Trylogia mostu; Światło wirtualne, Idoru, Wszystkie jutra

Tom 26 cyklu Artefakty

Pierwsze wydanie zbiorcze kultowej trylogii Gibsona! Poznaj trzy porywające historie mające miejsce w różnych miejscach świata!

"Trylogia mostu" to trzy tytuły: "Światło wirtualne", "Idoru" oraz "Wszystkie Jutra". Akcja cyklu rozgrywa się w XXI wieku. W pierwszej części cyklu znajdujemy się w zniszczonej w wyniku trzęsienia ziemi Kalifornii, w której powstają dwa siostrzane stany NoCal oraz SoCal. Bohaterką tej części jest Chevette Washington, która na jednym z przyjęć pod wpływem impulsu kradnie okulary. Pozornie zwyczajny przedmiot okazuje się bardzo niebezpieczny.

W drugiej części znajdujemy się w Tokio, gdzie Chia McKenzie została wydelegowana przez oddział fanów ze Seattle. Dziewczyna ma zdobyć informacje na temat domniemanego ślubu młodzieżowej gwiazdy Reza z nieistniejącą realnie królową wirtualnych światów.

Trzecia, finałowa część opowiada o punkcie węzłowym historii świata, który został zlokalizowany w San Francisco. Pewne jest jedno - życie ludzi zmieni się na zawsze.

William Gibson to amerykański pisarz science fiction i twórca cyberpunku. Autor napisał również wiele opowiadań, esejów oraz scenariuszy filmowych i telewizyjnych. Jego twórczość to połączenie różnych folklorów, miejskich legend oraz wiedzy technicznej. Wydał dwa popularne cykle, czyli "Trylogię Ciągu" oraz "Trylogię Mostu", szereg pojedynczych tytułów, takich jak: "Maszyna różnicowa", "Rozpoznanie wzorca", "Spook Country. W kraju agentów", "Alien 3" czy "Peryferal", a także jeden zbiór opowiadań "Wypalić Chrom".

Informacje dodatkowe o Trylogia mostu; Światło wirtualne, Idoru, Wszystkie jutra:

Wydawnictwo: inne

Trylogia mostu; Światło wirtualne, Idoru, Wszystkie jutra - opinie o książce

Wypalić Chrom
William Gibson0
Okładka ksiązki - Wypalić Chrom

William Gibson zyskał powszechną sławę, jako czołowy przedstawiciel nowej odmiany science fiction, przenoszącej współczesną technologię (w szczególności...

Mona Liza Turbo
William Gibson0
Okładka ksiązki - Mona Liza Turbo

Gibson po raz kolejny oprowadza nas po niezwykłym zmechanizowanym świecie, w którym wielonarodowe korporacje i stechnicyzowani przestępcy walczą...