Historia designu przenika się z historią ludzkości! Nie ważne, czy mamy na myśli zaawansowany technologicznie komputer, czy pralkę do prania, to projektowanie tych przedmiotów codziennego użytku wymaga pochylenia się nad oczekiwaniami przyszłych konsumentów i wzięcia pod uwagę niuansów ich życia. Nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak bardzo bieg historii wpływa na jakość i kształt otaczających nas przedmiotów użytkowych.

W "User Friendly. Jak niewidoczne zasady projektowania zmieniają nasze życie, pracę i rozrywkę" Cliff Kuang i Robert Fabricant odkrywają nieopowiedzianą historię zależności, jaka tworzy się między historycznymi zwrotami w dziejach ludzkości a tym, co dzieje się w świecie projektów przedmiotów użytkowych. Autorzy opowiadają niesamowitą, ponad stuletnią historię projektów użytkowych i tego, jak bardzo były one powiązane ze zwrotami dziejowymi i istotnymi wydarzeniami dla ludzkości.

Awaria elektrowni w Czarnobylu, protesty feministek, Wielki Krach na nowojorskiej giełdzie - to wszystko wpływało na formy i projekty z każdej dziedziny, od mebli po motoryzację. W książce znajdziemy sporo ciekawostek dotyczących najnowszych technologii i tego, w jaki sposób wpływają one na nasze życie. W treści przewija się także wiele informacji o tym, w jaki sposób my, jako użytkownicy, determinujemy działania projektantów. "User Friendly" to także historia przypadków, jakie rządziły światem, a bez których nie mielibyśmy w dzisiejszych domach wielu przedmiotów, bez których nie możemy się obyć.

Informacje dodatkowe o User Friendly. Jak niewidoczne zasady projektowania zmieniają nasze życie, pracę i rozrywkę:

Wydawnictwo: Karakter
Data wydania: 2022-11-01
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Tytuł oryginału: User Friendly
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Dawid Czech

Kup książkę User Friendly. Jak niewidoczne zasady projektowania zmieniają nasze życie, pracę i rozrywkę

User Friendly. Jak niewidoczne zasady projektowania zmieniają nasze życie, pracę i rozrywkę - opinie o książce