Usagi Yojimbo Saga. Księga 3

Nowe wydanie popularnej serii Usagi Yojimbo. Ponad 600 stron przygód niezwykłego królika ronina.

Drugi tom zbiera historie wydane w tomach: Bezksiężycowa noc, Ostrze bogów II: Wędrówka do świątyni Atsuta, Maska demona.

Pod koniec szesnastego wieku Japonią wstrząsały liczne wojny domowe. W jednej z bitew Miyamoto Usagi utracił swojego suwerena, pana Mifune. Od tego dnia samotny ronin przemierza kraj, poszukując spokoju ducha, walcząc o sprawiedliwość i doskonaląc umiejętności samurajskie.

W tym tomie Usagi wyruszy w śmiertelnie niebezpieczną misję, której celem będzie dostarczenie legendarnego miecza - Pożeracza Traw - do świątyni Atsuta. Jednak dzielny ronin będzie czuć na plecach oddech bezlitosnych skrytobójców z dwóch rywalizujących ze sobą klanów ninja. Usagi uratuje także życie pięknej złodziejce Kitsune, trafi na nawiedzony cmentarz i będzie musiał się zmierzyć z kobietą pająkiem.

Seria Usagi Yojimbo Saga to mistrzowska adaptacja komiksowa samurajskich legend, wydawana od ponad 30 lat i przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Autorem scenariusza i rysunków jest Stan Sakai, a nowe wydanie zostało wzbogacone o kolorową galerię okładek.

Informacje dodatkowe o Usagi Yojimbo Saga. Księga 3:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-09-05, Ocena: 4, Przeczytałem,

WALKA, LEGENDY, HISTORIA I MIŁOŚĆ

„Usagi Yojimbo”, seria ukazująca się już od dokładnie trzydziestu pięciu lat. Fakt, że odpowiada za nią jeden autor jest równie imponujący, co lista nagród i wyróżnień, jakie całość zdobyła przez ten czas. Pięć nagród Willa Eisnera i ponad dwadzieścia nominacji czy umieszczenie jednego z albumów na liście 100 najlepszych powieści graficznych wszech czasów według magazynu „Wizard” to tylko dwa spośród przykładów. Już to brzmi imponująco, prawda? Jeśli więc chcielibyście przekonać się na własnej skórze, co ta seria ma do zaoferowania, teraz macie doskonałą ku temu okazję, bo Egmont wznawia komiksy wydawane przed laty przez Dark Horse Comics, zbierając w każdym tomie po trzy albumy. Na miłośników opowieści graficznych czeka więc naprawdę solidna dawka rozrywki (każdorazowo po ponad 600 stron) na naprawdę bardzo dobrym poziomie.

Szesnastowieczna Japonia to miejsce niespokojne i rozdarte przez domowe wojny. Właśnie w takim świecie przyszło żyć Miyamoto Usagiemu, królikowi samurajowi, który w jednej z bitew stracił swego suwerena, Mifune. Bez niego stał się roninem i wyruszył w podróż po kraju, szukając swojego miejsca, wewnętrznego spokoju i niosąc pomoc tym, którzy jej potrzebują. A tych, podobnie jak wszelkiej maści zagrożeń, nigdy nie brakuje…
Tym razem Usagi wyrusza na misję dostarczenia Pożeracza Traw, legendarnego miecza, do świątyni. To jednak ledwie początek, bo czeka go także starcie ze skrytobójcami czy nawiedzony cmentarz. Nie obejdzie się też bez zawirowań związanych z kobietami. A to tylko fragment tego, z czym przyjdzie mu się mierzyć!

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/09/usagi-yojimbo-saga-tom-3-stan-sakai.html

Luc Junior
Okładka ksiązki - Luc Junior

Przygody młodego reportera Luca Juniora. Bohater wraz ze swoim przyjacielem fotografem Ciaptakiem oraz wiernym psim towarzyszem Alfonsem przeżywają liczne...

All-Star Batman Pierwszy sojusznik, tom 3. DC Odrodzenie
Okładka ksiązki - All-Star Batman  Pierwszy sojusznik, tom 3. DC Odrodzenie

Trzeci tom serii All-Star Batman to pasjonujący thriller, który trafia w samo serce mitologii Nietoperza! Batman jako strażnik Gotham stawił już czoła...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;