Urodzony, by przetrwać: Cudownie niebezpieczna książka dla mężczyzn

Nie wyobrażam sobie, by dało się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem. To samo dotyczy sztuki przetrwania  - ci, którym udaje się wyjść z opresji, niezależnie od płci, zawsze dają z siebie wszystko. Zarówno w życiu, jak i w surwiwalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz.
Bear Grylls

Urodzony, by przetrwać to nie tylko zwykły poradnik, to podręczne koło ratunkowe, które uczy jak wyjść z opresji nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Pokazuje jak: przeprawić się przez rzekę pełną piranii, zdobyć wodę na suchej jak pieprz pustyni, odpędzić niedźwiedzia grizzly.

Brytyjski alpinista i podróżnik Bear Grylls zdradza podstawowe sekrety przetrwania, opisuje zdobyte przez siebie umiejętności, nawiązuje do prawa przyciągania, uczy jak utrzymać sprawność ciała i pogłębić wolę życia.

Przedstawione w tej książce umiejętności, o ile zostaną odpowiednio przyswojone i wyćwiczone, zwiększają szansę przeżycia, zwłaszcza jeśli samotnie znajdziemy się w którymś z opisanych wrogich światów. Umiejętności to podstawa, aby stać się wszechstronnym specjalistą od surwiwalu.

Sprawność fizyczna ułatwia wydostanie się z opresji. W końcu dzięki ćwiczeniom funkcjonowanie mózgu i zdolność koncentracji wznoszą się na najwyższy poziom efektywności  - jedno i drugie są nam niezbędne w chwili zagrożenia.

W każdej sytuacji ekstremalnej ważną rolę odgrywa szczęście. Ale nie zawsze jest ono kwestią przypadku. Dużo zależy od naszej wiary w powszechne prawo przyciągania, bowiem przyciągamy to, co chcemy. Najwięksi odkrywcy są zawsze pełni ekscytacji, pozostają optymistycznie nastawieni i z góry zakładają wygraną. Te cechy warto w sobie pielęgnować.

Wola życia stanowi o istocie przetrwania. Jeśli jest silna i wsparta dodatkową determinacją, zawsze musi się udać. Do istoty surwiwalu należy przede wszystkim nadzieja. W końcu, jak mawia popularyzator sztuki przetrwania: Pesymista w szansach dostrzega trudności, optymista trudności przekształca w szanse.

Spis treści:

CZTERY WARUNKI PRZETRWANIA ... 247
ZAKOŃCZENIE ... 248
INDEKS ... 251
MOJE MOTTO ... 254

Informacje dodatkowe o Urodzony, by przetrwać: Cudownie niebezpieczna książka dla mężczyzn:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2011-05-01
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Born Survivor: The Ultimate Guide to Scouting and Fieldcraft
Tłumaczenie: Belczyk Arkadiusz, Ciemniak Krzysztof, Hejmej Przemysław

Kup książkę Urodzony, by przetrwać: Cudownie niebezpieczna książka dla mężczyzn

Pazury Krokodyla. Misja przetrwanie
Bear Grylls0
Okładka ksiązki - Pazury Krokodyla. Misja przetrwanie

Piąta część serii ekscytujących przygód dla młodzieży prawdziwego mistrza sztuki przetrwania Beara Gryllsa. Kiedy Beck Granger podąża za tajemniczą wskazówką...

Instynkt śnieżnej pantery
Bear Grylls0
Okładka ksiązki - Instynkt śnieżnej pantery

Beck Granger nie żyje! Taka wiadomość obiegła światowe media po ostatniej wyprawie Becka do Afryki Południowej. Był to jedyny sposób, aby uchronić...