Trudne miejsca w Ewangelii. Skandaliczne słowa Jezusa

Czy Jezus wzywa do zdobywania królestwa Bożego przemocą? Czy radzi wtrącić w morze z kamieniem młyńskim u szyi tego, kto jest zgorszeniem dla wiary maluczkich? Czy domaga się od swoich uczniów tak wyłącznego oddania Mu się, że powinni nienawidzić własnych rodziców? Takie wnioski można by wysnuć przy powierzchownej lekturze niektórych zdań Mistrza z Nazaretu przytoczonych przez ewangelistów. Kardynał Ginafranco Ravasi na kartach tej książki zaprasza nas, aby zmierzyć się z owymi strefami mroku, ukrytymi w zakamarkach czterech Ewangelii, proponując nam analizę 140 problematycznych passusów. Chodzi nie tylko o stwierdzenia budzące kontrowersje natury teologicznej czy etycznej, ale również o nieścisłości historyczne.

Kard. Gianfranco Ravasi, ur. 1942 r., były prefekt Biblioteki Ambrozjańskiej w Mediolanie, wieloletni wykładowca egzegezy Starego Testamentu na Wydziale Teologicznym Północnych Włoch, członek Papieskiej Komisji Biblijnej. W 2007 r. otrzymał sakrę biskupią i został nominowany na przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Kultury oraz dwóch papieskich komisji: ds. Kościelnych Dóbr Kultury i ds. Archeologii Sakralnej. Od 2010 r. kardynał. Autor 150 pozycji książkowych, wśród których na szczególną uwagę zasługują komentarze naukowe do ksiąg biblijnych.

Odbiorcy:

- jest adresowana do szerokiego grona czytelników – zarówno badaczy zgłębiających Pismo Święte, jak i wszystkich zainteresowanych nauczaniem Chrystusa i Jego orędziem.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

- pasjonujące studium podejmujące skandalizujące słowa Jezusa i próbujące je objaśnić na wielu płaszczyznach znaczeniowych

- doskonały komentarz kardynała Ravasiego, który trzyma się jasnej i ścisłej metody, unikając łatwej, nasuwającej się wprost interpretacji, by wydobyć złożoność i symbolikę Pism, zaplecze językowe oraz kulturowe epoki, do jakiej się one zaliczają

- inspirująca, owocna i wciągająca lektura.

Informacje dodatkowe o Trudne miejsca w Ewangelii. Skandaliczne słowa Jezusa:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2018 (data przybliżona)
Kategoria: Duchowość, religia

Trudne miejsca w Ewangelii. Skandaliczne słowa Jezusa - opinie o książce

Milczenie Boga. O tajemnicy zła i odwadze nadziei
Gianfranco Ravasi0
Okładka ksiązki - Milczenie Boga. O tajemnicy zła i odwadze nadziei

Bóg przychodzi nawet do tych, którzy Go nie szukają. Z pełnym poszanowaniem wolności człowieka zaprasza go do dialogu wykraczającego poza codzienność,...

Twarze Biblii
Gianfranco Ravasi0
Okładka ksiązki - Twarze Biblii

Na stronach tej książki proponujemy galerię portretów biblijnych. Pojawią się w niej święci, patriarchowie, prorocy, mędrcy, apostołowie i wiele skromniejszych...