Tylko on wie

Marion Marsh, 35-letnia dziennikarka z Paryża, przed piętnastu laty przeżyła dramat. Jako studentka medycyny zakochała się w starszym od niej chirurgu, z którym spędziła cudowne chwile. Ale Nathan zaginął w tajemniczych okolicznościach. Dziś Marion jest osobą samotną, poza pracą spotyka się tylko z ojcem oraz przyjaciółką, Korą, a i to nieczęsto. Pewnego dnia na Facebooku znajduje dziwną wiadomość - ktoś pyta, czy chce zostać jego przyjacielem. Wkrótce tajemniczy korespondent porywa jej kota, potem doprowadza do niegroźnego wypadku auta, którym kobieta jedzie z Korą, a w końcu wysyła jej zdjęcia uwięzionego mężczyzny, niejakiego Foga, w którym Marion rozpoznaje Nathana..

Informacje dodatkowe o Tylko on wie:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2013-01-23
ISBN: 978-83-7508-547-1

Kup książkę Tylko on wie

Tylko on wie - opinie o książce

Avatar użytkownika - MonikaP
MonikaP
Przeczytane:2016-03-01, Ocena: 4, Przeczytałam, x 52 książki 2016,
Gdy przeczytałam opis na okładce spodziewałam się thrillera psychologicznego o psychopacie i prześladowanej ofierze. Zamiast tego dostałam niezłą sensację, pościgi, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące zakończenie. Wielkiej rewelacji nie było, ale czytało się nieźle, zgrabnie napisana i wciągająca historia. Trochę dziwna dla mnie jest postawa głównej bohaterki, nie mogę zrozumieć, dlaczego, po wszystkim, czego doświadczyła, dała się wciągnąć w tę historię...
Avatar użytkownika - patsi
patsi
Przeczytane:2014-04-03, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Fabuła napisana genialnie, przeskakiwanie z teraźniejszości do wydarzeń z przeszłości powoduje czytanie bez przerw. Do końca nie wiadomo, jak się zakończy historia. Od tej książki nie da się odejść przed jej skończeniem. Z wielką chęcią sięgnę po inne książki tego autora.
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2014-02-26, Ocena: 5, Przeczytałam, z_52 książki 2014 (100),
Druga książka Patricka Bauwena po "Oku Kaina". Nowatorskie podejście, wątek nielegalnych badań medycznych na granicy etyki lekarskiej. Rozterki głównej bohaterki, samotność, poświęcenie się dla miłości życia, a w ostatecznym rozrachunku odnalezienie córki, której istnienia nawet się nie podejrzewało. Książka wciąga i sprawia, że nie zasnęłam dopóki jej nie dokończyłam.
Avatar użytkownika - Sil
Sil
Przeczytane:2013-02-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, Posiadam,

Marion Marsh to z pozoru bardzo prosta i spokojna kobieta. Na co dzień stara się wykonywać sumiennie swoje obowiązki służbowe, tak by zasłużyć na upragniony awans. Robi więc wszystko, co zleci jej szefowa. Nie ma znaczenia, czy z nieba leje się żar, czy ulewny deszcz - jest praca do wykonania, to trzeba jej sprostać. Nie da się jednak nie zauważyć, że ten styl życia zaczyna Marion ciążyć. Niby zawsze chciała zostać dziennikarką, niby spełnia swoje marzenia, ale... No właśnie. Ma już w końcu 35 wiosen na karku, a tu jej kariera dopiero zaczyna raczkować. Ile czasu można żyć na dorobku? A przecież nie zawsze tak było. Dawniej Marion była zupełnie inną osobą. Niby dążyła do realizacji nie swoich aspiracji, ale właśnie to uczyniło ją szczęśliwą. Zdobyła upragnioną gwiazdkę z nieba. Piętnaście lat wcześniej panna Marsh studiowała w Paryżu medycynę i miała zostać lekarzem. Co prawda praktyka, na którą została skierowana, pozostawiała wiele do życzenia, ale i z tym dziewczyna dała sobie radę. Nareszcie była szczęśliwa, robiła to, co ją satysfakcjonowało, a do tego spotkała miłość swojego życia. Niestety ta bajka nie mogła trwać wiecznie. Pewnego dnia bańka mydlana, w której znajdowała się dziewczyna, najzwyczajniej w świecie pękła. Skończyła się sielanka i zaczęła szara, przygnębiająca rzeczywistość. Jednak tam gdzieś w środku, skrzętnie ukryta, tliła się w Marion iskierka nadziei, że jeszcze wszystko może się odmienić. I pewnego dnia jej spokojna egzystencja ponownie ulega przeobrażeniu, a to za sprawą tajemniczego Trojana, który postanowił się z nią zaprzyjaźnić za pomocą Facebooka. Jak rozwinie się ta historia? Kim lub czym jest nieznajomy? Dlaczego to akurat ona została wybrana do jego szalonej gry? I... nie, tego niestety zdradzić nie mogę. Powiem jednak tyle, mnie te pytania zaczęły dręczyć już po przeczytaniu kilku pierwszych akapitów powieści i nie dawały mi spokoju niemal do samego jej zakończenia.

Najnowszą powieść Patrica Bauwena czyta się rewelacyjnie. Nie sposób się od niej oderwać, a gdy już ta się dzieje, następuje to z wielkim bólem i wówczas pozostaje zastanawianie się, jak też potoczą się dalsze losy bohaterki. Przez cały czas trwania książki nie można oprzeć się wrażeniu, że czające się tuż za drzwiami zło zaraz się pojawi i pochłonie wszystko. Dzięki tak zbudowanemu przez autora napięciu czytelnik czuje się jak zahipnotyzowany. Nie pozostaje więc nic innego, niż czym prędzej sięgnąć po Tylko on wie i ekspresowo zakończyć lekturę.

Jeśli mam być szczera, dużo większe napięcie towarzyszyło mi na wstępie i w środku powieści, niż podczas zapoznawania się z jej zakończeniem. To ostatnie jednak jest na tyle szalone, pokręcone i nietypowe, że na pewno zostanie przeze mnie zapamiętane na długo.

Patrick Bauwen zastosował w Tylko on wie bardzo ciekawy zabieg, dzięki któremu czasoprzestrzeń opisywana w książce podzielona została na dwie, zupełnie odrębne, ale niesamowicie powiązane, części. Zderzamy się więc z czasem teraźniejszym, czyli Tu i Teraz oraz z zapisem przeszłości, czyli Dawniej, przy czym przedstawienie owego "dawniej" zaczyna się od końca. Dzięki temu książka zyskała u mnie dodatkowe punkty, ponieważ szalenie interesowało mnie, jak doszło do takiego, a nie innego zakończenia tej zamierzchłej historii.

Jednym słowem Tylko on wie zdecydowanie należy przeczytać. Akcja jest porywająca i pasjonująca, bohaterowie niezwykle realni, a zakończenie wprost nie z tej ziemi. Warto!!!

Avatar użytkownika - Agata89
Przeczytane:2013-11-12, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Oko Kaina
Patrick Bauwen0
Okładka ksiązki - Oko Kaina

Hazel Caine, gwiazda hollywoodzkich mediów, organizuje nowy program pod tytułem & Oko Kaina . Udział bierze w nim 10 uczestników, z których każdy skrywa...

Potwór
Patrick Bauwen 0
Okładka ksiązki - Potwór

Paul Becker, lekarz w małym amerykańskim miasteczku, otworzył właśnie całodobową prywatną klinikę. Dziś jego dyżur przypada na noc, porę, gdy nawet niewinne...