VBA dla Excela 2007 PL. 88 praktycznych przykładów

Zautomatyzuj działanie arkusza kalkulacyjnego

Poznaj język Visual Basic for Applications i zasady programowania obiektowego Zaprojektuj interfejsy użytkownika dla aplikacji Zoptymalizuj działanie programu w VBA

Visual Basic for Applications, w skrócie VBA, to język programowania wykorzystywany do tworzenia programów wykonywanych wewnątrz innych aplikacji i korzystających z ich funkcji. Najprostszym programem w VBA jest makropolecenie -- zarejestrowany przez użytkownika ciąg operacji, który można potem wielokrotnie powtórzyć. Makropolecenia mogą znacznie przyspieszyć i usprawnić Twoją pracę.

Oczywiście na tym nie kończą się możliwości VBA. Wiele aplikacji w tym języku powstaje na potrzeby użytkowników arkusza kalkulacyjnego Excel. Za pomocą VBA tworzone są wyspecjalizowane narzędzia umożliwiające wprowadzanie danych, ich analizę, przetwarzanie i prezentację bez potrzeby żmudnego poszukiwania odpowiedniej funkcji w menu.

Książka "VBA dla Excela 2007 PL. 88 praktycznych przykładów" to podręcznik opisujący zasady automatyzowania i usprawniania pracy z tym arkuszem kalkulacyjnym za pomocą aplikacji VBA. Dzięki lekturze tego podręcznika poznasz język VBA i reguły programowania obiektowego. Nauczysz się korzystać z edytora VBA dostępnego w pakiecie Microsoft Office, pisać wydajny kod źródłowy, dzielić programy na moduły i projektować interfejsy użytkownika. Dowiesz się, jak wyszukiwać i usuwać błędy z aplikacji oraz rozwiązywać najczęściej spotykane problemy z działaniem programów.

Rejestrowanie i wykorzystywanie makropoleceń VBA i programowanie obiektowe Edytor VBA Zmienne i typy danych Komunikacja z użytkownikiem aplikacji Przypisywanie wartości komórkom Operacje na arkuszu kalkulacyjnym Podział programu na moduły funkcjonalne Usuwanie błędów z kodu

Poznaj ogrom możliwości VBA
i napisz własne aplikacje dla Excela.

Informacje dodatkowe o VBA dla Excela 2007 PL. 88 praktycznych przykładów:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2007-12-19
Kategoria: Poradniki

Kup książkę VBA dla Excela 2007 PL. 88 praktycznych przykładów

VBA dla Excela 2007 PL. 88 praktycznych przykładów - opinie o książce

Windows XP. Komendy i polecenia. Leksykon kieszonkowy
Piotr Czarny0
Okładka ksiązki - Windows XP. Komendy i polecenia. Leksykon kieszonkowy

Podręczne zestawienie wszystkich poleceń trybu tekstowego Graficzne systemy operacyjne spowodowały, że użytkownicy komputerów nie muszą już męczyć się...

Red Hat Linux 9. Ćwiczenia praktyczne
Piotr Czarny0
Okładka ksiązki - Red Hat Linux 9. Ćwiczenia praktyczne

Linux już od dłuższego czasu jest ciekawą propozycją nie tylko dla administratorów sieci i programistów, ale także dla zwykłych użytkowników. Kolejne...