Tornado

Ocena: 5 (14 g³osów)
Bellamy Lyston mia³a zaledwie dwana¶cie lat, kiedy jej starsza siostra, Susan, zosta³a zamordowana podczas burzy w Dniu Pamiêci. Rozszala³e tornado zniszczy³o scenê zbrodni, a tak¿e pamiêæ Bellamy o tym, co naprawdê siê wtedy zdarzy³o. Osiemna¶cie lat pó¼niej Bellamy wydaje bestselerow± powie¶æ sensacyjn±, w której powraca do ¶mierci Susan. Ksi±¿ka wychodzi pod pseudonimem, poniewa¿ Bellamy chce uchroniæ bliskich przed niepo¿±danym zainteresowaniem mediów. W¶cibski reporter odkrywa jednak, ¿e ksi±¿ka jest oparta na faktach i zarówno to¿samo¶æ Bellamy, jak i rodzinny skandal zostaj± ujawnione. Co wiêcej, kobieta staje siê celem anonimowego napastnika. Musi siê zmierzyæ z upiorami przesz³o¶ci, w tym z Dentem Carterem, lekkomy¶lnym ch³opakiem Susan i pierwszym podejrzanym w sprawie o zabójstwo sprzed lat. Dent chce, by Bellamy oczy¶ci³a go z zarzutów. ¦wie¿o odblokowana pamiêæ zastawia jednak na bohaterkê rozmaite pu³apki. Zag³êbiaj±c siê w tajemnice zwi±zane ze ¶mierci± siostry, Bellamy odkrywa zatrwa¿aj±ce elementy zbrodni. Nêkana fragmentarycznymi wspomnieniami i rozdarta w swoich uczuciach do Denta, nie spocznie, póki nie pozna zabójcy Susan. Chyba ¿e jej zabójca uderzy pierwszy.

Informacje dodatkowe o Tornado :

Wydawnictwo: ¦wiat Ksi±¿ki
Data wydania: 2015-03-18
Kategoria: Krymina³, sensacja, thriller

wiêcej

Kup ksi±¿kê Tornado

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Tornado - opinie o ksi±¿ce

Avatar u¿ytkownika - Marzena135
Marzena135
Przeczytane:2019-05-12, Ocena: 6, Przeczyta³em, Mam,

Gdy chcê przeczytaæ dobr±, kobiec± powie¶æ sensacyjn± zawsze siêgam po ksi±¿kê sandry Brown. I najczê¶ciej siê nie zawodzê. Tym razem te¿ nie, bo oprócz powie¶ci sensacyjnej jest te¿ romans i tajemnice rodzinne sprzed lat.

Tytu³owe "Tornado" to powie¶æ któr± napisa³a Bellamy i w której opowiada o wielkiej wichurze która mia³a miejsce 18-cie lat temu i w której zginê³a jej siostra Suzan, a w zasadzie zosta³a zamordowana.
Opowiada ze swojego punktu widzenia, o procesie, podejrzanych i niekompetencji prokuratora oraz policjantów prowadz±cych ¶ledztwo.
Ksi±¿ka wywo³uje ró¿ne reakcje, chocia¿ staje siê bestselerem.Niezadowolona jest jej rodzina a tak¿e brat skazanego za pope³nienie morderstwa, który uwa¿a , ¿e jego brat by³ niewinny i ¿e przez to zosta³ zamordowany w wiêzieniu.
I zaczyna m¶ciæ siê na Bellamy a tak¿e na Dencie, by³ym ch³opaku Suzan, który teraz stara siê pomóc Bellamy w dochodzeniu do prawdy, co siê w³a¶ciwie wtedy wydarzy³o. Bo tylko jemu siê zwierzy³a, ¿e sama dok³adnie wszystkiego nie pamiêta , bo ma zablokowana pamiêæ, poniewa¿ prawdopodobnie by³a ¶wiadkiem morderstwa.
Ksi±¿ka jest bardzo ciekawa, bo nic nie wiemy od razu. Ka¿dy z uczestników tamtych tragicznych zdarzeñ a tak¿e prokurator i policjanci po trochu opowiadaj± o tym wydarzeniu. I okazuje siê, ¿e Suzan by³a ca³kiem inn± osob± ni¿ ta która zna³a jej siostra. I kilka osób mia³o powód ¿eby j± zamordowaæ.
Bardzo ciekawa powie¶æ, subtelny, chocia¿ gor±cy romans i zaskakuj±ce zakoñczenie.

Avatar u¿ytkownika - Joannate
Joannate
Przeczytane:2018-08-01, Ocena: 4, Przeczyta³am,

„Tornado” Sandry Brown to powie¶æ sensacyjna, z w±tkiem romantycznym, któr± do¶æ dobrze siê czyta.

Jej bohaterka, Bellamy Lyston pochodzi z bardzo bogatej, wp³ywowej rodziny. Kiedy mia³a dwana¶cie lat, prze¿y³a wielk± tragediê: jej starsza siostra Susan zosta³a zamordowana. Do zbrodni dosz³o podczas przyjêcia urz±dzonego przez ojca dziewcz±t, z okazji Dnia Pamiêci. ¦ledztwo utrudnia³ fakt, ¿e w tym samym czasie przez okolicê przesz³o tornado, niszcz±c wszystko wokó³ – w tym tak¿e ¶lady, które mog³yby naprowadziæ policjê na trop zabójcy dziewczyny. Ta tragedia wp³ywa na ca³e dalsze ¿ycie Bellamy – dziewczyna nie potrafi sobie przypomnieæ wielu szczegó³ów z tego dnia, a poza tym nie jest pewna, czy cz³owiek, który zosta³ za tê zbrodniê skazany – naprawdê by³ winny. Mija osiemna¶cie lat i Bellamy, ¿eby uporaæ siê z traum±, a tak¿e pobudziæ pamiêæ, pisze powie¶æ opowiadaj±c± o tym tragicznym dniu. Wydaje j± pod pseudonimem, ale kiedy ksi±¿ka staje siê bestsellerem, w¶cibski dziennikarz odkrywa to¿samo¶æ autorki i ujawnia j± opinii publicznej. Sprawia to, ¿e wokó³ ksi±¿ki jest jeszcze g³o¶niej – ludzie chc± przeczytaæ historiê, która wydarzy³a siê naprawdê.

Bellamy, zamiast zyskaæ oczyszczenie – wpada w wir problemów. Rodzina ma do niej pretensje, ¿e przez ni± ponownie musi prze¿ywaæ wydarzenia sprzed tylu lat, o których stara³a siê zapomnieæ, a sprawy nie u³atwia fakt, ¿e ojciec Bellamy jest w terminalnym stadium nowotworu. I na dodatek – kto¶ zaczyna groziæ Bellamy. Paczka ze szczurem i zdemolowane mieszkanie to tylko pocz±tek.

Po¶ród tych wszystkich problemów Bellamy znajduje wsparcie w cz³owieku, po którym nigdy by tego nie oczekiwa³a. Tym cz³owiekiem jest Dent – zabójczo przystojny, pewny siebie podrywacz, który przed laty by³ ch³opakiem Susan, i w którym Bellamy potajemnie siê kocha³a. Na nim tak¿e sprawa sprzed lat odcisnê³a piêtno – jako m³ody ch³opak by³ przes³uchiwany, policja próbowa³a wymusiæ na nim przyznanie siê do zamordowania Susan. Dzisiaj jest pilotem, który boryka siê z kredytami i co noc sypia z inn± kobiet±.

Bellamy i Dent ³±cz± si³y, by poznaæ prawdê – tym bardziej, ¿e prosi o to umieraj±cy ojciec dziewczyny. Bellamy stopniowo przypomina sobie coraz wiêcej szczegó³ów dotycz±cych dnia zabójstwa. I to, co sobie przypomina, coraz mniej siê jej podoba…

Czy pozna wreszcie prawdê? A je¶li tak – czy ta prawda pozwoli jej dalej normalnie ¿yæ? A mo¿e zniszczy wszystko, co Bellamy osi±gnê³a? Czy Bellamy prze³amie swoje bariery i pozwoli sobie na prawdziwe uczucie? Czy ona i Dent stan± siê par±? Czy taki lekkoduch jak Dent potrafi w ogóle stworzyæ sta³y zwi±zek? No i kim jest prze¶ladowca, który wci±¿ depcze im po piêtach i próbuje pozbawiæ ich ¿ycia?

Pytania siê mno¿±, a odpowiedzi sprawiaj±, ¿e pojawiaj± siê kolejne w±tpliwo¶ci. W sumie do samego koñca nie mia³am pomys³u na to, kto móg³by byæ winny zabójstwa – ale te¿ przyznam, ¿e niezbyt wiele my¶la³am o tej ksi±¿ce. Nie jest porywaj±ca, nie wci±ga bez reszty, mia³am nawet chwile, kiedy nie chcia³o mi siê kontynuowaæ – za du¿o psychologicznej warstwy, która zwykle mnie nudzi. Wolê szybk± akcjê.

Avatar u¿ytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2017-02-28, Ocena: 5, Przeczyta³am, 52 ksi±¿ki 2017,
Prawie 2 lata od daty premiery musia³am czekaæ, a¿ egzemplarz "Tornada" wpadnie mi w rêce i stwierdzam, ¿e warto by³o. ¯a³ujê tylko, ¿e ostatnio nie mia³am kompletnie czasu czytaæ i nie mog³am wiêcej czasu po¶wiêciæ ksi±¿ce. Bo ta pozycja Sandry Brown jest najlepsz± w jej karierze. Bellamy Lyston, bestsellerowa autorka "Tornada" swoj± opart± na faktach ksi±¿k± narobi³a sporo szumu. Opisuje w niej wydarzenia sprzed 18 lat, kiedy to jej starsza, ³adniejsza siostra Susan zosta³a zamordowana w trakcie organizowanego przez bogat± rodzinê Lystonów pikniku z okazji Dnia Pamiêci. Szalej±ce tornado zniszczy³o dowody, podejrzanych by³o wielu, a prokuratura robi³a wszystko, ¿eby skazaæ winnego w procesie poszlakowym. Skazaniec wkrótce zosta³ zamordowany w wiêzieniu. Dlatego Bellamy pisze ksi±¿kê. Ksi±¿kê, która ma jej pomóc uporaæ siê z przesz³o¶ci±, wype³niæ luki w pamiêci z tamtego feralnego dnia i pomóc znale¼æ prawdziwego sprawcê. Wraz z by³ym ch³opakiem siostry, Dentem Carterem, rozpoczyna niebezpieczn± rozgrywkê z czasem, zadaj±c niewygodne pytania i usi³uj±c znale¼æ sprawiedliwo¶æ, ich tropem pod±¿a ¿±dny zemsty brat skazanego, a Bellamy i Dent odkrywaj±, jak pod³±, nikczemn± i godn± nienawi¶ci osob± by³a Susan. Ka¿dy mia³ powód by chcieæ jej ¶mierci, mo¿e z wyj±tkiem idealizuj±cego córkê ojca. "Tornado" czyta siê ¶wietnie, mamy zagadkê z przesz³o¶ci, brudne sprawki i przekrêty w krêgach prawa, ob³±kanego drêczyciela i parê bohaterów, miêdzy którymi wyra¼nie iskrzy. Wraz z Bellamy odkrywamy kolejne fragmenty ³amig³ówki i dokonujemy szokuj±cego odkrycia. Prawdziwa gratka dla fanów kobiecego thrillera.
Avatar u¿ytkownika - slena1098
slena1098
Przeczytane:2016-12-30, Ocena: 5, Przeczyta³am, czytam regularnie w 2016 roku, Mam,
Bellamy Lyston jest m³od± debiutuj±c± pisark±. jej powie¶æ "Tornado" sprzedaje siê rewelacyjnie, zw³aszcza, ¿e jest odwzorowaniem prawdziwych wydarzeñ. Bellamy mia³a dwana¶cie lat, kiedy jej starsza siostra, Susan, zosta³a zamordowana, na uroczysto¶ci zorganizowanej przez jej rodzinê w dniu pamiêci. Przez miejsce zbrodni przesz³o tornado niszcz±c wszelkie dowody. Domniemany sprawca, Allen, trafia do wiêzienia i tam zostaje zamordowany przez wspó³wiê¼nia. Ale czy na pewno by³ winny? Na to pytanie próbuje znale¼æ odpowied¼ Bellamy. Tylko nie bêdzie to takie ³atwe, poniewa¿ ma luki w pamiêci. Niektóre wydarzenia z tego tragicznego dnia umykaj± jej. Ale czy warto jest odkopywaæ tamte wydarzenia, które mia³y brzemienny wp³yw dla wielu osób zwi±zanych z nimi? Nasz umys³ czêsto "usuwa" z naszej pamiêci traumatyczne wydarzenia, robi±c to dla naszego dobra... ¦wietna ksi±¿ka.
Avatar u¿ytkownika - rysia420
rysia420
Przeczytane:2015-05-10, Ocena: 5, Przeczyta³am, Mam,

Istniej± wydarzenia, które na przestrzeni lat wywieraj± wp³yw na nasze ¿ycie.  Mo¿e siê zdarzyæ, ¿e do¶wiadczenie traumatyczne stanowi ,,czynnik wyzwalaj±cy" dla innych zaburzeñ psychicznych - jest t± ,,kropl±, która przelewa dzban" i stanowi pocz±tek na przyk³ad depresji czy zaburzeñ lêkowych o charakterze fobii, czasem nawet wyparcie niektórych faktów ze ¶wiadomo¶ci i czê¶ciowy zanik pamiêci.

Sandra Brown jest amerykañsk± pisark± i chocia¿ specjalizuje siê w pisaniu romansów trzeba przyznaæ, ¿e krymina³y wychodz± jej równie¿ doskonale. Jej utwory regularnie pojawiaj± siê na presti¿owych listach bestsellerów w USA i innych krajach. Do najbardziej znanych powie¶ci pisarki nale¿± "Francuski jedwab", "Szarada" , "¦wiadek" i "Na wy³±czno¶æ". Nale¿y wspomnieæ, ¿e ³±czny nak³ad ksi±¿ek Sandry Brown w 25 jêzykach ¶wiata przekroczy³ 50 milionów egzemplarzy.

Ok³adka jest jednym z czynników, które maj± przekonaæ czytelnika do zakupu ksi±¿ki. Ludzie, których pasjonuj± gor±ce romanse wybieraj± zazwyczaj ksi±¿ki z ok³adk± przedstawiaj±c± u¶miechniêt± parê zakochanych, wiêc analogicznie dobry krymina³ musi zawalczyæ o swoj± pozycjê ok³adk± tajemnicz±, przewa¿nie w ciemnej tonacji i przekonaæ potencjalnego czytelnika, ¿e warto j± przeczytaæ. Patrz±c na "Tornado", mo¿na zdecydowanie us³yszeæ nieme "tutaj jestem".
Ksi±¿ka sama w sobie mo¿e odstraszyæ pocz±tkuj±cych fanów gatunku swoj± d³ugo¶ci±, jednak sama historia w niej zawarta wci±ga bez reszty, czyni±c j± tym samym nieco ponad czterysto stronicowym tokiem zdarzeñ, które trzymaj± w napiêciu do ostatniej strony.
Zalet± jest zdecydowanie podzia³ na narracje, pozwalaj±cy poznaæ zarówno punkt widzenia g³ównej bohaterki, jak i czarnego charakteru. Tekst bardzo czytelny i przyjemny w odbiorze. Mimo wielow±tkowo¶ci czytelnik nie jest w stanie siê zgubiæ. Pojedyncze drastyczne sceny opisane subtelnie, bez "flaków na ka¿dej ¶cianie i krwi na suficie", co wcale nie obni¿a dramatyzmu ca³ej historii.
"Tornado" to charakterystyczna dla tego gatunku opowie¶æ o tragedii, wielu niedomówieniach i ukrytych faktach, z którymi przyjdzie siê zmierzyæ g³ównej bohaterce.
Bellamy Lyston Price przechodzi chwile ¶wietno¶ci po napisaniu powie¶ci "Tornado" - ksi±¿ki o morderstwie swojej siostry Susan, który natychmiast trafi³ na listê bestsellerów i zaskarbi³ rzesze fanów. Niestety, nie wszyscy s± zadowoleni takim stanem rzeczy oraz sam± tre¶ci± ksi±¿ki. Bohaterka zaczyna czuæ siê obserwowana i nêkana przez anonimowego mê¿czyznê. £±cz±c zaistnia³e fakty postanawia na w³asn± rêkê znale¼æ prze¶ladowcê. Tak trafia na by³ego ch³opaka swojej zamordowanej siostry - Dentona Cartera. Ataki i próby zastraszenia nie ustaj±, a miêdzy Dentem a Bellamy zaczyna kie³kowaæ uczucie. W miêdzyczasie na jaw wychodz± ukrywane od osiemnastu lat sekrety, policyjne machloje i przekrêty, które ujawniaj±, ¿e mê¿czyzna skazany za zabójstwo by³ niewinny. Kto wiêc zabi³ Susan i kto jest rz±dnym krwi prze¶ladowc± bohaterów ksi±¿ki? Musicie sprawdziæ to sami. Polecam fanom delikatnych, okrytych tajemnic± krymina³ów. Ci, którzy lubi± wiêcej krwi ni¿ zagadek mog± byæ rozczarowani.

doskona³a opowie¶æ o siostrzanej wiêzi , oraz powrót do przesz³o¶ci z perspektywy jenej z nich .Ale czy rozgrzebywanie starych ran i wydarzeñ nie doprowadzi donieszczê¶cia i czy dawne marzeni amga zostaæ spe³nione ? Czy odpowiedzialni ponios± konsekwencje. Przeczytajcie sami .Serdecznie polecam.

Avatar u¿ytkownika - damonowa
Inne ksi±¿ki autora
Mi³o¶æ bez granic
Sandra Brown0
Ok³adka ksi±zki - Mi³o¶æ bez granic

Katherine Adams przysiêg³a sobie, ze nie powtórzy b³êdów swojej siostry. Wspania³a partia, jak± zrobi³a Mary wychodz±c za ma¿ za Petera, dziedzica bajecznej...

Meandry mi³o¶ci
Sandra Brown0
Ok³adka ksi±zki - Meandry mi³o¶ci

Nikt by nie przypuszcza³, ¿e Trevor Rule zakocha siê w kobiecie, której nigdy nie widzia³. Kyla pisa³a listy pe³ne uczuæ i têsknoty do swojego mê¿a Richarda...

Zobacz wszystkie ksi±¿ki tego autora
Recenzje miesi±ca
Fa³szywa królowa