W matni marzeń

Ostatni tom bestsellerowej serii o rodzinie Casteel. Dramatyczna historia rodu Casteel wraca do początków! W ostatnim tomie sagi Annie Casteel Stonewall przybywa do Farthinggale Manor na pogrzeb swojego ojca, Troya Tattertona, i znajduje pamiętnik babci Leigh. Zapominając o całym świecie, pogrąża się w lekturze… Czyta o wydarzeniach, które doprowadziły Leigh Van Voreen do ucieczki z Farthy i rzuciły ją w ramiona Luke’a Casteela. Pamiętnik ujawnił mroczne tajemnice Farthinggale Manor. Annie poznała dzieje prababci Jillian i jej rodziny. Wreszcie pojęła, co sprawiło, że Leigh, dziewczyna z zamożnych sfer, goniąc za pięknymi marzeniami, trafiła do nędznej chałupy na Wzgórzach Strachu… Po pogrzebie Troya Tattertona Annie odłożyła pamiętnik tam, gdzie go znalazła, aby pozostał z duchami Farthy, i odjechała z ukochanym mężem. Na niej skończyło się przekleństwo rodu. Ona pierwsza mogła wreszcie spełnić marzenia o szczęściu.

Informacje dodatkowe o W matni marzeń:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2015-06-16
ISBN: 978-83-8069-013-4

Kup książkę W matni marzeń

W matni marzeń - opinie o książce

Avatar użytkownika - AnnaN32
AnnaN32
Przeczytane:2016-04-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Koniec jaka szkoda...........
Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2016-12-10, Ocena: 6, Przeczytałam,
Ostatnia część sagi prowadzi nas drogami matki pierwszej, głównej bohaterki Haeven. Po tej lekturze potwierdza się moje przekonanie, ze niektóre kobiety nigdy nie powinny mieć dzieci. I mam nadzieje, że to tylko fikcja stworzona przez autorke.
Avatar użytkownika - Domi__T
Domi__T
Przeczytane:2016-04-08, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016, 9,
Ostatni tom sagi o rodzinie Casteel jest wg mnie najsłabszy z serii, jednak wyjaśnia pewne tajemnice z poprzednich części, więc warto po niego sięgnąć choćby z ciekawości. Annie Casteel znajduje pamiętnik Leight van Voreen - niezwykle tajemniczej postaci, która zmarła w bardzo młodym wieku - matki Heaven.
Avatar użytkownika - hajduczek
hajduczek
Przeczytane:2016-07-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek na 2016 rok,
Tragiczne losy Leigh wychowanej w zbytku, która uciekła by się ratować. Jej matka to zakłamana, zakochana w sobie kobieta, zezwalająca swemu mężowi na wykorzystywanie nieletniej.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2016-07-30, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie 2016-52 książki,
Kiedy Annie znajduje pamiętnik swoej babci, sądzilam że będzie to dziennik z wpisami przy konkretnych datach, a to wspomnienia Leigh jak powieść, ciągną się jednym ciągiem. Matka Leigh to perfidna kobieta. Ponieważ jest o wiele starsza od swego nowego męża i nie ma już takiej kondycji by ciagle zaspokajać go w łóżku, podsunęła mu podstepnie własną córkę! Oczywiście Tony skorzystał z okazji:/
Avatar użytkownika - kingaz86
kingaz86
Przeczytane:2015-09-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 w 2015 :),
Ostatni tom bestsellerowej serii o rodzinie Casteel. Dramatyczna historia rodu Casteel wraca do początków! W ostatnim tomie sagi Annie Casteel Stonewall przybywa do Farthinggale Manor na pogrzeb swojego ojca, Troya Tattertona, i znajduje pamiętnik babci Leigh. Zapominając o całym świecie, pogrąża się w lekturze... Czyta o wydarzeniach, które doprowadziły Leigh Van Voreen do ucieczki z Farthy i rzuciły ją w ramiona Luke'a Casteela. Pamiętnik ujawnił mroczne tajemnice Farthinggale Manor. Annie poznała dzieje prababci Jillian i jej rodziny. Wreszcie pojęła, co sprawiło, że Leigh, dziewczyna z zamożnych sfer, goniąc za pięknymi marzeniami, trafiła do nędznej chałupy na Wzgórzach Strachu... Po pogrzebie Troya Tattertona Annie odłożyła pamiętnik tam, gdzie go znalazła, aby pozostał z duchami Farthy, i odjechała z ukochanym mężem. Na niej skończyło się przekleństwo rodu. Ona pierwsza mogła wreszcie spełnić marzenia o szczęściu.
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2015-08-08, Ocena: 5, Przeczytałam, z_52 książki 2015 (181),
W porównaniu z poprzednim tomem "W matni marzeń" to powrót do klasycznego stylu autorki. Annie przyjeżdża do Farthingale Manor na pogrzeb Troya Tattertona i znajduje pamiętnik swojej babki Leigh. Poznajemy historię młodej dziewczyny, która musi uporać się z rozwodem rodziców i ponownym szybkim ślubem matki (Jillian). Jillian to kobieta egoistyczna, skupiona wyłącznie na swoim wyglądzie i przyjemnościach. W ogóle nie interesuje się córką i zmusza ją do zabawiania swojego męża i pozowania mu nago. Leigh czuje się jednocześnie opuszczona przez ojca, który wiecznie podróżuje, a kolejnej wyprawy wraca z żoną. Dla osamotnionej nastolatki jedyną pociechą jest towarzystwo małego, rezolutnego Troya i przyjaciół ze szkoły. Kiedy dziewczyna zachodzi w ciążę z ojczymem i spotyka się z niezrozumieniem matki opuszcza Farthy i wyrusza na poszukiwania babki. Los sprawia, że na jej drodze staje Luke Casteel, który traktuje ją jak swojego anioła i przysięga ją chronić. Po pospiesznym ślubie młodzi zamieszkują na Wzgórzach Strachu, gdzie jak wiemy z poprzednich tomów Leigh zmarła rodząc Heaven. Książka zamykająca cykl jest wyjaśnieniem motywów ucieczki dziewczyny z wyższych sfer do prostego życia. Losy Leigh są tragiczne, a jej historia pokazuje, że pieniądze szczęścia nie dają i że nawet żyjąc wśród ludzi można być samotnym. Jednocześnie mamy sprawców nieszczęść wiszących nad Heaven i pozostałą częścią rodziny - samolubna Jillian i totalnie porąbany Tony. Historia Leigh niezwykle mnie poruszyła.

Ostatni tom serii przenosi w przeszłość i opowiada historię Leigh, przedwcześnie zmarłej matki Heaven, która w poprzednich tomach pojawiała się we wspomnieniach bohaterów a historia jej życia nie była opisana.

Z pamiętnika można się dowiedzieć jak wyglądało dotychczasowe życie dziewczyny i co było powodem, że porzuciła życie w luksusach i postanowiła żyć na słynnych Wzgórzach Strachu.

Wstrząsnęło mną postępowanie Jillian, kobiety zapatrzonej w siebie i w swoją urodę, która wepchnęła córkę w ręce ojczyma po to aby zaspokajała jego potrzeby. Wiele razy podczas lektury kręciłam głową z niedowierzaniem. Która normalna matka zgodziłaby się na takie postępowanie? Książka bardzo życiowa, bo nieraz czyta się o takich psychopatach albo słyszy się w telewizji. Postępowanie Jillian i Tony'ego napawało mnie obrzydzeniem. Natomiast mały Troy zdobył moją sympatię. Był niezwykle miłym i radosnym dzieckiem.

Powieść ma w sobie przekaz, że życie w bogatym domu nie zawsze oznacza szczęście. Często jest jedynie iluzją a nikt nie wie co się tam dzieje za zamkniętymi drzwiami. Ogromnie żałuję, że to już koniec. Jestem usatysfakcjonowana, bo książka wyjaśniła wiele spraw i rozumiem dlaczego Leigh postąpiła tak a nie inaczej. Przede mną kolejne sagi tej autorki i mam nadzieję, że pojawią się w Polsce jej kolejne książki. Serie polecam wielbicielom autorki i osobom lubiącym sagi z tajemnicami w tle.

Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2018-02-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Annie Casteel Stonewall przybywa do Farthinggale Manor na pogrzeb ojca, Troya Tattertona i znajduje pomiętnik babci Leigh. Zapominając o całym świecie pogrąża się w lekturze. Czyta o wydarzeniacb, które doprowadziły Leigh Van Voreen do ucieczki z Farthy i rzuciły w ramiona Luke'a. Annie poznaje dzieje prababci Jillian i jej rodziny. Dowiaduje się że do tego doprowadzili Tony i jego żona, a pośredni i ojciec Leigh.

. Odkrywa mroczne sekrety które zaważyły na losach, Heven. Po pogrzebie Annie odkłada pamiętnik tam gdzie go znalazła, aby pozostał z duchami Farthy i odjeżdza. Może ona znajdzie szczęście....

Avatar użytkownika - damonowa
Przeczytane:2015-08-04, Ocena: 5, Przeczytałam, z_52 książki 2015,
Upadłe serca
Virginia C. Andrews0
Okładka ksiązki - Upadłe serca

Trzeci tom nowej sagi autorki bestsellerowych ,,Kwiatów na poddaszu".Piękna i dumna Heaven Leigh Casteel rozpoczyna nowy rozdział swojego życia...

Willow
Virginia C. Andrews0
Okładka ksiązki - Willow

„Willow” to pierwszy tom nowej sagi V.C. Andrews. Willow de Beers jest dzieckiem adoptowanym, żyjącym w bolesnym rozdarciu pomiędzy ukochanym...