Upierzony wąż

Upierzony Wąż grasuje na ulicach Londynu. Napada na urodziwe damy obwieszone kosztowną biżuterią.
Piotr Dewin, londyński dziennikarz specjalizujący się w tropieniu afer kryminalnych, wpada na trop morderczej szajki.

Ta powieść Edgara Wallace'a - niekoronowanego króla angielskiej powieści komercyjnej - jest klasycznym kryminałem w stylu retro.
Dynamiczny rozwój akcji, żywe dialogi, umiejętność utrzymania czytelnika w napięciu oraz oddany z wielką precyzją klimat Londynu lat dwudziestych ubiegłego stulecia to niewątpliwe zalety tej książki.

Informacje dodatkowe o Upierzony wąż:

Wydawnictwo: Damidos
Data wydania: 2012-06-03
ISBN: 978-83-7855-005-1

Kup książkę Upierzony wąż

Upierzony wąż - opinie o książce

Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2013-02-27, Ocena: 4, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku,
Dość ciekawy kryminał w stylu retro. Żywe dialogi i odkrywanie tajemnicy przez dziennikarza to niewątpliwe plusy. Mały minus- niemal na każdej stronie występują słowa "upierzony wąż", przy czytaniu miałam wrażenie, że skacze on z kartki na kartkę. Trochę co za dużo, to nie zdrowo. A kim jest ten tytułowy wąż? To "najdoskonalsza zbrodnia dokonana przez perfekcjonistę".
Szajka zgrozy
Edgar Wallace0
Okładka ksiązki - Szajka zgrozy

Betcher Long, główny bohater "Szajki Zgrozy",to młody,błyskotliwy policjant, który z powodzeniem rozwiązuje najtrudniejsze sprawy i chwyta...

Numer Szósty
Edgar Wallace0
Okładka ksiązki - Numer Szósty

Unikatowa pozycja wśród książek Edgara Wallace’a. Napisana w 1927 r. i wydana w Polsce tylko raz osiem lat później. Ekranizowana w 1962 r. Cezar...