam Kristen. To jest kobieta, która nie pozwala sobie w kaszę dmuchać. Jest bardzo niezależna i wie czego chce. Co prawda, nie jest obojętna na wdzięki Josha, ale nie daje tego po sobie poznać i jest wierna swojemu chłopakowi, który odbywa służbę wojskową, a po jej zakończeniu ma zamieszkać razem z Kristen. I tak się zaczynają podchody u naszych bohaterów co doprowadza do wielu zabawnych i pełnych napięcia sytuacji. I tak się dziwię Kristen, że tak długo wytrzymała. Autorka porusza tutaj również problemy z bezpłodnością i to z czym muszą borykać się kobiety kiedy ich układ rozrodczy nie do końca działa jak należy. Z jakim bólem i wyrzeczeniami się to wiąże. Przez te dolegliwości Kristen myślała, że nie jest wystarczająco dobra by być z Joshem, że nie będzie mu mogła dać tego, o czym on marzy. Książka zapewniła mi mnóstwa emocji. Od śmiechu, po płacz, po smutek i refleksję. Nie mogłam się od niej oderwać. Czekam z niecierpliwością na kolejną książkę autorki, która będzie miała premierę już 14 lipca!

Avatar użytkownika - annaszymczak
annaszymczak
Przeczytane:2020-11-13, Ocena: 5, Przeczytałam,

Kolejna powieść z kategorii literatury romantycznej na moim koncie to powieść Abby Jimenez, która ostatnimi czasy dosłownie opanowała cały Internet. Zapowiedzi jej były naprawdę zachęcające więc ciężko było koło niej przejść obojętnie. Ale czy tak naprawdę warto było ?

Kristen Peterson nie ma czasu dla facetów, którzy nie rozumieją jej poczucia humoru. Ma go za to zawsze dla swoich przyjaciół, ukochanego psa i własnej firmy, którą prężnie rozwija. Chciałaby mieć czas także dla swojego chłopaka Tylera, lecz on niestety jest wiecznie nieobecny dla niej – robi karierę w armii na zagranicznych kontraktach.
Niedługo ma się odbyć ślub jej najlepszej przyjaciółki,więc Kristen pomaga w przygotowaniach do wesela. Kiedy poznaje drużbę pana młodego, czuje, że pojawia się między nimi niewytłumaczalna więź oraz silna chemia. Josh jest zabawny, seksowny, świetnie reaguje na jej sarkastyczne komentarze i wie, że kiedy Kristen robi się zła, trzeba jej po prostu dać dobrze zjeść. Jest jednak coś, co sprawia, że Josh może być dla niej tylko jedynie przyjacielem, nigdy kimś więcej. Bo problem polega na tym że Josh marzy o dużej rodzinie … a Kristen przecież nie może mu jej dać. Decyduje się więc na ryzykowny status relacji : friends with benefits . I choć na pozór taki układ będzie wydawał się najlepszą aktualnie opcją, to nie znaczy że wszystko się nie skomplikuje …

Zaskoczyła mnie ta powieść całkowicie. Szczerze mówiąc nie myślałam, że aż tak mi się ona spodoba…
Dostajemy tu historię pełną miłości, wzruszającą, podnoszącą nas z lekka na duchu i pokazującą że nie ma co się poddawać, a miłość potrafi pokonać wszelkiego rodzaju przeszkody. Wystarczy tylko w to uwierzyć.

Powieść, którą tutaj dostajemy jest napisana dość ciekawie jak na romans, a właściwie można by rzec że niezła to komedia romantyczna. Pełno w niej zabawnych scen, które niejednego czytelnika przyprawią o uśmiech oraz wzbudzą wszelakie, pozytywne oczywiście emocje.

Fabuła powieści niestety jest dość przewidywalna jak na książkę o takiej tematyce, ale szczerze mówiąc nie przeszkadza to w zanurzeniu się w niej całkowicie. Mimo wszystko książkę czyta się z zaciekawieniem, szybko oraz z przyjemnością. To co chciała nam tu przekazać autorka wciąga czytelnika, a ciekawe i zabawne dialogi przyciągają naszą uwagę. Przyjemny styl pisania autorki sprawia, że powieść pochłania się dosłownie w dwa dni, co jest naprawdę wielkim atutem tutaj.

Bohaterowie, których stworzyła nam autorka to postacie nader realistyczne, ciekawe oraz pełne charakteru.

Ale żeby nie było tu tak całkiem cukierkowo i tylko romansem pachniało, to w swojej powieści autorka przemyciła nam też kilka ważnych oraz interesujących tematów jak na przykład: przyjaźń łącząca naszych bohaterów, problemy związane z założeniem rodziny, trudne i ciężkie relacje rodzinne i to, że prawdziwa miłość zawsze wygra z przeciwnościami losu. W sumie każdymi.

Podsumowując:

Stwierdzenie, iż powieść Abby Jimeneiz jest hitem lata nie jest wcale taka naciągana. Jest to świetna powieść na odciągnięcie się od codziennych problemów, czytanych na co dzień ciężkich powieści oraz przypomnieniu sobie nie tylko co tak naprawdę jest w życiu ważne, ale także że nigdy, przenigdy nie można się poddawać.

Gorąco polecam po nią sięgnąć! Nie zawiedziecie się!

Avatar użytkownika - patrycjadyrda
patrycjadyrda
Przeczytane:2020-09-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2020, 52 książki 2020,

Jeżeli ktoś liczył, że okładka i tytuł zapowiada lekką lekturę, odpowiednią na lato, grubo się pomylił. Choć historia Kristen i Josha jest fikcją, to problemy Kristen są oparte na autentycznych przeżyciach przyjaciółki autorki. Ten niesamowity debiut to opowieść o tym, jak ważna w życiu jest szczera rozmowa, jaki wpływ na nasze życie mają nasi rodzice, o akceptacji siebie i swoich uczuć oraz prawdziwej przyjaźni. Pełna sarkastycznego humoru jednocześnie łamiąca serce. Abby Jimenez porusza także niezwykle ważny dla wielu kobiet temat walki z fizycznymi i emocjonalnymi wyzwaniami, z jakimi borykają się dotknięte mięśniakami macicy oraz bezpłodnością, której mogą być przyczyną. Kobiety, które dotknęła ta choroba, tak jak Kristen czują się zawstydzone przykrymi i bolesnymi dolegliwościami, bezwartościowe i mają poczucie winy, że nie mogą mieć dzieci, choć nie jest to całkowicie wykluczone. Istnieją możliwości leczenia mięśniaków. W zależności od stopnia nasilenia problemu i efektów leczenia, często podejmuje się decyzję o histerektomii - usunięciu macicy. Tak naprawdę ta choroba może dotknąć każdą z nas, w każdym wieku! Podsuńcie więc tę książkę bliskim wam kobietom, przy okazji namawiając na badanie ginekologiczne, które często lekceważymy! Warto zgłębić temat!

Od przyjaźni do miłości krótka droga. Nawet nie wiadomo, kiedy strzała amora trafi w obrany cel. Czy mamy w tym temacie coś do powiedzenia? Nie.

Kristen Peterson tkwi w wygodnym związku na odległość z Tylerem. Prowadzi firmę, która zajmuje się produkcją gadżetów dla małych psiaków, takich jak na przykład stopnie do łóżka swoich właścicieli czy koszulki dla czworonogów. Tylko jest jedno małe ale - jej zdrowie.
Joshua Copeland ciepły, wrażliwy i pomocny strażak. Były marines. Wychowany z siostrami wie czego potrzeba kobietom, by były szczęśliwe i zadowolone. Po zerwaniu z dziewczyną przeprowadza się z Dakoty Południowej do Kalifornii.
Ich drogi się przecinają. Już pierwszego dnia  dochodzi między nimi do starcia. A jak się później okaże, oboje będą świadkować Sloan i Brandonowi. Chemia będzie ich przyciągać niczym magnez. Friends with benefits - czy taki układ jest w ogóle możliwy? Czy są w stanie pokonać wszystkie przeszkody, by zaryzykować i być razem? Czy Kristen wyzna mu całą prawdę? Czy dojdzie do ślubu?

O tej książce od chwili zapowiedzi jest ciągle głośno. Jaka jest jej magia? Bardzo chciałam się o tym przekonać osobiście. I już od pierwszych stron akcja zasysa i pochłania całą moją uwagę. Zaczytałam się i odpłynęłam na fali powieści. Zagmatwana historia dwójki bohaterów plus ich przyjaciele. Kristen nie jest panienką zakładającą na co dzień maskę i udającą, że wszystko jest ok. Ona jak coś czuje to mówi. Nie przebiera w środkach. Sarkazm i cięty język bywają problematyczne i różnie odbierane przez innych. Ale czy ją to interesuje? Nie. Ona jest sobą. Ma swoje przyzwyczajenia i zachowania. Josh od samego początku niczym radar potrafił wyłapać o co w danym momencie jej chodziło. W mig ją rozszyfrował. Cierpliwy, troskliwy, empatyczny. Mają wiele wspólnego ale i dzieli ich tajemnica, którą Kristen trzyma tylko dla siebie. W końcu zbliża się wesele przyjaciółki i to są jej chwile. Jej ważny dzień. Od Sloan i Brandona szczęście aż bije po oczach. Idealna para - do pozazdroszczenia. I wydawało mi się, że tylko o tym będzie ta historia. Jakże się myliłam. Tu na serio dzieje się wiele. Od radości do smutku. Od euforii po rozpacz. Cała paleta emocji została mi zaserwowana. A jaka była wyczerpująca. Czułam się jak na karuzeli, z której nie było opcji wcześniejszego zejścia. Trzeba był poczekać, aż stanie. Do samego finiszu historia zaskakiwała i mąciła spokój. Zmuszała me serce do radosnych piknięć, by za chwile walić niczym bęben. Dawała humor i zabawę, by za chwilę zmienić nastrój o sto osiemdziesiąt stopni. Bardzo polubiłam bohaterów. Mimo, że czasami zachowywali się jak te  pszczółki bzyczące i krążące wokół siebie. Akceptujące swoją obecność ale nie mogący zdobyć się na odwagę by szczerze porozmawiać. Szybko zaskarbili sobie moje cieplejsze uczucia. Aż żal było się z nimi rozstawać.

Co to była za historia! Ciepła i radosna o zauroczeniu, które w mig przemieniło się w miłość. W bieg z przeszkodami. Z przyjemnością obserwowałam walkę głównych bohaterów. Samych ze sobą. Ze swoimi zasadami i pragnieniami. Charakterne postacie. I takie lubię. Fabuła mocno osadzona w rzeczywistości. Naturalne dialogi i barwne opisy dały mi wrażenia płynięcia tej historii. Autorka zwróciła uwagę na wiele problemów. Jak wychowanie kształtuje człowieka i jak dana osoba jest odbierana. Marzenia rodziców nie zawsze pokrywają się z pragnieniami dzieci. W końcu każdy człowiek pragnie żyć po swojemu i uczyć się na własnych błędach. Wspólne życie to sztuka kompromisów. Dawania i brania. Równowagi w związku. Najważniejsze to znaleźć osobę, z którą będzie się dzielić świat. Która będzie tym fundamentem szczęścia. Szczęścia, które będzie musiało zmierzyć się z różnymi przeszkodami, nawet takimi jak nerwica natręctw, hiterostomia czy bezpłodność. Los jest przewrotny. Często niesprawiedliwy. I taka jest właśnie ta książka. Wyczerpująca emocjonalnie. Cudownie lekka z jednej strony a z drugiej przygniatająca swym ciężarem. Zawartymi problemami. To nie jest typowa książka z motywem hate-love, ze standardowym i dobrze znanym friendship. To coś więcej. Coś, co niejednokrotnie Was zaskoczy.

Gorąco polecam

Ta książka jest pełna emocji.
Płakałam przy niej ze śmiechu, ze wzruszenia, ze smutku.

Kristen jest cudowną przyjaciółką Sloan, u której ma być świadkowa na ślubie. Josh jest przyjacielem Brendona, u którego ma być świadkiem na ślubie. Sloan i Brendon to cudowna para, a ich przyjaciele poznają się po raz pierwszy.
Kristen ma faceta i nie może mieć dzieci, Josh jest osobą która chce mieć dużą rodzinę. Wypadek Brendona pozwala dostrzec rzeczy o których na co dzień się nie myśli.

"Wiesz na czym polega sekret dobrych relacji z bliskimi ? (...)
- na czym? (...)
- trzeba wziąć ślub ze swoją najlepszą przyjaciółką , wtedy na rodzinnych spotkaniach wspólnie stawiacie czoło krewnym z piekła rodem. Razem się śmiejecie i wspieracie w trudnych momentach."

Nie chcę by ta książka była tylko na raz bo dla mnie była niezwykle poruszająca.

Silna i prawdziwa przyjaźń, głęboka i poruszająca miłość, cierpienie i ból po stracie bliskiej osoby, zamiłowanie do zwierząt, destrukcyjne rodzicielstwo, a także cud. Życie za życie.
To wszystko znajdziemy w tej książce!

ponad 450 stron przeczytane w jeden dzień.
Przepiękna okładka, która również przykuwa uwagę!

Polecam każdemu!
To nie tylko książka na wakacje to książka, która zostanie z Tobą na dłużej!

Avatar użytkownika - Poczytajka
Poczytajka
Przeczytane:2020-08-11, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Recenzenckie, Debiut powieściowy,

"To tylko przyjaciel" amerykańskiej autorki Abby Jimenez to ciekawy debiut z gatunku powieści psychologiczno-obyczajowej. Swoją pierwszą książkę autorka poświęciła tematowi bezpłodności z jakim zmaga się wiele kobiet na całym świecie. Zrobiła to w bardzo wiarygodny sposób pokazując szerokie spektrum problemu oraz wiernie oddając stan fizyczny i emocjonalny kobiety, dla której jedynym rozwiązaniem wydaje się być histerektomia. Ale to nie wszystko... Abby Jimenez poszła o kolejny krok dalej poświęcając sporo miejsca toksycznym relacjom rodzinnym z jednej strony i pięknej, prawdziwej przyjaźni z drugiej.
Związek bez zobowiązań, skomplikowane relacje damsko-męskie, rozbieżne oczekiwania i problem z samoakceptacją to sprawy którym musi stawić czoła Kristen Petersen - główna bohaterka powieści "To tylko przyjaciel". Na skutek problemów zdrowotnych, przedłużających się miesiączek i opornych na leczenie mięśniaków kobieta nie będzie mogła urodzić dziecka. Jest to dla niej bardzo trudna sytuacja, ale Kristen jest w stanie ją zaakceptować, gdyż jej partner życiowy Tyler nie chce mieć dzieci do czego otwarcie się przyznaje. Sprawy nabierają zupełnie innego znaczenia gdy na drodze Kristen pojawia się Josh - przystojny strażak, który wzbudza w niej nieznane dotąd emocje i uczucia. Szybko zmieniają się priorytety, Kristen próbuje walczyć sama ze sobą by za wszelką cenę zrazić do siebie nowo poznanego mężczyznę. Jak to zwykle bywa serce nie słucha głosu rozsądku, przez co jesteśmy świadkami prawdziwej burzy emocjonalnej u obojga bohaterów. Problemy zdrowotne Kristen, oczekiwania Josha, trudne życiowe decyzje, dylematy i mnóstwo niespodzianek, niestety także tych przykrych, to mieszanka, która sprawia, że lektura tej powieści jest prawdziwą przyjemnością.
Autorka poprowadziła wydarzenia dwoma torami dając szansę każdemu bohaterowi na przekazanie własnych przemyśleń, uczuć i emocji. Poznając punkt widzenia Kristen wnikamy głębiej w jej stosunki rodzinne, mechanizmy postępowania bohaterki przestają być dla nas niezrozumiałe i mamy szansę wyrobić sobie własne zdanie na temat jej kolejnych posunięć. Przemyślenia Josha, jego rozterki, wątpliwości i wahania sprawiają, że szybko zyskuje on naszą sympatię i kibicujemy mu od samego początku aż do ostatnich stron. Taki zabieg sprawia, że zyskujemy obiektywny pogląd na opisywane zdarzenia, których jesteśmy bezstronnymi odbiorcami. Każda z postaci ma swoje racje, z którymi możemy się zgadzać lub nie, a to z kolei generuje całą gamę przeróżnych emocji. Warstwa psychologiczna została szeroko rozbudowana z zachowaniem odpowiedniego realizmu. Jak sama Abby Jimenez przyznaje do podjęcia właśnie takiego tematu zainspirowały ją prawdziwe wydarzenia przedstawiające zmagania z bezpłodnością jakich doświadczyła jej najlepsza przyjaciółka.
Powieść wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie. Uważam, że jest to dojrzały i interesujący debiut, który może zapowiadać następne ciekawe powieści. Pomysł naprawdę dobry i wykonanie także na poziomie. Gdybym miała zwrócić uwagę na jakieś minusy, to nie do końca podobało mi się przeciąganie niezdecydowania Kristen. Męczyła mnie trochę ta zabawa "w kotka i myszkę" jaką bohaterka uprawiała z Joshem. Chyba przede wszystkim dlatego to postać odważnego i uczuciowego strażaka podobała mi się w tej historii najbardziej. Postawa charyzmatycznej Kristen zdecydowanie bardziej kontrowersyjna nie przypadła mi aż tak bardzo do gustu, mimo, że miałam wiele współczucia dla jej przykrych dolegliwości zdrowotnych. Opowieść na pewno jest przewidywalna, nietrudno odgadnąć zamysł autorki, a mimo to lektura książki dostarcza sporo przyjemnych wrażeń.
"To tylko przyjaciel" Abby Jimenez to opowieść, która uczy akceptacji własnej osobowości oraz pomaga w pełni otworzyć się na drugiego człowieka. Warto po nią sięgnąć i wyciągnąć wnioski dla samej i samego siebie. Książkę znajdziecie w księgarniach ładnie wydaną nakładem wydawnictwa Muza. Polecam serdecznie.

Długo zastanawiałam się jak ocenić tę książkę, podobała mi się to fakt. Jednak chyba mnie nie urzekła. W połowie fabuły przewidziałam jak historia się zakończy. Romans w charakterze "friends with benefits", problemy, wspólne pokonywanie przeciwności i zakończenie z happy endem. Kto czytał sam wie jak było. Bardzo to powtarzalne w literaturze i mało zaskakujące.
Nie przekreśla to mojej oceny, która jest ogólnie pozytywna. Wpływ ma na nią ma ciekawie skonstruowana postać głównej bohaterki Kristen. "Otwarta bezproblemowa dziewczyna, która nie strzela fochów, pije piwo, przeklina i nie dba o to, co pomyślą o niej inni ludzie"- czytamy w książce. Ta z zewnątrz silna babka, jest jednak krucha w środku i cierpi z powodu licznych problemów, życiowych, sercowych, zdrowotnych. Ma jednak obok siebie przyjaciółkę Sloan, z którą są razem na dobre i na złe. Ten drugi obraz przyjaźni w tej książce bardzo mi się podoba i jest bez wątpienia pokrzepieniem. Warto mieć kogoś takiego przy sobie, komu można zaufać, zwierzyć się, dzielić smutki i radości. Przyjaźń zarówno jak miłość to wielka siła, która może zdziałać cuda ale i utrzymać nas przy życiu.
Biorąc pod uwagę, że "To tylko przyjaciel" jest debiutem autorskim Abby Jimenez muszę przyznać, że się ta książka obroni i przed niewybrednym czytelnikiem postawi nowe przyjemne doznania i odczucia. Czyta się nią lekko i bez większych oporów.Bawią zabawne i luźne dialogi,czasem można się poczuć jakby niektóre sytuacje były wyciągnięte z naszego życia. Taki zabieg pozwala nam się czuć bliżej bohaterów. Bez wątpienia sprawiło to, iż książka cieszy się super opiniami i niech tak pozostanie.

To tylko przyjaciel to romantyczna historia, która mogłaby mieć swoje miejsce w prawdziwym życiu. Mamy tu dziewczynę, która wywodzi się z dobrego domu, ale jej relację z matka, są jak sopel lodu, dlatego tak marzy o rodzinie, której nigdy nie będzie w stanie założyć. Wszystko kręci się wokół schorzenia, które nie pozwala jej normalnie funkcjonować. Dlatego zakłada firmę, którą może prowadzić bezpośrednio z domu. Jest pewna siebie, posiada cięty język i pewność siebie, jakiej brak wielu.
 Jest także mężczyzna, który zakończył wieloletni związek i postanowił przenieść się na drugi koniec kraju. Wie czego chce, a jego myśli zaprząta nowa znajoma i zrobi wszystko by znaleźć się w jej pobliżu.
 Ta powieść to wzruszająca historia o sile miłości i przeznaczeniu, od którego nie da się uciec. Bohaterzy udowadniają, że nie ma przeszkód, których nie da się pokonać jeśli chodzi o prawdziwe uczucie, a los potrafi przynieść niespodzianki.
 Naturalne dialogi, potrafią rozbawić, niosą w sobie nutę pikanterii. Dla równowagi pojawiają się także, smutne momenty, wręcz dramatyczne, które lepiej pozwalają zrozumieć pewne decyzje.
 Świetni, realistyczni bohaterowie i dwupoziomowa narracja, pokazuje nie tylko różne perspektywy, ale całkiem przyjemną budowę psychologiczną. Żeby nie było tak słodko, to czasami się wkurzałam. Irytowała mnie główna bohaterka, jej ośli upór i wyolbrzymianie niektórych problemów. Denerwował brak porozumienia i rozmowy między postaciami - mogłoby to skrócić trochę akcję. Nie jest to wada, po prostu, to ja jestem niecierpliwa.
 Sceny seksu są subtelne, nie zaliczyłabym tej książki do erotyku. To jest świetny i przyjemnie napisany romans.
Podoba mi się, że autorka kreując postać Kirsten inspirowała się historią, swojej przyjaciółki. Stąd duży realizm i świetny research jeśli chodzi o schorzenie głównej bohaterki.
 To debiut Abby Jimenez i nie da się tego poznać, bo książka jest dopracowana. Jedno jest pewne, jeśli zaczniecie czytać, to ciężko będzie Wam ją odłożyć na półkę. To tylko przyjaciel to przyjemny wakacyjny romans, który warto spakować do swojej walizki.

Avatar użytkownika - KarkaReads
KarkaReads
Przeczytane:2020-07-12, Ocena: 6, Przeczytałem,

“Trzeba wziąć ślub ze swoją najlepszą przyjaciółką. Wtedy na rodzinnych spotkaniach wspólnie stawiacie czoło krewnym z piekła rodem. Razem się śmiejecie i wspieracie się w trudnych momentach. Wymieniacie znaczące spojrzenia i wysyłacie do siebie wiadomości ze złośliwymi komentarzami. Tak naprawdę nic was nie obchodzi, bo żyjecie we własnym świecie”

Kristen ceni sobie niezależność i przyjaźń. Ma chłopaka, Taylera, który jest żołnierzem. Bardzo ceni sobie przyjaciół dla których zawsze znajdzie czas. Rozwija firmę i ma ukochanego psa. Kristen szykuje się na wesele przyjaciółki, Sloan, której pomaga w przygotowaniach. Poznaje Josha, który będzie drużbą. Czuje, że pomiędzy nimi zaczyna rodzić się uczucie, jednak jest Tayler…

Josh jest strażakiem, który po rozstaniu z dziewczyną przeniósł się do nowej jednostki.

Kristen i Josh od pierwszego spotkania wpadają sobie w oko. Jednak Kristen ma chłopaka, więc Josh od razu zostaje jej przyjacielem. Oprócz związku Kristen, pomiędzy nią a Joshem jest jeszcze jedna sprawa, która ich dzieli. Josh chce mieć dużą rodzinę, jednak Kristen nie może mieć dzieci. “To tylko przyjaciel” pokazuje, że kocha się za nic. Miłość jest tak silna, że potrafi przezwyciężyć wszelkie przeciwności losu. Autorka porusza temat bezpłodności, który dotyka wiele par. Historia przedstawiona w “To tylko przyjaciel” pokazuje też niezwykłą siłę przyjaźni, nie tylko pomiędzy głównymi bohaterami, ale również ich przyjaciółmi. “To tylko przyjaciel” to książka przy której się śmiałam i płakałam.

Sloan i Brandon mieli zamiar wziąć ślub, a Kristen i Josh mieli być ich świadkami. Czy wszystko ułoży się tak jak to sobie zaplanowali?

Czytam po raz kolejny.

KRISTEN - Niska (160 cm wzrostu), drobnej budowy ciała, brązowe włosy do ramion, piwne oczy. Ma jasnobrązowego pieska z białym podbródkiem, który nazywa się Kaskader Mike.

JOSH - Rozstał się z Celeste, zostawiając jej dom. wyruszył z Dakoty Południowej do kalifornii. Miał zorganizować Brandonowi (najlepszemu przyjacielowi) wieczór kawalerski i być świadkiem na jego ślubie. ma sześć sióstr. W Burbank, pod supermarketem Vons poznał Kristen.

Avatar użytkownika - Eliza89
Eliza89
Przeczytane:2022-11-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2022, Legimi,

Cóż ... dobre to było.
Banalny początek znajomosci głównych bohaterów : Kristen i Josha, który trochę mnie rozczarował. Bałam się, że historia ta pójdzie w dobrze mi znanym już kierunku, ale nie. Im brnęłam dalej, tym było ciekawiej.
Bohaterowie fajni, choć Kristen często mnie irytowała. Cóż za uparta dziewczyna. Josh za to ... cudowny i wspaniały mężczyzna .
Ich przekomarzania i przyjacielska relacja nieraz wywołała u mnie uśmiech na twarzy.
Bardzo miła i wzruszająca historia. Historia o akceptacji samej siebie.
Polecam,

Avatar użytkownika - karolinawaszak
karolinawaszak
Przeczytane:2021-07-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2021,

Książka lekka i przyjemna, dobrze się ją  czytało.

Avatar użytkownika - moniula01
moniula01
Przeczytane:2020-09-11, Ocena: 4, Przeczytałem,

"To tylko przyjaciel" Abby Jimenez wydawnictwomuza to powieść idealna na jesienne wieczory.
Książkę pochłonęłam w kilka dni, nawet w pracy udało mi się kilka rozdziałów przeczytać ? ale ciii ?
Jest to debiut autorki i zdecydowanie jej twórczość jest godna uwagi na przyszłość.
Główna bohaterka momentami mnie irytowala, ale za to Josh.. nadrabiał wszystko ? polecam tą propozycję, bo warto

Rewelacyjna ! Takie historie się w życiu  zdarzają. Książka wciąga od samego początku, nie można się od niej oderwać. Jest dobra dla każdego ??

To nie może się udać
Abby Jimenez0
Okładka ksiązki - To nie może się udać

Życie Alexis Montgomery zostaje wywrócone do góry nogami z powodu pewnego zwariowanego zakładu, pysznej kanapki z grillowanym serem i małej kózki w piżamce...

Twój na zawsze
Abby Jimenez0
Okładka ksiązki - Twój na zawsze

Briana (przyjaciółka Alexis z To nie może się udać) jest młodą lekarką. Rozwodzi się z mężem i ma dosyć mężczyzn. Do jej zespołu na oddziale ratunkowym...