Ukryta sieć. Cokolwiek wybierzesz. Tom 1

Bestsellerowa seria Jakuba Szamałka, która sprzedała się w ponad 160 tys. egzemplarzy!

Na jednej z warszawskich ulic dochodzi do wypadku. Ginie Ryszard Buczek, aktor prowadzący popularny program dla dzieci. Wszystko wskazuje na to, że stracił kontrolę nad pojazdem. Julita Wójcicka, dziennikarka plotkarskiego portalu, ma jednak podstawy sądzić, że ktoś pomógł celebrycie odejść z tego świata. Młoda, niedoświadczona dziewczyna zaczyna prowadzić śledztwo na własną rękę. Szybko przekonuje się, że prawda o śmierci telewizyjnego gwiazdora jest bardziej przerażająca, niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić. W świecie, w którym rządzą technologie, nic nie jest bowiem takie, jak być powinno...

"Miałem tylko zajrzeć i nie odpuściłem do rana. Bardzo polubiłem Julitę Wójcicką. Dawno nie było tak fajnej bohaterki sensacji."

Marcin Meller

"Mocny, wciągający thriller, po którym trudno się otrząsnąć. Zapamiętajcie to nazwisko! Jakub Szamałek jest jednym z najinteligentniejszych pisarzy młodego pokolenia."

Vincent V. Severski

Ukryta sieć. Cokolwiek wybierzesz. Tom 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2023-11-04, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Lubicie historie pełne mrocznych tajemnic i intryg?

Chcecie przekonać się, czy w internecie można czuć się bezpiecznie?

Koniecznie sięgnijcie po tę książkę.

Poznajemy Ryszarda Buczka, aktora prowadzącego program dla dzieci. Mężczyzna ginie w wypadku samochodowym. Julita Wójcicka, dziennikarka portalu plotkarskiego podejrzewa, że to nie był przypadkowy wypadek. Julita prowadzi własne śledztwo i odkrywa przerażającą prawdę.
Czy grozi jej niebezpieczeństwo?

"Cokolwiek wybierzesz. Ukryta sieć" to thriller sensacyjny, który został zekranizowany z plejadą polskich gwiazd. Autor stworzył wciągającą fabułę, w której porusza temat nowoczesnych technologii i bezpieczeństwa w sieci. Bohaterka powieści zagłębia się w śledztwo i odkrywa mroczne tajemnice wirtualnego świata internetowego. Razem z dziennikarką wkraczamy w cyberświat i próbujemy rozwiązać zagadkę kryminalną. Dynamiczna akcja nie powala nudzić się ani przez chwilę.
Autor potrafi trzymać czytelnika w napięciu i zaskoczyć. Podczas czytania odczuwałam gęsta atmosferę oraz niepokój.
Lekki styl i przyjemne pióro autora sprawiły, że książkę przeczytałam szybko.
Na pewno sięgnę po kolejne książki spod pióra autora.

Czytajcie!

Gorąco polecam!

BRUNETTE BOOKS

Avatar użytkownika - Damaczytasama
Damaczytasama
Przeczytane:2023-09-03,

"Cokolwiek wybierzesz - pamiętaj, żeby odpowiedzieć tylko "tak" albo "nie", algorytm nie zrozumie innych poleceń."

Każdego dnia, każdy z nas dokonuje wielu wyborów. Dobrych, złych, ważnych, błahych.

Julita Wójcicka jest dziennikarką. Pisze teksty dla plotkarskiego portalu. Dla jej szefów liczą się lajki i wyświetlenia. Dlatego "chodliwe" tematy dotyczą np. afer towarzyskich, gaf popełnianych przez celebrytów. Artykuł ma się dobrze "klikać".

W Warszawie ginie Ryszard Buczek, znany aktor. Wszystko wskazuje na to, że był to wypadek. To zdarzenie opisuje Julita. Coś w tej sprawie nie daje jej spokoju. Młoda dziennikarka rozpoczyna swoje prywatne śledztwo. Jest uparta i zdeterminowana. Nie wie jednak, że grozi jej niebezpieczeństwo.

"Cokolwiek wybierzesz. Ukryta sieć" to thriller napisany przez Jakuba Szamałka. Został okrzyknięty bestsellerem i zekranizowany.

Temat przewodni to bezpieczeństwo w sieci. A właściwie jego brak. Autor pokusił się o wytłumaczenie czytelnikowi, na jakiej zasadzie działa internet, jak łatwo nasze prywatne dane, zdjęcia są dostępne dla osób trzecich. Uświadamia nam, że istnieje coś takiego jak "dark net". Żeby czuć się bezpiecznie w internecie, nie wystarczy mieć proste hasło w komputerze.

"Cokolwiek wybierzesz. Ukryta sieć." czyta się szybko, jednak według mnie jest w niej za dużo niepotrzebnych opisów oraz kilka oklepanych wątków. Akcja nie ma zbyt wielkiego tempa, ale Czytelnik znajdzie kilka zwrotów akcji.

Mnie ta książka nie przypadła do gustu. To nie są moje klimaty. Fabuła mnie nie zaciekawiła, ani nie porwała. Brakowało mi napięcia na wysokim poziomie.

Avatar użytkownika - olgamajerska
olgamajerska
Przeczytane:2023-08-13, Ocena: 5, Przeczytałam,

Ukryta sieć.

Zagrożenie ukryte.

Niebezpieczeństwo, plaga zła i okrucieństwa. Obrzydliwości i cierpienia tych, którzy w te sidła technologii ludzką ręką stworzone wpadli.

Ukryta sieć.

Nie taka ukryta, jak wydawać by się mogło. W sieci można dziś wszystko. Można być tym, kim się chce.

Kupić można, co dusza zapragnie.

Można zobaczyć wszystko.

Kliknąć wystarczy.

I nie ma tutaj granic żadnych. Nie ma momentu, w którym ktoś mówi stop.

To przerażające do czego człowiek wykorzystuje dar technologii.

To przerażające w jaki sposób stajemy się marionetkami postępu technologicznego, internetu czy ogólno pojętej elektroniki, gdy za bardzo przymkniemy oczy.

Dajemy się ponieść.

Bo przecież nikt nas tutaj nie zna.

Anonimowość.

Nic bardziej mylnego.

To ukazuje Autor w swojej książce.

Mimo że, poruszającej bardzo ważny temat zagrożenia w sieci, to napisanej lekkim i porywającym stylem.

Osnutym humorem i ironią, ale nie bagatelizującym tematu.

Jest i śmierć.

Jest podążanie za prawdą.

Jest upór i konsekwencja głównej bohaterki w dążeniu to zagadki rozwikłania.

Nadchodzi zemsta. Motywacja i motor napędzający do działania.

Zemsta, która z powodu utraty dziecka się narodziła.

Trafiło ono tam, gdzie nigdy nie powinno się znaleźć niewinne życie.

Polubiłam tę książkę.

Polubiłam jej wydźwięk.

Styl i przekaz. Mocne zakończenie.

Czekam niecierpliwie na jej

ekranizację. A ta już niebawem.

Kiedy Atena odwraca wzrok
Jakub Szamałek0
Okładka ksiązki - Kiedy Atena odwraca wzrok

Powieść kryminalna osadzona w antycznych Atenach? główny bohater musi zmierzyć się z groźną siatką szpiegowską i własnymi słabościami? Jakub Szamałek,...

Morze Niegościnne
Jakub Szamałek0
Okładka ksiązki - Morze Niegościnne

o    Powieść kryminalna osadzona na skraju starożytnego świata o    Główny bohater prowadzi śledztwo, które zmieni jego życie i bieg historii o    Jakub...