Trzeci poziom dojrzałości. Szczęśliwe życie po sześćdziesiątce

Lęk młodości przed starością to lęk przed szczytem Anna Kamieńska

Starość jest jednym z tych zjawisk towarzyszących życiu ludzkiemu, których współczesny świat boi się najbardziej. Jednak prędzej czy później każdy z nas staje z nią oko w oko - i dotyczy to także całych społeczeństw, zmuszonych coraz bardziej otwierać się na potrzebny rosnącej liczby osób starszych. To przesunięcie społecznego akcentu, połączone ze wzrostem świadomości samych seniorów, pozwala dziś znacznie lepiej i bardziej aktywnie przeżywać całe dekady życia po sześćdziesiątce, rozwijać swoje pasje, realizować marzenia i żyć wreszcie tak, by sprawiać przyjemność samemu sobie, zamiast ciągle zaspokajać potrzeby i dostosowywać się do wyobrażeń innych ludzi.

Ta książka, absolutnie wyjątkowa, może stać się przewodnikiem po okresie późnej dojrzałości. Jej autorka opisuje różne aspekty starości i podpowiada, jak wyzwolić się z ograniczających stereotypów. Rzetelną wiedzę, podpartą badaniami naukowymi, lecz przekazaną w przystępny sposób, uzupełnia mnóstwem inspirujących historii, cytatów z literatury światowej i konkretnych ćwiczeń oraz porad dotyczących zdrowego żywienia czy zdrowego stosunku do siebie. Dyskretnie wskazuje możliwości rozwoju, nie ucieka od problemów, lecz taktownie towarzyszy swoim Czytelnikom i pozwala im samodzielnie odkryć pokłady ciekawości świata, ukrytej pod warstwą codziennych kłopotów. Warto przeczytać, co ma do powiedzenia. Warto odkryć piękne ścieżki dojrzałości.

Miejsce seniora w społeczeństwie Przemiany Zdrowie i długowieczność Rozwój i bilans życia Zmiany w sferze intelektu i zamiłowania Curriculum witae i etapy życia Konflikt pokoleń i senior jako autorytet Sztuka starzenia się Wiara i śmierć Podróż

Doceń późne lata życia i nie bój się szukać spełnienia!

Informacje dodatkowe o Trzeci poziom dojrzałości. Szczęśliwe życie po sześćdziesiątce:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2013-10-28
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Trzeci poziom dojrzałości. Szczęśliwe życie po sześćdziesiątce

Trzeci poziom dojrzałości. Szczęśliwe życie po sześćdziesiątce - opinie o książce

Wyobraźnia - uskrzydlanie FANTAZJI . PROGRAM OCHRONY PAMIĘCI - CZĘŚĆ III
Małgorzata Modrak0
Okładka ksiązki - Wyobraźnia - uskrzydlanie FANTAZJI . PROGRAM OCHRONY PAMIĘCI - CZĘŚĆ III

Zabawy z wyobraźnią Zadania zostały pogrupowane w kilka kategorii tematycznych. Dobór zadań zależy od samopoczucia i zaciekawienia...

Porozumienie ponad pokoleniami. Rodzinny uniwersytet trzeciego wieku
Małgorzata Modrak0
Okładka ksiązki - Porozumienie ponad pokoleniami. Rodzinny uniwersytet trzeciego wieku

Porozumienie ponad pokoleniami. Rodzinny uniwersytet trzeciego wieku – druga książka Małgorzaty Modrak – autorki publikacji Trzeci...