Upadek

Tom 2 cyklu Slay Quartet

Nadszedł czas, aby diabeł odebrał swoją zapłatę

Celia nie tak wyobrażała sobie swoje życie po ślubie. Edward Fasbender uwięził ją na wyspie, na której wszystko należy do niego. Teraz dziewczyna jest całkowicie zdana na tego nieobliczalnego i niebezpiecznego mężczyznę. Pycha każe Edwardowi wierzyć, że Celia w pełni podporządkuje się jego woli, kobieta jednak zaplanowała własną grę. Będzie próbowała targować się z samym diabłem. Nie przewidziała tylko dwóch rzeczy: po pierwsze - że pożądanie do tego mężczyzny całkowicie pozbawi ją zmysłów, a po drugie - że jej mąż planuje bardzo szybko zostać wdowcem.

Edward powiedział, że ją złamie. Nie przestanie, dopóki nie osiągnie swego celu. To starcie charakterów musi doprowadzić do upadku. Jedyną szansą na ocalenie jest pozwolić się zniszczyć.

Informacje dodatkowe o Upadek:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-04-28
Tytuł oryginału: Ruin (Slay Quartet Series #2)

Tagi: Tylko dla dorosłych bóg

Kup książkę Upadek

Upadek - opinie o książce

Avatar użytkownika - AldonaS
AldonaS
Przeczytane:2024-01-09, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2024,

Nooo i ta część przypadła mi do gustu bardziej. Więcej akcji.

Avatar użytkownika - LiteraturaZmyslo
LiteraturaZmyslo
Przeczytane:2021-05-10, Ocena: 6, Przeczytałam,

Bardzo rzadko zdarza się, aby drugi tom był lepszy od pierwszego. W tym wypadku kontynuacja wypada wręcz znakomicie. W „Upadku” znamy już reguł GRY, wiemy jakie są motywacje i zdajemy sobie sprawę, że plan zaczyna wymykać się spod kontroli. Pomału odzieramy bohaterów z ich tajemnic i czekamy na ich upadek, ponieważ tylko on oznacza nowy początek.

Celia już wie, że Edward chce jej śmierci. Kilka tygodni na wyspie zmieniło dosłownie wszystko. Teraz GRA toczy się  o jej życie. Dlatego kobieta postanawia zawrzeć pakt z diabłem. Nowa umowa umożliwia jej przeżycie, ale tylko i wyłącznie u boku Edwarda. Mężczyzna chce ją posiąść w każdym tego słowa znaczeniu. Chce ją odrzeć ze wszystkich tajemnic oraz odkryć każdą jej bliznę. Celia będzie musiała pokazać się swojemu mężowi od najmroczniejszej strony. Uwięziona na wyspie kobieta będzie stawiać czoło swoim koszmarom. Edward skłania ją do wyjątkowych sesji, które mają na celu odkrycie jej bolesnych i czasem traumatycznych wspomnień. Mężczyzna stara się te złe wspomnienia zastąpić dobrymi. Z każdą kolejną sesją Celia zdaje sobie sprawę, że się zmienia. Jest odzierana ze swojej arogancji i złości. Kobieta zaczyna inaczej patrzeć na otaczający ją świat oraz na mężczyznę, który ją więzi. Tylko upadek ich wyzwoli. Czy zdołają rozdrapać stare rany i stać się dla siebie wybawieniem?

„Upadek” od początku do końca trzyma wysoki poziom. Ta część pochłonęła mnie już od pierwszych stron! Rozgrywki między Celią i Edwardem fascynują i szokują. Bohaterowie rozwijają się i odsłaniają, dając czytelnikowi nowe spojrzenie na całą historię. Celia wzbudza współczucie, ale i podziw a Edward zachwyca swoim uporem i tajemniczością. Są jak ogień i lód a mimo to uzupełniają się. Autorka zadbała jak zawsze o zaskakujące zwroty akcji, pikantne sceny oraz błyskotliwy język. Historia oczywiście rozbudza apetyt na więcej, więc niecierpliwie wyczekuje kontynuacji. Tutaj nie znajdziecie banalnych wyznań i słodkich uniesień.  Książkę polecam fanom mroczniejszych romansów.

Drugi tom serii poświęconej Celii i Edwardowi pozytywnie mnie zaskoczył. Bardzo mi się ta książka podobała i naprawdę mocno mnie wciągnęła. Kompletnie nie spodziewałam się, że losy głównych bohaterów potoczą się w taki sposób.

W tej części akcja mocno zwolniła, ale jednocześnie przez cały czas trzymała w napięciu. Autorka skupiła się na przedstawieniu uczuć głównych bohaterów i pozwalała stopniowo odkrywać ich najmroczniejsze sekrety.

Po przeczytaniu serii „Uwikłani”, Celia stała się jedną z najbardziej znienawidzonych przeze mnie postaci. „Upadek” ukazał ją od całkiem innej strony i stopniowo zaczęłam zmieniać o niej zdanie. Bardzo podobało mi się to, że autorka pokazała wreszcie wnętrze Celii i odczuwane przez nią emocje. Podobnie jak Edward, okazała się złożoną postacią. Główny bohater też został ciekawie wykreowany. Był charyzmatyczny i władczy, ale potrafił odsłonić swoje uczucia. Relacja tej dwójki była nietypowa i pokręcona.

„Upadek” to nieszablonowa i wciągająca książka. Nie mogę się już doczekać kolejnej części tej serii.

Polecam.

Znów to zrobiliśmy
Laurelin Paige0
Okładka ksiązki - Znów to zrobiliśmy

Gorąca powieść autorki bestsellerowych romansów - Laurelin Paige! Jenny Stahl odniosła wielki sukces jako modelka, ale jej największym marzeniem jest...

Namiętny buntownik
Laurelin Paige0
Okładka ksiązki - Namiętny buntownik

Cade Warren odniósł w życiu niebywały sukces. Ten trzydziestoletni biznesmen jest współwłaścicielem jednej z największych firm marketingowych na świecie...