U4. Stéphane

Stéphane, córka słynnego wirusologa, tuż przed katastrofą chodziła do najlepszego liceum w Lyonie. Była równie zdolna co gwałtowna. Często wdawała się w bójki i z tego powodu musiała zmieniać szkoły. Złość Stéphane eksplodowała głównie w odpowiedzi na uwagi dotyczące jej wyglądu oraz raczej męskiego imienia. Dziewczyna o siwych włosach i takim imieniu nie miała łatwego dzieciństwa. W grze Warriors of Time Stéphane wybrała sobie nick odpowiadający jej naturze: Lady Rottweiler.

Ta zdecydowana nastolatka o analitycznym umyśle jako jedyna z czworga bohaterów serii nie uwierzyła w zapewnienia mistrza gry – Khronosa – o możliwości przeniesienia się w czasie. Uważała, że jedynym sposobem na ocalenie świata jest szczepionka, której opracowanie lub odnalezienie zależy od zespołu jej ojca. Wcale nie wybierała się na zwołane przez Khronosa spotkanie Ekspertów pod wieżą Zegarową w Paryżu. Jednak wskutek fatalnego zbiegu okoliczności musiała opuścić Lyon i wraz z innymi podążyć do stolicy Francji. Nie po to jednak, żeby cofnąć czas. Po to, by szukać ojca. I w końcu odpowiedzieć sobie na pytanie, czy nauka i autorytet mogą być remedium na koniec świata.

Informacje dodatkowe o U4. Stéphane:

U4. Stéphane - opinie o książce

Avatar użytkownika - Karmelek3
Karmelek3
Przeczytane:2017-02-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Może przeskoczę teraz do zgrzytu, który mnie troszkę tutaj rozczarował. Brakowało mi emocji. Znowu. Ja wiem, że może wymagam niemożliwego, ale jeżeli to post-apokaliptyczny świat, to gdzie ta zgroza? Gdzie ten strach o własne życie? No tego tutaj zdecydowanie mi brakowało. Niemniej jednak pojawiły się sceny, w sumie to jedna taka, która zwaliła mnie z nóg. Kto czytał, ten może się domyślić, że chodzi mi o sytuację w zoo. Niespodziewaną, która okazała się dużym zwrotem akcji. To złamało mi serce na parę chwil. Szkoda, że nie było częściej takich sytuacji, które sprawiłyby, że pękałoby mi serce. Stephane... Jako główna bohaterka troszkę mnie drażniła. Jest dość pewną siebie dziewczyną, momentami ZBYT pewną siebie, która nie zdaje sobie sprawy z pewnych spraw. To mnie również troszkę bolało. Jednak nie zyskała mojej największej sympatii, niestety... Yannis i Aleks, to moi ulubieni bohaterowie w tym tomie i podejrzewam, że w całej serii. Sprawili wrażenie również dość odważnych, ale nie aż tak pewnych siebie. Owszem, każdy z nich ma swoje wady, zalety, ale jednak to oni przyskarbili sobie moją sympatię i nie wiem, jak Stephane musiałaby się starać, by to zmienić. Akcja dość szybko gna przed siebie i uważam to za duży plus dla całej powieści. Czytelnik nie ma prawa się nudzić, przy częstych zwrotach akcji, niektórych aż tak zaskakujących, że zdarza się nam na chwile zatrzymać, przemyśleń i znów pędzić za bohaterami. Podobało mi się, że wizualnie widziałam cały Paryż, całą tą sytuację. Może całkowicie nie wczułam się w akcję, niemniej jednak widziałam ją własnymi oczami. Cieszę się niezmiernie, że miałam okazję poznać ten tom, ponieważ książka niewątpliwie zasługuje na uwagę i to nie kilku, a nawet i obszerniejszego grona czytelników. Dlatego też nie wyobrażam sobie, że miałabym nie przeczytać tomu widzianego oczami Yannisa. Po prostu sobie nie wyobrażam. I tutaj już mała podpowiedź dla Was: jeżeli ktoś, kto nie czytał książki z tego gatunku i chce więcej, ktoś taki jak ja... To koniecznie musicie się zapoznać z tą częścią lub innymi, jak mniemam również świetnie napisanymi tomami. Jak wspominałam już wielokrotnie post-apokaliptyczny świat to dla mnie nowość. A gdyby tego było za mało, akcja dzieje się we Francji, co również jest dla mnie nowością, bo często to Ameryka jest miejscem akcji. Dlatego kolejny wielki plus dla autora za świetnie napisaną powieść praktycznie pod każdym szczegółem (nie zapominajmy o zgrzycie, który jednak istnieje). No i składam wyrazy uznania, bo tą książką autor zdecydował, że będę częściej sięgać po tego typu literaturę. :)
Avatar użytkownika - OKsiazkami
OKsiazkami