Układ idealny

Szybkie motocykle, kuszące ryzyko i uczucie, które stawia wszystko na ostrzu noża

Weronika, zastępczyni szefa ABW, szykuje się do ślubu z Przemkiem. W gorączce weselnych przygotowań nie przestaje myśleć o pracy. Planuje ryzykowną akcję, w której może pomóc tylko jej były, Łukasz. Kiedyś połączyła ich miłość do życia na krawędzi. Nic się nie zmieniło - oboje nadal lubią ryzyko.

Loki specjalizuje się w pracy pod przykrywką. Ma zinfiltrować gang motocyklowy Braci Peruna, który prawdopodobnie zajmuje się handlem ludźmi. Wszystko idzie zgodnie z planem, dopóki na jego drodze nie staje Ewa, córka szefa gangu.

Za samo zbliżenie się do niej grozi śmierć. Zresztą jest obiecana komuś innemu. Czasem jednak uczucie uderza nagle jak błyskawica Peruna. I nie ma już odwrotu.

__

Emilia Szelest, pisarka rodzinnie i zawodowo związana z Sanokiem. Miłośniczka hokeja, motocykli i życia na pełnych obrotach. Zadebiutowała jako autorka opowiadań fanfiction, szczególną popularność przyniosły jej książki udostępniane w serwisach internetowych. Jak sama twierdzi, łatwiej jej powstrzymać potrzebę jedzenia niż pisania. Swoją pierwszą powieścią powieścią "Niebezpieczna gra" podbiła serca czytelników.

Informacje dodatkowe o Układ idealny:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2020-02-26

Tagi: Polska

Kup książkę Układ idealny

Układ idealny - opinie o książce

Avatar użytkownika - al-ks
al-ks
Przeczytane:2023-04-21, Ocena: 4, Przeczytałam,

Cała seria o Weronice za mną. Pani Ewelino nie zawiodłam się !

W 2 części książki poznajemy Łukasza ( Weronika wkręca Łukasze w śledztwo pod przykrywką, wie że on również lubi życie na krawędzi). Łukasz w Przemyślu powoli wkręca się w Gang Perunów,  a uratowanie Ewy (córki szefa) jeszcze bardziej mu na to pozwala. I wszystko byłoby dobrze gdyby nie … miłość. Looki zakochuje się w kimś w kim nie powinien.

Jest miłość, jest akcja, jest gang motocyklowy. W książce nie zabranie także pary z pierwszej części a relacja między Werą – cholerą, Przemkiem – Remeczkiem no i Lookim jest fantastyczna.

Polecam!

Weronika ściąga swojego byłego, Łukasza, do zadania specjalnego. Łukasz właśnie rozstał się z Moniką. Przyjmuje ofertę Weroniki, jedzie do Przemyśla, aby przeniknąć do gangu motocyklowego. Na miejscu sprawy układają się lepiej niż przypuszczał. Ratuje śliczną dziewczynę, okazuje się, że córkę szefa gangu, co daje mu przepustkę do ich grona. Jednak między nim, a Ewą od początku iskrzy....

Szybka akcja, dobrze się czyta.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2020-05-21, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2020,

Weronika, zastępczyni szefa ABW, szykuje się do ślubu z Przemkiem. W gorączce weselnych przygotowań nie przestaje myśleć o pracy. Planuje ryzykowną akcję, w której może pomóc tylko jej były, Łukasz. Kiedyś połączyła ich miłość do życia na krawędzi. Nic się nie zmieniło – oboje nadal lubią ryzyko.

"W życiu właśnie o to chodzi. Wera. Człowiek nie uczy się na cudzych błędach, musi popełniać własne."

"Układ idealny" jest kontynuacją "Niebezpiecznej gry", która bardzo wciągnęła mnie w swoją treść. Nie inaczej było i tym razem. Powracamy bowiem do znanych nam bohaterów, czyli Weroniki i Przemka, którzy przygotowują się do ślubu, ale obserwujemy ich na drugim planie, gdyż poznamy jeszcze kilkoro innych postaci. Jest m.in. zbuntowana, pyskata Ewa i Bracia Peruna. Wera jak to Wera - w dalszym ciągu jest pewną siebie, chamską kobietą, dla której liczy się głównie praca, ale lubimy ją. Gdy pojawi się Łukasz (którego z miejsca polubiłam), jej były, można się domyślić, że będzie się działo. Oj, nasz Przemek będzie kipiał z zazdrości!

"Można być obojętnym na podszepty serca, można ignorować drugą osobę, próbować z tym walczyć, ale uczucia zawsze wygrywają, są silniejsze od głosu rozsądku."

Łukaszowi z racji tego, że jest policjantem zostanie przydzielone pewne zadanie służbowe. Czy się z niego wywiąże? A może pozostanie wierny gangowi motocyklowemu? Przyglądamy się jakimi zasadami kieruje się ta grupa i jak ważna jest lojalność.

Emilia Szelest w swojej powieści ukazuje jak mogą mylić pozory oraz to, że nikt nie jest do końca zły. A to kim się stajemy, często należy szukać w odniesieniu do naszego dzieciństwa, otoczenia w którymi się wychowywaliśmy, obcowaliśmy na co dzień.

"Karmieni kłamstwem rzadko kiedy wierzymy w prawdę, nawet gdy jest nam rzucana prosto w twarz."

Tak jak w poprzedniej książce, tak i tu pojawia się cała masa wulgaryzmów. Ale nie przeszkadzały mi, gdyż w jakiś sposób podkreślają środowisko w jakim obracają się bohaterowie. Niebezpieczeństwo, ryzyko, adrenalina, fascynacja, namiętność, groźny gang motocyklistów, sporo humoru i słownych przepychanek - ani przez moment nie odnosiłam wrażenia, żeby mi tu czegoś brakowało lub było za dużo. Ta część przynosi wiele niedokończonych wątków (zwłaszcza zaskakujące zakończenie), które zapewne będą miały finał w "Ryzykownej grze".

"Układ idealny" to porywające i trzymające w napięciu połączenie romansu z kryminałem. To powieść o kłamstwach, tajemnicach, intrygach, zdradzie, śmierci, zakazanej miłości, trudnych wyborach. Loki i Bambi skradli moje serce! Koniecznie sprawdźcie czy i z Wami będzie podobnie.

Avatar użytkownika - a-szka
a-szka
Przeczytane:2020-05-12, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 26 książek 2020,

Nie czytałam pierwszej części, ale już wiem, ze po nią sięgnę. Podobnie jak po dalsze losy bohaterów Układu...

Bardzo cicha noc
Emilia Szelest0
Okładka ksiązki - Bardzo cicha noc

Wybuchowy duet charakternych pisarek, który tej zimy przyspieszy bicie serca i rozpali policzki! Kiedy lądujesz w odciętym od świata miejscu z...

Wystarczy kochać
Emilia Szelest0
Okładka ksiązki - Wystarczy kochać

Lucas wyrusza właśnie w swoją pierwszą dużą trasę koncertową. Towarzyszą mu ból złamanego serca po zdradzie dziewczyny, oddani przyjaciele z zespołu oraz...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;