Treść książki jest w istocie szersza niż wskazywałby na to jej tytuł. Oto bowiem w pięciu rozdziałach Tymoteusz Pawłowski zawarł następujące zagadnienia. W rozdziale pierwszym omówił doświadczenia z użycia w walce pierwszych czołgów, zarówno w okresie I wojny światowej, jak i w konfliktach lokalnych w okresie międzywojennym, przede wszystkim podczas wojny domowej w Hiszpanii. Rozwój techniki pancernej po zakończeniu I wojny światowej, a więc w latach dwudziestych przedstawił Autor w rozdziale drugim. Rozdział trzeci został poświęcony omówieniu problematyki obrony przeciwpancernej, jaką w okresie międzywojennym podnoszono na łamach części prasy wojskowej. Materiałowe i organizacyjne przygotowania obrony przeciwpancernej to treści kolejnego rozdziału. Wreszcie ostatni, rozdział piąty, dotyczy omówienia spraw obrony przeciwpancernej w polskich regulaminach i pracach teoretyczno-wojskowych.

Informacje dodatkowe o Uwaga! Czołgi! Przygotowanie do obrony przeciwpancernej w Wojsku Polskim w latach trzydziestych XX wieku:

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Duet
Data wydania: b.d
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-89706-77-5

Kup książkę Uwaga! Czołgi! Przygotowanie do obrony przeciwpancernej w Wojsku Polskim w latach trzydziestych XX wieku

Uwaga! Czołgi! Przygotowanie do obrony przeciwpancernej w Wojsku Polskim w latach trzydziestych XX wieku - opinie o książce

Niezwykłe dzieje wielkich wynalazków
Tymoteusz Pawłowski 0
Okładka ksiązki - Niezwykłe dzieje wielkich wynalazków

Co  może łączyć emancypację kobiet, „Wesele” Wyspiańskiego i prapoczątki ruchu nazistowskiego? To zaskakujące, ale wspólnym ogniwem jest …...

Mity wojny 1920
Tymoteusz Pawłowski0
Okładka ksiązki - Mity wojny 1920

Historia Polski obfituje w mity i legendy. Niektóre kontrowersyjne, niektóre mniej, ale wszystkie mocno zakorzenione w powszechnej świadomości...