Trucizna

Tom 7 cyklu Jakub Wędrowycz

Egzystencja Jakuba Wędrowycza toczy się spokojnym codziennym trybem. Jakub w towarzystwie wiernego druha Semena cieszy się życiem tj. głównie pędzi i konsumuje samogon. Niestety liczne złe moce nieustanie zakłócają jego spokój. Na łąkach straszy widmo hrabiego. Woda w kranie zamienia się w oranżadę. Sztuczna szczęka przyjaciela zostaje podmieniona na pudełko kredek. Belfer sadysta gnębi wnuka. Do zapasów gorzałki dobierają się zombiaki. Jakby tego było mało ambitny diabeł proponuje partyjkę pokera. A jak powszechnie wiadomo ,,kto Jakuba nachodzi sam sobie szkodzi".

Informacje dodatkowe o Trucizna:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2012-11-07
ISBN: 978-83-7574-707-2

Kup książkę Trucizna

Trucizna - opinie o książce

Kolejne przygody Jakuba Wędrowycza. Ty razem nasz ulubiony bohater zmienił diabła w anioła, pokonał Smoka wawelskiego, poznał prawdziwy zawód Zębowej Wróżki, odkrył kim jest trenerka nowej siłowni oraz zmierzył się z jeszcze wieloma innymi problemami. A wszystko to w zabawny i bardzo, bardzo ciekawy sposób.

Avatar użytkownika - radeksc-wp
radeksc-wp
Przeczytane:2016-12-22, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2016,
Semen i Jakub zawsze zwycięzcy. Demony i zombi oraz Bardakowie w odwrocie. Nie pozostaje nic innego tylko czytać.
Avatar użytkownika - intres16
intres16
Przeczytane:2015-09-23, Ocena: 6, Przeczytałam, biblioteka, fantasy,
napisane z humorem i lekkością opowiadania o bliskim nam słowiańskim egzorcyście, który wraz z bimbrem własnej roboty zawładnie waszymi myślami i sercami, wleje się w nie i już nie wyjdzie. polecam
Avatar użytkownika - Daisy
Daisy
Przeczytane:2015-08-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 ksiazek, Mam,
Pilipiuk pisze zabawne historie z morałem,bohater jego opowiadań,to bezczelny dziadyga napędzany bimbrem,jest to obraz polskiego społeczeństwa widziany z perspektywy osoby stojącej z boku.
Wędrowicz powrócił w kolejnym tomie. I tu wciąż w dobrej formie. Duża dawka humoru w wydaniu starego dziadygi. Po książki z tej serii zawsze chętnie sięgam.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2013-07-26, Ocena: 5, Przeczytałam, ROK 2013 PONAD WYZWANIE,
Hmm, właściwie nie wiem czemu, ale lubię serię o tych łazędze, może mi przypomina troszkę mojego ósmego dziadka (tzn. ósmego męża babci?) :p Bardzo przypadła mi do gustu część, w której Jakubek spotyka smoka :)
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-04-23,
To już 7 ksiażka o Jakubie Wędrowyczu, którą przeczytałam i podobnie jak na 6 poprzednich nic a nic się nie zawiodłam. Składa się z 20 krótkich opowiadań stanowiących osobne historyjki połączone ze sobą osobą głównego bohatera, jego najlepszego przyjaciela i od czasu do czasu dwoma przedstawicielami wojsławickiej policji oraz odwiecznymi wrogami - klanem Bardaków :) Tym razem Wędrowycz stawia czoła diabłu, który przybywa po jego duszę, duchowi zatwardziałego komunisty, czy nawet cofa się w czasie by pokonać Smoka Wawelskiego - przy okazji poznajemy krakowskie legendy z całkiem innej strony... Ba, nawet planuje poprawić swoją tężyznę na siłowni. Powiem jedno, każde z tych opowiadań czytałam z uśmiechem na ustach. A do tej pory cytuję rodzinie fragmenty z ostatniego opowiadania, kiedy to świeżo wybrany wójt gminy zostaje cofnięty w czasie do lat komuny wraz z całą gminą...
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2012-12-25, Ocena: 5, Przeczytałam,
20 opowiadań z Wędrowyczem w roli głównej. Mimo, że to 7. tom nic nie traci na aktualności, jak zawsze morderczo rewelacyjne. "Goście" to numer 1 na tej liście. Polecam

Nie ma to jak perypetie  Jakuba i Semena. Tych dwóch  nikt nie przebije. W tym tomie poznajemy  "prawdziwą" historię  Smoka Wawelskiego, możemy kupić kurę znoszącą złote jajka, czy też dać w gębę któremuś Bardakowi. Ostatnie opowiadanie rozwaliło mnie. Opowiadania są zabawne, więc rzeczywiście  dobrze się  bawiłam.

Avatar użytkownika - hajduczek
hajduczek
Przeczytane:2018-07-01, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek na 2018 rok,

Tomik zawiera aż 20 opowiadań o Jakubie Wedrowyczu, a kazde to osobna historyjka (rzadko powiazana z poprzednią) Są lepsze, jak i mniej udane, ale zawsze z humorem i odniesieniem do realiów naszych czasów.

Avatar użytkownika - Zdzislaw4
Przeczytane:2022-06-16, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2022,
Oko jelenia. Sfera Armilarna
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Oko jelenia. Sfera Armilarna

Ostatni tom bestsellerowego cyklu, w którym kozacka fantazja autora ożywia magię minionych epok. Gdzie na cios szablą odpowiada się chińskim granatem!...

Oko Jelenia. Drewniana Twierdza
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Oko Jelenia. Drewniana Twierdza

Zaprawdę powiadam ci, przeczytasz szybciej niż myślisz. Na początek nokaut. W kosmosie. Dla Oka nie ma zmiłuj. Ucieczka do przeszłości to obóz przetrwania...