Towarzyski poradnik dla panien bez posagu

Najlepszy debiut wśród powieści historycznych 2022 roku!

Kitty Talbot nie jest ani wybitnie wykształcona, ani szczególnie dystyngowana, ma jednak sporo sprytu, pomysłowości i… długów odziedziczonych po ojcu. Potrzebuje pieniędzy, a ściślej mówiąc – męża, który nimi dysponuje. Bądź co bądź jest rok 1818 i jedynie mężczyźni mogą się bogacić… Dziewczyna ma zaledwie trzy miesiące, by uchronić siebie i cztery swoje siostry przed ruiną. Jest tylko jedno wyjście – trzeba zapolować wśród londyńskiej socjety.

Jednak na drodze Kitty staje lord Radcliffe. Arystokrata od razu rozpoznaje w młodej pannie łowczynię fortun. Nie zamierza dopuścić, by dopięła celu. Zapowiada się zaciekła walka. Żaden z przeciwników nie wie, jaki będzie jej wynik, zwłaszcza że los wtrąci tu swoje trzy grosze…

Czy Kitty zdoła ocalić rodzinę przed nędzą? Czy oprócz pieniędzy zdobędzie też miłość?

Książka skrzy się humorem i musuje jak szampan, a błyskotliwe słowne pojedynki i zwroty akcji gwarantują prawdziwą rozkosz z lektury!

Informacje dodatkowe o Towarzyski poradnik dla panien bez posagu:

Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 2022-07-13
Kategoria: Historyczne
Tytuł oryginału: A Lady's Giude To Fortune-Hunting
Tłumaczenie: Maciej Grabski, Maria Grabska-Ryńska

Tagi: romans literatura obyczajowa powieść angielska

Kup książkę Towarzyski poradnik dla panien bez posagu

Towarzyski poradnik dla panien bez posagu - opinie o książce

Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2023-01-29, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Kitty Talbot nie jest ani wybitnie wykształcona,ani szczególnie dystyngowana,ma jednak sporo sprytu,pomysłowości i.....długów odziedziczonych po ojcu. Potrzebuje pieniędzy, a ściślej mówiąc-męża,który nimi dysponuje.Bądźco bądź jest rok  1818 i jedynie mężczyźni mogą się bogacić.... Dziewczyna ma zaledwie trzy miesiące, by uchronić siebie i cztery swoje siostry przed ruiną. Jest tylko jedno wyjście - trzeba zapolować wśród londyńskiej socjety. Jednak na drodze Kitty staje lord Radcliffe.

Arystokrata od razu rozpoznaje w młodej pannie łowczynię fortun. Nie zamierza dopuścić, by dopięła celu. Zapowiada się zaciekła walka. Żaden z przeciwników nie wie, jaki będzie jej wynik, zwłaszcza że los wtrąci tu swoje trzy grosze.....

Avatar użytkownika - ratafia1
ratafia1
Przeczytane:2022-09-14, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Jako, że niejedną już książkę w życiu przeczytałam, zazwyczaj mam do nich pewien dystans. Nie połykam już łapczywie i zachłannie. Jednak tej książce nie mogłam się oprzeć. Ciężko uwierzyć, że w naszych czasach może powstać iskrzący się humorem romans, porządnie osadzony w realiach historycznych, z fabułą opartą na cudownych dialogach. Mam nadzieję, że ten wspaniały debiut szybko pociągnie za sobą kolejne książki autorki.

Avatar użytkownika - Witwona
Witwona