W pogoni za...

Pieniądze, sława, pozornie idealne życie... To wszystko okazuje się nie mieć znaczenia, gdy uświadomimy sobie, że czegoś nam brak. Cztery autorki, cztery różne spojrzenia na świat i jeden wspólny mianownik: pogoń za czymś, co skryte jest głęboko w ludzkim sercu.
Droga do osiągnięcia celu nie zawsze jest prosta, a bohaterowie ,,W pogoni za..." wiedzą o tym doskonale. Czy mimo przeciwności losu uda im się dogonić swoje pragnienia?

Informacje dodatkowe o W pogoni za... :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-08-12

Tagi: romans antologia emocje wolność szczęście nadzieja życie

Kup książkę W pogoni za...

W pogoni za... - opinie o książce

Za czym gonicie przez swoje życie?

Książka została stworzona przy współpracy czterech wspaniałych autorek.

@daria.jedrzejek stworzyła opowiadanie „W pogoni za emocjami”, w którym możemy poznać Ninę oraz Mateo. Nina po rozwodzie z mężem postanawia wrócić w rodzinne strony, by w końcu zaznać spokoju i skupić się na swojej karierze, bowiem została docenioną pisarką. Mateo jest znanym reżyserem i pewnego razu staje się również świadkiem wykorzystywania seksualnego w swojej branży. Nie chce mieć z tym nic wspólnego, wiec również postanawia przenieść się w ciche, spokojnie miejsce. Początkowe spotkanie naszych głównych bohaterów nie należy do najmilszych, ale z czasem zrodzi się pomiędzy nimi uczucie.

Czy dwójka młodych ludzi znalazła poszukiwane przez siebie emocje?

Czy przeszłość Mateo może wpłynąć negatywnie na tę relację?

@klaudialeszczynskaautorka stworzyła opowiadanie „W pogoni za szczęściem” gdzie poznajemy Davea oraz Melisę. Dave „Shadow” Johnson jest znanym na cały świat muzykiem rockowym, kariera chłopaka jest niesamowita, niestety młody wokalista zatraca się w używkach, co ciągnie za sobą kolejne wielkie skandale. Manager Dave wysyła go na odwyk i chłopak musi uczestniczyć w spotkaniach grupy wsparcia, na których poznaje Melisę. Melisa pochodzi z domu dziecka, całe życie musi walczyć o siebie oraz każdy zarobiony grosz, by przeżyć w tym okrutnym świecie.

Czy ta znajomość może coś zmienić?

Czy Dave zacznie patrzeć na swoje życie inaczej?

@w.s.james_autor stworzyła opowiadanie „W pogoni za nadzieja” gdzie możemy poznać Mayę oraz Maxa.
Maya od najmłodszych lat pracuje w branży modelingu, oczywiście nie z własnej woli. Matka dziewczyny zauważyła potencjał dziewczyny i zmuszała ją do każdej możliwej reklamy, tylko by zarobić jak najwięcej na swojej córce. Dziewczyna odkąd pamięta, zawsze marzyłaby mieć własną stadninę koni, gdy tylko skończyła 18 lat, postanowiła uciec z domu i spełnić swe marzenie. Maya znalazła farmę marzeń i od razu postanowiła się do niej wprowadzić, okazało się również, że Max jest jej sąsiadem. Mimo początkowych niechęci do dziewczyny Max po pewnym czasie zaczął coś do niej czuć.

Czy Maya spełni swoje marzenia i zostanie właścicielka wymarzonej stajni?

Czy Max zostanie kimś więcej w życiu dziewczyny niż tylko sąsiadem?

@mklaudiamax stworzyła opowiadanie „W pogoni za wolnością” gdzie poznajemy Evę oraz Marca. Eva jest właścicielka bardzo dobrze prosperującą firmy.   Gdy nakrywa swojego męża na zdradzie z sekretarką, postanawia o szybkim rozwodzie.  Podczas jednej imprezy w klubie trafia przypadkowo na Marca.  Chłopak od razu wpadł jej w oko, jednakże jej on młodszy od niej.  Marc poszukuje osoby, z która mógłbym przeprowadzić wywiad, by zagrać na nerwach swojemu wykładowcy.  Gdy tylko dostaje propozycje wywiadu od Evy, od razu się na nią godzi.  W końcu chciałby raz jeszcze spojrzeć w te piękne zielone oczy.  Między początkowych zahamowań między głównymi bohaterami zaczyna rodzic się uczucie.

Czy Eva i Marc zdobędą długo wyczekiwana wolność?

Czy ich związek ma prawo do przetrwania?

Kochani na wstępie chciałabym Wam powiedzieć, że bardzo ciężko jest zrecenzować antologie!  Chciałam wspomnieć o każdym z opowiadań, ale nie chciałabym też, aby recenzja trwała w nieskończoność!  W książce znajdziemy cztery równe opowiadania, zupełnie inne historie, ale łączy je jedna rzecz.  Pogoń za czymś, co jest im potrzebne do uzyskania pełnego szczęścia z życia.  Każda z historii, była emocjonująca, pełna napięcia i wciągająca!  Gdy usiadłam do czytania książki, nie mogłam się od niej oderwać!  Dziewczyny zrobiły świetną robotę i serdecznie polecam Wam te historie, oraz ich rozwinięcia, bo zdradzę Wam, że dwa opowiadania dostały swoje dalsze historie!!! Ciężko jest również wyłonić dla mnie, najlepsze opowiadanie z ten antologii, wydaje mi się to wręcz niemożliwe. Każde przedstawia inną, wartościową historię! Po przeczytaniu tych historii możecie podzielić się ze mną swoimi spostrzeżeniami, może Wy macie ulubioną historię?

Ocenka: 10/10

Stan naszego ducha często jest tożsamy z naszym postępowaniem, dlatego ważne jest, by skupiać się na samych pozytywach, które będą pchały nas ku optymistycznej postawie. Zrozumiałe jest, że smutne dni też się pojawią, ale wtedy powinniśmy, jak najmniej się na nich skupiać, by jak najmniej cierpieć. Wszak nasze życie będzie bardziej kolorowe i zdecydowanie znośne, jeśli będziemy je dzielić z druga osobą.

„W pogoni za... emocjami” - Daria Jędrzejek

Opowiadanie, które wywołało u mnie szereg emocji, od złości poprzez smutek a na radości skończywszy. Wszystkie one są pożądane w czytanym tekście, bo dają siłę i chęć do dalszej lektury, jak to miało miejsce w przypadku bohaterów zyskujących energię do dalszych poczynań. Historia porusza ważny temat, jakim jest szczerość w związku, bez której nigdy nie będzie prawdziwej miłości, tylko czasem należy komuś przebaczyć, jeśli naprawił swoje przewinienia i dać mu ostatnią szansę.

„W pogoni za... szczęściem” - Klaudia Leszczyńska

Opowiadanie w gruncie rzeczy nie jest dla każdego, gdyż nie wszyscy odnajdą się w dość mocnych scenach w nim zaprezentowanych, niemniej nadających mu wyrazisty charakter i niepowtarzalność. Tragizm dotycząca głównego bohatera jest przytłaczająca, ale to co go spotkało w tejże historii właśnie w pewien sposób otworzyło mu oczy, że pieniądze szczęścia nie dają i prawdziwej przyjaźni lub miłości się za nie nie kupi. Natomiast wszelkie używki utrudniają tylko ostrość widzenia i nie są nigdy dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o pokonywanie problemów.

„W pogoni za... nadzieją” - W.S. James

W przypadku tego opowiadania otrzymujemy historię młodej dziewczyny, która stawia wszystko na jedną kartę, by zacząć od nowa, takie prawdziwe życie. Dowiadujemy się, że warto walczyć o swoje i pokonywać różne trudności w dążeniu do celu. Istotnym tematem jest również, to że należy słuchać swoich dzieci i podejmować z nimi różne decyzje dotyczące ich przyszłości, bo nigdy nie będą szczęśliwe, jeśli nie będą robiły tego co kochają.

„W pogoni za... wolnością” - Klaudia Max

W tym wypadku otrzymujemy mega emocjonujące opowiadanie o prawdziwej miłości trwalszej od śmierci, niszczącej wszelkie przeszkody na swej drodze. Autorka zwraca również uwagę na fakt, że zawsze powinniśmy wybierać kierując się swoim sercem i rozumem, a nie tym, co radzą inni. Kolejnym ważnym przesłaniem tej historii jest to, że nie możemy odkładać marzeń na później, bo nigdy nie wiemy ile czasu jest nam dane na tym świecie, więc powinniśmy czerpać z życia pełnymi garściami, by czuć się wolnym od nieszczęść i przyziemnych prozaicznych spraw.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się z przyjemnością i dużym zaciekawieniem wywołanym przemyślanymi i dopracowanymi historiami zaprezentowanymi przez autorki. Opowieści są różnej długości, a co za czym idzie każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo opowiadania skupiają szereg różnych emocji począwszy od śmiechu, a skończywszy na smutku lub irytacji wynikającej z zachowania niepozytywnych bohaterów. Dla mnie najciekawszym i najrozmaitszym pod względem uczuć jest opowiadanie „W pogoni za... wolnością” autorstwa Klaudii Max, ale oczywiście pozostałe również są godne uwagi i polecenia. W książce pojawiają się cytaty z różnych utworów muzycznych zaprezentowane przed każdym rozdziałem i tu mogłyby być dopisane drobnym drukiem tłumaczenia tych słów, gdyż nie każdy czytelnik zna język angielski lub nie ma w danej chwili dostępu do słownika pod dowolną postacią. Natomiast na koniec każdego rozdziału pojawia się grafika przedstawiająca parę, która akurat pasuje swym wizerunkiem do danych bohaterów. Okładka dzięki swej kolorystyce przykuwa wzrok czytelnika i jak najbardziej pasuje do treści książki. Gorąco polecam antologię wszystkim fanom romansów, której opowiadania podobnie, jak życie nie zawsze kończą się happy endem.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Literatka.

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2022-08-26, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Chętnie sięgacie po antologię? Czy raczej ich unikacie? Osobiście lubię czasami zapoznać się z krótkimi opowiadaniami i sprawdzić jak niektórzy autorzy sobie z tym radzą. A także poznać styl i pióro nowych autorów.

Przed sobą mam pięknie wydaną antologię „W pogoni za…” z Wydawnictwa Literatka. Jest to debiut wydawniczy i jestem zachwycona tym jak książka jest wydana. Przepiękne ilustracje w środku dodają jej uroku. A dopracowane szczegóły sprawiają, że egzemplarz wręcz woła czytelnika i nie potrafimy się oderwać od niej. W środku znajdziemy cztery opowiadania, które posiadają inny temat przewodni a mianowicie: emocje, szczęście, nadzieja i wolność. Przybliżę Wam po krótce każde z nich oraz moje odczucia.

Daria Jędrzejak „W pogoni za…emocjami”

Nina po rozwodzie podejmuję decyzję o powrocie do rodzinnego miasteczka. Tam za namową przyjaciela zaczyna karierę pisarską. Mateo jest znanym reżyserem, po aferze z jego udziałem postanawia na jakiś czas zniknąć. Obydwoje spełniają się zawodowo, lecz czegoś im brakuje - emocji. Czy ich spotkanie wywoła lawinę uczuć i zaowocuje czymś więcej? Czy znajdą to czego szukają?

Przyjemnie spędziłam czas z bohaterami i ich perypetiami. W szczególności podobała mi się scena pewnej paczki. Autorka debiutuje swoim opowiadaniem na rynku. Do tej pory mieliśmy okazję poznać ją od strony czytelniczej. Przy czytaniu nie odczułam, że to debiut, wręcz przeciwnie miałam wrażenie jakby Daria miała już kilka książek na koncie. Także trzymam kciuki za dalszy rozwój autorki i będę ją obserwować.

Klaudia Leszczyńska „W pogoni za… szczęściem”

Dave jest znanym członkiem zespołu i gwiazdą, lecz kariera nie każdemu służy. Delikatnie mówiąc chłopakowi odbiło i w jego codziennie życie wkradły się narkotyki, alkohol i przygodny seks. Zostaje więc zmuszony przez managera do uczestniczenia w spotkaniach grupy wsparcia „Ocaleni” dla młodych ludzi uzależnionych od narkotyków. Czy spotkania grupy dadzą jakikolwiek? Odnajdzie swoje szczęście?

Nie miałam okazji czytać innych książek autorki, więc to jest moje pierwsze spotkanie z jej twórczością. Opowiadanie pozwoliło mi poznać styl i pióro pisarki. I jestem zachwycona otrzymaną historią, która stała się moją ulubioną w tej antologii. Czyta się błyskawicznie i przyjemnie. Aż żal było kończyć przygodę z bohaterami. Zakończenie bardzo mnie wzruszyło i rozbiło na kawałki. Liczę na kontynuację w osobnej książce.

W. S. James „W pogoni za… nadzieją”

Maya stała się słynną modelką a to za sprawą wygranego w dzieciństwie castingu do reklamy. Jednak takie życie nie odpowiada młodej dziewczynie na dodatek musi żyć pod dyktando matki. W dniu osiemnastych urodzin postanawia uciec i spełnić swoje marzenie o posiadaniu rancza z końmi. Udaje jej się kupić posiadłość, lecz czeka tam na nią wiele niespodzianek. Jakich? A to już najlepiej samemu się przekonać.

I kolejny debiut za mną, uważam, że równie znakomity co poprzednie opowiadania. I za to uwielbiam antologie, mieszanka różnych stylów w jednej książce. Główna bohaterka zaimponowała mi swoim uporem i dążeniem do realizacji celu. Po przeczytaniu historii uświadomiłam sobie, iż nie można tracić nadziei na lepsze jutro. I każdy powinien ją w sobie mieć. Opowiadanie jest napisane w przyjemnym stylu i płynnie przez nie przeszłam.

Klaudia Max „W pogoni za…wolnością”

Eva prowadzi firmę zajmującą się rozwiązaniami technologicznymi z zakresie oprogramowania. Sukcesy zawodowo niestety nie idą w parze z tymi miłosnymi. Aż do pewnego spotkania w barze, gdy to pewien młody mężczyzna zawróci jej w głowie. Kobieta nie chce się angażować i udaje niewzruszoną.  Nie może sobie pozwolić w tej chwili na miłość. Co takiego Eva skrywa? Od czego pragnie się uwolnić?

Wiele raz widziałam książki autorki jednak nie było mi z nimi po drodze. Cieszę się, że mogłam poznać w końcu pióro Klaudii poprzez opowiadanie. Piękna i wzruszająca historia chwyciła mnie za serce i nadal o niej myślę i o tym jak wszystko jest kruche. Autorko udało Ci się mnie doprowadzić do łez a mało, kiedy się to zdarza. Brawo. Koniecznie muszę poznać pozostałe Twoje dzieła.

Wszystkie opowiadania mają w sobie ukryte dno. I moim zdaniem autorki bardzo dobrze sprostały zadaniu aby pod zwykłą historią kryło się coś więcej. Czas spędzony przy lekturze zaliczam do jak najbardziej udanych. I będę co jakiś czas wracać do bohaterów.

Muszę przyznać, że nie przepadam za antologiami, bo zwykle opowiadania są za krótkie bym mogła się nimi nasycić. Tu mam cztery autorki i cztery różne opowiadania. I muszę bez bicia się przyznać, że autorki mnie zaskoczyły. Opowiadania są tak różne, bohaterowie także , co daje nam cztery piękne historie. Są świetne i jest ich na tyle mała, że nie ma ani gorszych, ani lepszych a ja nasyciłam się choć trochę bohaterami.

W pogoni za emocjami to historia Niny, która po rozwodzie wraca w rodzinne strony i realizuje się w pisaniu książek,. Odnosi sukces ale wydawnictwo ma pewne zastrzeżenia do jej najnowszej książki. Mateo to młody reżyser, który zaszywa się w małej miejscowości po pewnym incydencie. Kiedy ta stanie na swojej drodze ich życie zmieni się. Czy Mateo pomoże Ninie z książką? Co ukrywa mężczyzna?

W pogoni za szczęściem  to historia młodego muzyka Dave, który pogubił się w życiu. Sława, pieniądze, fani, kobiety miała pozornie wszystko. Jego zguba stały się narkotyki. Zmuszony do terapii poznaje na jednym ze spotkań Melisę. Zagubiona młoda dziewczyna, zmienia w życiu Dave wszystko. Tylko Dave zrozumie swoje błędy za późno? Co takiego się wydarzy?

W pogoni za nadzieją to historia młodej dziewczyny, która od dziecka ma problem z matką. Maya jest modelka od dziecka. Ale wcale tego nie pragnie. To jest marzenie matki, która widzi tylko w tym pieniądze. Czeka na osiemnaste urodziny, by się wyrwać z domu od matki i ojczyma. Zmienia nazwisko i kupuje farmę od starszego pana. Tam poznaje sąsiada Maxa. Między ta dwójka pojawia się namiętność. Tylko kto stanie im na drodze. Kto źle życzy dziewczynie? Czy uwolni się od toksycznej matki ?

W pogoni za wolnością  to historia Evy, która nakrywa męża na zdradzie. Kobieta sukcesu, po rozwodzie stała się twarda i nieustępliwa. Pewnego dnia poznaje Marca, studenta dziennikarstwa. Między ta dwójka nawiązuje się relacja. Tylko czy ich związek ma szansę? Co takiego ukrywa przed Marcem Eva? Opowiadanie was rozwali emocjonalnie.

Kada z czterech historii ma swój morał. Nie mamy tu lukrowych historii. W książce mamy całą paletę emocji. Każda historia jest inna. Jedne są spokojne, inne dynamiczne. Jedne kończą się optymistycznie ale są też takie co końca się dramatycznie. Każda z autorek ma swój styl, choć muszę przyznać, że dobrały się idealnie. Polubiłam bohaterów, każdy ma w sobie coś wartego uwagi. Każdy z bohaterów ma za sobą trudne chwile. Każda z historii ma potencjał na dłuższą historię w osobnej książce. Kto wie może któraś z autorek się na to zdecyduje. Czytając te opowiadania towarzyszy nam wiele emocji: strach, niepewność, radość, miłość, strata czy niebezpieczeństwo oraz wiele innych. Jeśli miałabym wybierać to najbardziej przypadli mi do gustu Eva i Marc. Nie dlatego, że opowiadanie był najlepsze. Po prostu historia rozwaliła manie na łopatki. Polecam

Avatar użytkownika - zaczytanaEdyta
zaczytanaEdyta
Przeczytane:2022-08-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

"W pogoni za..." to zbiór czterech cudownych opowiadań, napisanych przez cztery wspaniałe Autorki. Każde z nich opowiada inną historię, ale łączy je całe morze emocji, które z nich wypływa.
"W pogoni za... Emocjami" to historia Niny i Mateo. Ona rozpoczyna nowe życie, on ucieka od skandalu. Połączy ich romans, rozdzieli kłamstwo. Czy para ostatecznie zdecyduje się na wyznanie sobie uczuć?
"W pogoni za... Szczęściem" przedstawia losy Dave'a oraz Melisy. On jest muzykiem, który nie stroni od używek i przelotnych romansów. Ona to młoda kobieta, którą mocno skrzywdziło życie i inni ludzie. Kiedy się spotkają, ich życie zaczyna się zmieniać. Czy jedna nieprzemyślana decyzja doprowadzi do tragedii?
"W pogoni za... Nadzieją" to historia Mayi i Maxa. Młoda modelka, która budując swoją karierę spełnia marzenia matki. Skrzywdzona i nieszczęśliwa ucieka i postanawia zacząć nowe życie. Max to nowy sąsiad dziewczyny. Czy para przejdzie od niechęci do miłości? Co się stanie, gdy przeszłość jednak odnajdzie kobietę?
"W pogoni za... Wolnością" przedstawia losy Evy i Marca. Ona kobieta sukcesu, na którą w jednym czasie spada wiele problemów. Marc to student, który postanawia się wykazać. Fascynacja, namiętność, romans, miłość... śmierć. Jak ułoży się życie bohaterów? Czy poradzą sobie z bólem i cierpieniem?
Oficjalnie ogłaszam, że jestem tą książką zachwycona, jestem nią zafascynowana i jestem w niej zakochana. Mam same pozytywne odczucia po przeczytaniu tych historii, każde z tych opowiadań spodobało mi się od początku do końca. Chyba jeszcze żadna inna książka jaką czytałam nie wywołała we mnie tylu emocji. Chyba jeszcze przy żadnej tak często nie płakałam.
Każde z opowiadań w tej antologii jest inne, opisuje losy bohaterów na różnym poziomie i etapie ich życia, ale wszystkie łączy  fakt, że są to totalne wyciskacze emocji. Wszystkie te historia na pewno na dług pozostaną w mojej pamięci. Czytałam tę książkę już jakiś czas temu, ale do dziś, gdy wspominam to co spotkało bohaterów, mam w oczach łzy.
Strach, strata, niebezpieczeństwo, śmierć. Ludzkie cierpienie i ucieczka. Nowy początek i nowe życie. Fascynacja, namiętność, romans i miłość. Cała gama emocji. Każdy z bohaterów tych opowiadań przeszedł w życiu naprawdę dużo. Każdy z nich zna strach, ból, cierpienie i smutek, ale zaznaje także szczęścia i miłości. Każde z tych opowiadań jest piękne i wzruszające, a zarazem smutne.
Wszystkie opowiadania napisane są bardzo przyjemnym i lekkim stylem, dzięki czemu bardzo dobrze i szybko się je pochłania. Każda z historii jest niesamowicie wciągająca i gdy już zaczniemy je czytać nie jesteśmy w stanie się oderwać.  Autorki odwaliły kawał naprawdę świetnej roboty. Brawo dziewczyny! Teraz pozostaje mieć nadzieję i czekać na kontynuacje tych opowiadań, bo liczę, że nie zrobią nam tego i nie zostawią nas z takimi zakończeniami.
Gorąco polecam przeczytać książkę " W pogoni za..." Jest to coś świeżego i bardzo emocjonalnego. Ja z całego serduch polecam! Objęcie takiej książki patronatem to naprawdę ogromna przyjemność!
Dziękuję Autorkom oraz Wydawnictwu Literatka za zaufanie i możliwość współpracy oraz za cudowny box patronacki! :)

W pogoni za... emocjami ~ Daria Jędrzejek

Cudowna historia przepełniona (tak jak w tytule opowiadania) emocjami! Aż się od nich roiło! Dosłownie! Zdrada, smutek, żal, niepewność, szczęście i wreszcie miłość – to wszystko znajdziecie w tym krótkim opowiadaniu. Opowiadaniu, które swoją delikatnością oplatało mnie niczym puch. Było tak cudowne, tak przyjemne w odbiorze, że ciężko było się od niego oderwać. Ta historia zrobiła na mnie niemałe wrażenie. Styl Autorki spodobał mi się od pierwszej strony. Od początku czułam, że to będzie coś bardzo dobrego i ani trochę się nie pomyliłam. Dosłownie płynęłam, czytając tę historię i coraz bardziej zatracałam się w niej. Uśmiech nie schodził mi z twarzy nawet na moment. Z coraz większym zaciekawieniem śledziłam przebieg zdarzeń. Bohaterowie skradli mi serce przy pierwszym spotkaniu. Wiedziałam, że przy ich charakterach nie będzie tu czasu na nudę. I nie było. Cały czas coś się działo, rozśmieszali mnie swoim zachowaniem i jednocześnie coraz bardziej przyciągali do siebie. Gdy czułam, że koniec tej wspaniałej historii jest bliski, biłam się z myślami, nie chcąc jej kończyć. Chciałam tak trwać w tym zawieszeniu pomiędzy rzeczywistością a fikcją stworzoną przez autorkę. Towarzyszyć bohaterom, przeżywać z nimi chwile, które dzielili, po prostu móc jeszcze żyć ich życiem. Niestety tak się nie dało, jednak zakończenie w pełni mnie usatysfakcjonowało. Chociaż po cichutku liczę na to, że przyjdzie mi jeszcze poznać dalszą część ich historii. Nie chcę tak szybko się z nimi żegnać, a więc droga autorko, długopis w dłoń i zasiadaj szybciutko do pisania!

W pogoni za... szczęściem ~ Klaudia Leszczyńska

Bolesna historia, w której główną rolę odgrywają narkotyki. Pokazuje nam, jak łatwo można sobie zniszczyć życie, zażywając ten chłam. Jak przez branie czegokolwiek, człowiek traci poczucie wartości, kawałek po kawałku zatracając samego siebie. Jak wszystko, co do tej pory go cieszyło, dawało mu szczęście, z dnia na dzień traci na znaczeniu, a jedyna rzecz, która go satysfakcjonuje to zażywanie narkotyków oraz częste libacje alkoholowe. Te dwie rzeczy łączą się i przez to osoba, która zawsze była radosna i pełna energii, ciepła -zmienia się. Powoli stacza się na samo dno, nie wiedząc, że później będzie coraz ciężej i trudniej się podnieść... To jest bolesne... Czytając tę historię, czułam ucisk w klatce, żal, smutek, który stopniowo rozlewał się po moim ciele. Jednak po tytule opowiadania, skrycie wierzyłam, że bohater po czasie ocknie się z tego amoku i wróci na dobrą ścieżkę...

Ta historia kilkakrotnie sprawiła, że łzy szkliły mi się w oczach. W pewnych momentach również bawiła mnie i dawała nadzieję, by po chwili ją odebrać... Za to zakończenie zdruzgotało mnie, przez co nie mogłam uwierzyć w to, co właśnie przeczytałam. Droga autorko, tak się nie kończy opowiadania! Jak tak w ogóle można? Popłakałam się, tracąc panowanie nad emocjami. Domagam się sprostowania zaistniałej sytuacji, gdyż w przeciwnym razie nie pozbieram się po tym... To nie tak powinno wyglądać...

W pogoni za... nadzieją ~ W.S. James

Wprowadzenie do opowiadania-rewelacja! Bardzo spodobał mi się pomysł, w którym to bohaterka wita się z czytelnikami, opowiadając o sobie i o swoim życiu. Ta cała otoczka farmy, koni, poszukiwania szczęścia, pogoni za marzeniami oraz próba wyrwania się od apodyktycznej matki dosłownie mnie oczarowała. Z wielkim zainteresowaniem chłonęłam każdą linijkę i z szerokim uśmiechem na twarzy, przekładałam kolejne strony. Byłam bardzo ciekawa, co będzie dalej, jak potoczy się jej życie i co jeszcze zgotuje jej los. Bardzo spodobał mi się styl bycia bohaterki, gdyż z całych sił starała się spełnić swoje marzenia. Cały czas parła naprzód ku przeciwnościom losu. Pomimo kłód rzucanych jej pod nogi, nie poddawała się. Cały czas miała nadzieję, że wszystko się ułoży. Była silna, trwała w swoim postanowieniu, a jak wiemy, takie bohaterki rzadko kiedy występują w książkach. Podczas czytania trzymałam kciuki, by jej marzenia się ziściły. Kibicowałam jej w trakcie dążenia do celu. Praktycznie od pierwszych stron zaskarbiła sobie moją sympatię, która trwała tak do samego końca. Cała historia dosłownie pędziła do przodu, nie było tu czasu na nudę. Ciągle coś się działo, przez co nie miałam chwili wytchnienia, gdyż ciężko było mi odłożyć książkę na bok. Pochłonęła mnie i moje myśli całkowicie. Także ogromne brawa dla autorki, gdyż wykonała masę dobrej roboty, w tak krótkim opowiadaniu. Moim zdaniem ten mały debiut jest świetnym i owocującym początkiem jej kariery pisarskiej!

W pogoni za... wolnością ~ Klaudia Max

Piękna i jednocześnie bolesna historia, która sprawiała, że moje serce gubiło rytm. Zatraciłam się w niej, nie zważając na to, co się działo obok mnie. Z uwielbieniem w oczach pochłaniałam każdy kolejny akapit, nawet na chwilę nie odwracając wzroku znad książki. Podczas czytania targało mną pełno emocji, które są nie do opisania. Od szczęścia po smutek, przez żal i niedowierzanie. Łzy kaskadami spływały po moich policzkach, rozmazując mi literki, przez co musiałam co chwilę przecierać zapłakane i zaczerwienione oczy. To opowiadanie, choć krótkie, sprawiło, że poczułam się tak, jakbym towarzyszyła bohaterom w tej niełatwej przeprawie przez życie. Z początku spokojny ton tej historii otulał mnie swoją delikatnością, by po chwili eksplodować całą gamą emocji, które dosłownie wylewały się z książki. Porwał mnie jej rytm i tak jakbym słuchała ulubionej piosenki, której wersy znam na pamięć, z czystą przyjemnością sunęłam dalej. Im bliżej byłam końca, tym bardziej obawiałam się tego, jak Autorka zakończy ich historię. I szczerze mówiąc, czegoś takiego w ogóle się nie spodziewałam. Moje serce zostało wyrwane z piersi, zdeptane i rozszarpane, przez co ciężko będzie je złożyć w całość. A co w tym jest najśmieszniejsze? Nie wyobrażam sobie innego zakończenia. Było idealne, takie, jakie być powinno. I choć wylałam morze łez, tak wiem, że było warto. Na długi czas ta historia zostanie ze mną, w mojej pamięci i w sercu, które przez cały ten czas biło jak szalone. Droga Autorko, chcę Ci podziękować za to, co tu zrobiłaś. Popełniłaś zbrodnię, łamiąc mi serce, ale w dobrym tego słowa znaczeniu! Dziękuję za całą gamę emocji, którą zawarłaś w tym krótkim opowiadaniu!

Zakończenie!

Ta antologia to istny rollercoaster emocji, które targają czytelnikiem przez całą jej długość. Cztery Autorki, cztery różne historie, wszystkie mają jedno przesłanie. Znaleźć drogę, którą chce się podążać, obrać sobie cel i z całych sił przeć naprzód. Znaleźć coś, bądź kogoś, co sprawi, że nic więcej nie będzie nam potrzebne do pełni szczęścia. WOLNOŚĆ, SZCZĘŚCIE, NADZIEJA, EMOCJE. Którą ścieżką będziesz podążać? Czy pomimo kłód rzucanych pod nogi nie pozwolisz sobie upaść, a jeśli upadniesz, to czy z całych sił będziesz próbować wstać, by później z podniesioną wysoko głową, dumnie kroczyć ku przeciwnościom losu? Czy tak jak bohaterowie podążysz za głosem serca? Dasz się ponieść emocjom? Będziesz torować sobie ścieżkę w drodze po marzenia, mając cały czas nadzieję na lepsze jutro? Czy może wybierzesz wolność? Daj sobie chwilę, pomyśl o tym i zanurz się w tych fantastycznych opowiadaniach, które sprawią, że Twoje serce zacznie coraz szybciej bić...

RECENZJA PATRONACKA!

Pieniądze, sława, pozornie idealne życie… To wszystko okazuje się nie mieć znaczenia, gdy uświadomimy sobie, że czegoś nam brak.

Cztery Autorki, cztery różne spojrzenia na świat i jeden wspólny mianownik: pogoń za czymś, co skryte jest głęboko w ludzkim sercu.

Droga do osiągnięcia celu nie zawsze jest prosta, a bohaterowie „W pogoni za...” wiedzą o tym doskonale. Czy mimo przeciwności losu uda im się dogonić swoje pragnienia?

„W pogoni za...” autorstwa Darii Jędrzejek, Klaudii Leszczyńskiej, Klaudii Max oraz W.S. James to cztery poruszające serca historie zebrane w jedną książkę.

Opowiadają o życiu i o ludzkim, pragnieniu dążenia do czegoś, co przyniesie poczucie spełnienia i satysfakcji.

Temat znany i oklepany? Przeczytajcie całą recenzję i sami zdecydujcie.

Nie będę, wam kłamać antologie były zawsze przeze mnie odbierane bardzo różnie. Nie jestem, jakość szczególnie fanką zbiorowych opowiadań jednak także ich nie skreślam. Po prostu z doświadczenia wiem, że bardzo łatwo jest się rozczarować historiami, które niekiedy wydają się na siłę skrócone, a kiedy indziej niemal stłamszone. Po tę książę jednak zdecydowałam się sięgnąć ze względu na autorki i ciekawość co te wspaniałe kobitki mogły dla nas czytelników przyszykować.

No więc przeczytałam. I to w kilka godzin. Zadziwiające zwłaszcza dla mnie. Jest to bowiem chyba jedyna antologia, w której każda historia podobała mi się od początku do końca. Dziewczyny wykonały kawał dobrej roboty i za to powinno się je docenić.

No, ale może opowiem wam nieco więcej o samych opowiadaniach.

Na pierwszy strzał idzie ,,W pogoni za... emocjami” Darii Jędrzejek. Dla mnie ta historia była motywująca i pouczająca. W końcu na świecie ciągle trafiają się podobne sytuacje, gdzie po latach niemal idealnego życia nagle wszystko trafia szlag. Miło było, czytać jak bohaterka sobie z tym wszystko poradziła. Dodatkowo pojawienie się postaci Mateo dodaje całej opowieści intrygującego brzmienia. Daria także wplata w to wszystko swoją osobowość, co widać po niektórych sytuacjach, a jak już poznacie ,,Kowalskiego” to już całkowicie będziecie, wiedzieć co mam na myśli.

„W pogoni za… szczęściem” Klaudii Leszczyńskiej. Tutaj z kolei mamy historie, która wydała mi się bardzo autentyczna. Brutalne realia życia celebrytów ich arogancja i często wykolejenie życiowe. Dodatkowo temat znęcania się w szkole, molestowanie seksualne, próby samobójcze i błędne decyzje. Jest to historia o tym, iż nie zawsze się w życiu udaje osiągnąć szczęście. Zakończenie tej historii świetnie to ukazuje. Klaudia nie mogła skończyć tej historii lepiej.

,,W pogoni za… nadzieją” W.S. James. Po emocjonującej historii Klaudii dostajemy opowieść, która jednocześnie relaksuje, jak i bardzo intryguje. Dla mnie jest to idealny materiał na ekranizowaną komedię romantyczną, którą pewnie puszczałabym sobie, aż do znudzenia. Bardzo spodobała mi się ta opowieść i z żalem przyjęłam jej zakończenie.

„W pogoni za… wolnością” Klaudii Max. Nawet po czasie kiedy piszę, tę recenzję muszę wziąć głęboki oddech, by ogarnąć emocje, jakie mnie dopadają na samą myśl o tej historii. Uwierzcie, mi z początku nawet nie domyślicie się jakie zakończenie autorka dla was szykuje. Do teraz mam dreszcze. To było tak mocne, tak wzruszające, tak piękne, że chyba trzeba być z kamienia by, nic nie poczuć czytając o losach Eve i Marca. Kocham twórczość Klaudii i szczerze, tą historią pozamiatała po całości.

Jak więc widzicie, każda opowieść wywarła, we mnie inne emocje jednak przede wszystkim każda bardzo mi się spodobała. Dziewczyny z premedytacją ułożyły je w takiej kolejności, by dostarczyć nam jak najwięcej wrażeń.

Mam nadzieje, że jeszcze kiedyś przeczytam książę w ich wspólnym wydaniu.

Gorąco polecam.

[...]Zatrzymaj się na chwilę, odetchnij pełną piersią i zacznij doceniać to, co Cię otacza, bo w życiu nie ma rzeczy pewnych. Nic nie jest czarno-białe. Być może wydaje Ci się, że nie masz nic, a to właśnie Ty (...), kreujesz swoją rzeczywistość. To Ty decydujesz o tym, jaką definicję perfekcyjności przyjmiesz i jaką drogę obierzesz. Pamiętaj masz prawo czuć się źle, masz prawo wątpić i zmieniać kierunek, w którym spoglądasz. Nasza droga zwana potocznie życiem, nie zawsze jest łatwa, lecz nie musisz pokonywać jej sam. Jeśli czujesz że potrzebujesz pomocy, nie wstydź się o nią prosić. To nie jest objaw słabości, a siły i wewnętrznej determinacji. Bo czy na górskim szlaku wstyd hamuje Cię przed spoglądaniem na drogowskazy? Wsparcie jest właśnie takim drogowskazem, ale ostatecznie to Ty decydujesz o tym, jak będzie wyglądać Twoja Wolność, Szczęście, Nadzieja i Emocje[...]

Piękny cytat, który przypadł mi do gustu i na pewno będzie dźwięczał w mojej głowie przez długie lata.

Tak jak ta antologia. Historie w niej zawarte były tak różne, bo opowiadały o różnych ludziach, ale łączyło je jedno. Każdy z bohaterów poszukiwał swego małego szczęścia, swego miejsca na ziemi, miłości i ukojenia. Autorki pokazały tymi historiami, choć bardzo krótkimi, to jednak łapiącymi za serducho, że nie liczą się pieniądze, sława, oklaski, pogoń za czymś nierealnym, tylko bycie tu i bycie sobą. Nie kimś innym tylko właśnie sobą. Każda historia przyniosła wiele emocji, ale były też takie, które sprawiły, że potok łez się wylał, że było drżenie rąk, bicie serca i niechęć przed pójściem spać. Każda z nich była cudowna i każda zasługuje na oklaski.

Dziękuję że mogłam je przeczytać i gratuluję wszystkim autorkom tak pięknych i wzruszających opowiadań

Avatar użytkownika - Niegrzeczne_lite
Niegrzeczne_lite
Przeczytane:2022-09-12, Ocena: 6, Przeczytałem, Recenzenckie,

,,W pogoni za..." jest zbiorem czterech opowiadań, które ukażą nam drugie dno ludzkiego jestestwa. Poddadzą rewizji nasze potrzeby, sprowadzając nas na ziemię, z obłoku marzeń, którym się otaczamy.

Zatrzymajmy się na moment i zadajmy sobie pytanie: ,,Za czym gonimy?". Czy szukamy emocji, które pozwolą nam czuć jeszcze mocniej i jeszcze więcej? Może szczęścia, na które się zamykamy? Nadziei na to, że jutro nadejdzie? A może na wolność, której nie doceniamy?

Pozwólmy zabrać się na wycieczkę, która pomoże przewartościować nam nasze priorytety.

Emocjami" - Daria Jędrzejek]

Życie Niny posypało się niczym domek z kart. Po pięcioletnim małżeństwie z Noah zdała sobie sprawę z tego, że będąc żoną idealną, wspierającą prężnie pnącego się po szczeblach kariery męża, zgubiła swoją wartość. Nie była już tą samą kobietą co wcześniej. Wiadrem zimnej wody, wylanej na jej głowę, okazała się dwudziestoletnia kochanka małżonka. Teraz, trzy lata po rozwodzie, Nina jest autorką, w której książkach brakuje iskry. Choć teksty są naprawdę dobre, to czytelnicy coraz częściej żalą się na brak scen, w których uniesienia rozpalą ich zmysły. Skąd jednak wziąć inspirację?

Mateo jest reżyserem, grubą rybą, która wystartowała w świecie Hollywood wielką parą. Choć VIP-owskie miejsca stoją dla niego otworem, to na szczęście wartości, które wyznaje, wciąż pozostają niezmienne. Ale czy na pewno?
Ich drogi łączą się w niewielkim pomieszczeniu, w którym zostają zamknięci podstępem. Czy z tej znajomości może wyjść coś więcej?
Pierwsze opowiadanie sprawiło, że nie potrafiłam oderwać się książki. Dało mi przynętę, abym mogła nią zapolować, jednak nagroda była nieopisana. Autorka wpadła na genialny pomysł fabuły, który sprawił, że setki moich myśli oscylowało wyłącznie wokół przejrzenia dalszych scen. Nie udało mi się to, co uważam za ogromny plus. Był moment, w którym zaczęłam podejrzewać Mateo o biseksualizm, ale narracja pierwszoosobowa z perspektywy obu osób, szybko sprowadziła na ziemię moją rozbujaną fantazję.

Jest to historia, która opowiada o pogoni za emocjami, które oboje z bohaterów zgubili, idąc własnymi ścieżkami, przygotowanymi przez los.

Szczęściem" - Klaudia Leszczyńska
Dave jest muzykiem, którego dzieciństwo było ciągiem nieudanych wydarzeń. Teraz, kiedy wybił się, a czasy szkolne, w których był pośmiewiskiem, zostawił daleko za sobą, z dumą powraca do rodzinnego miasta, aby dać tam koncert. Już nie jest tym samym pryszczatym chłoptasiem, z którego drwili. Teraz jest gwiazdą. Teraz, ludzie płacą mu za to, aby móc go słuchać. Nadmiar narkotyków szybko robi spustoszenie w jego umyśle. Nie wiedzieć kiedy, staje na krawędzi kariery, którą tak ciężko było mu zbudować. Pozostaje tylko jedno... odwyk. Choć spotkania te wydawały mu się być bezsensowne, szybko zorientował się, że nie tylko o nie tam chodzi. Nie był tam gwiazdorem. Był po prostu Davem. A ona, Melissa, choć odbiegała wyglądem od wszystkich kobiet, które miał na skinienie palcem, stała się jego światłem w tunelu. Ścieżką do upragnionego szczęścia. Miał tylko jedno wyjście, musiał stworzyć sposobność do tego, aby spędzili ze sobą więcej czasu. Ale czy związek dwóch dusz, które zagubiły się na rozdrożu dróg, może doprowadzić do wspólnej mety?
Tym razem skakałam z radości, kiedy przeczytałam ostatnie słowa. Tak! To właśnie na to czekałam w książkach! To było mega! Po prostu sztos- jak mówi moja nastoletnia córka. Budowanie emocji autorce wyszło w taki sposób, że jestem pewna, iż nie jedna osoba zmoczy kartki łzami, rzewnie wylewającymi się z oczu. Klaudia Leszczyńska nie przebierała w słowach, co nadało dziełu niesamowitego realizmu. Mogliśmy przeżywać wraz z bohaterami ich rozterki jak i trwogi.

To opowiadanie na kilka znaczeń. Szczęście jest ulotne niczym bańka mydlana. Piękne kolory w ciągu sekundy mogą sprawić, że czar pryśnie, a my dostaniemy po oczach jedynie mydlanym roztworem.

Nadzieją" - W. S. James

Dzieciństwo Mayi zostało szybko zakończone, kiedy jeden z castingów reklamowych przeniósł ją do świata reflektorów i wszechobecnych kamer. Wiejska sielanka na planie została brutalnie odebrana i zamieniona na miejski zgiełk w luksusie. Choć pieniędzy im nie brakowało, to bezpieczeństwo stało się luksusem, na które nie mogła pozwolić sobie nawet w domu. Miała jeden cel - ucieczkę, kiedy tylko nadarzy się okazja. Dzień jej osiemnastych urodzin stał się jednym z najszczęśliwszych dni w jej życiu. W końcu udało jej uwolnić się z żelaznego uścisku zaborczości matczynej i pedofilskich łap ojczyma. Nie mogła więc wybrać na azyl innego miejsca niż farma, której brakowało jej od lat. Niestety, małomiasteczkowa mentalność szybko zweryfikowała jej raj, a ona stała się nieproszonym obiektem. Tylkojeden mężczyzna utrzymywał z nią kontakt, który nie obył się bez negatywnego nastawienia. Jak dobrze wiecie, od nienawiści do miłości jest blisko, ale czy przeszłość nie upomni się o siebie? Czy zapatrzona w majątek córki matka, nie będzie chciała odzyskać swojej maszynki do zarabiania pieniędzy?

I tu wszelkie ochy i achy pozostawię na później, bo muszę to głośno powiedzieć! Nie godzę się na takie zakończenia! Ta historia miała tak wielki potencjał, że szok. Świetnafabuła, wyraźni bohaterowie i bum... Stanowczo za szybko sytuacja się rozwiązała. Ja wiem, rozumiem, opowiadanie. Ale czy nie można było pozostawić otwartego wątku, aby móc dokończyć go w oddzielnej książce? (Nie ukrywam, ta opcja byłaby na naszą korzyść, bo ponownie moglibyśmy się zagłębić w ich świecie) No, tyle ode mnie, bo nie mogłam przestać o tym myśleć. Ale całość opowiadania sprawiła, że będę teraz bacznie śledzić postępy autorki oraz jej kolejne dzieła. Pióro autorki okazało się magnetyzujące, a pomysły tak fantastyczne, że nie mogłam wyjść z podziwu. Naprawdę, boskie opowiadanie.

Jak widać, nadzieja ma to do siebie, że kiedy spełnia się u jednego, to drugiemu przynosi trwogę.

Wolnością" - Klaudia Max
Życie Evy zawaliło się jednego dnia, na prawie wszystkich możliwych segmentach. Tylko kariera pozostała w miejscu, w którym przez lata ją budowała. Będą istnym rekinem biznesu, postanowiła, że to na niej skupi się całkowicie. Na niej i na celach, które sobie wyznaczyła.

Davis jest studentem dziennikarstwa, który uwielbia wsadzać kij w przysłowiowe mrowisko. Nie boi się zadzierać nosa i stawiać się nawet wysoko postawionym ludziom na uniwersytecie. Choć postawa ta w jego oczach jest oznaką męstwa i odwagi, to sprawia, że mężczyzna staje się żywą tarczą dla niesprzyjających mu osób. Teraz, aby nie wylecieć ze studiów, musi przeprowadzić wywiad z kimś naprawdę ważnym. Zbieg wydarzeń sprawia, że na jego drodze staje Eva. Jest jego wilczym biletem i przepustką do dalszej edukacji. Do czego jest w stanie doprowadzić jeden wywiad? Czy spora różnica wieku może stać się przeszkodą dla dwóch serc bijącym jednym rytmem?
Ostatnie opowiadanie wyróżniło się niesamowitym stylem pisarskim autorki. Klaudia bawiła się słowami z lekkością jaką robi to zawodowy pisarz. Buzowała napięcie, dawkowała emocje, aby na koniec zrzucić bombę, a pozostałości po wybuchu spalić filmowym miotaczem ognia. Nie pozostawiła pola do spekulacji, a także nie dała nam wyboru co do tego, czy bohaterzy przypadną nam do gustu. Bestialsko rozkochała nas w swoich postaciach, a smak jej historii, pozostanie w naszym umyśle na bardzo długo.

To opowiadanie jest dowodem na to, że wolność ma różne oblicza i dla każdego z nas, może znaczyć coś innego.

Podsumowując muszę wspomnieć, że dziewczyny stworzyły niesamowitą książkę, dodatkowo została urozmaicona pięknymi grafikami. Została dopracowana w każdym calu, co obecnie nie jest często spotykane. Od dziś, jestem oficjalną fanką dziewczyn i w ciemno biorę kompletnie każdą książkę, która wyjdzie spod ich pióra.

Avatar użytkownika - ksiazkowamaniapa
ksiazkowamaniapa
Przeczytane:2022-08-05, Przeczytałam, Mam,

"W pogoni za..."

Antologia @literatka

- za... emocjami"

@daria.jedrzejek

Główni bohaterowie uciekają z dużego miasta do małego miasteczka. Mateo jest reżyserem i ucieka przed skandalem w który może zostać wplątany. Nina jest pisarką która po rozwodzie nie ma ochoty siedzieć w wielkim mieście i przyjeżdża w rodzinne strony. Los sprawia że się spotykają.

Czy przeszłość dosięgnie Mateo?

Jaką rolę odegra przystojny szeryf?

-  za... szczęściem"

@klaudialeszczynska

Główny bohater, Dave, na zajęciach terapeutycznych dla uzależnionych, spotyka Melisę. Pochodzą z zupełnie innych światów - on bogaty piosenkarz, ona biedna dziewczyna z domu dziecka. Dave chce Jej pomóc bo łączy Ich samotność.

Czy miłość może odmieniać ludzi?

Jaka tragedia spotka Tych dwoje?

- za... nadzieją"

@w.s.james

Maya od młodych lat była wykorzystywana do robienia pieniędzy żyjąc w złotej klatce. Matka oraz ojczym (który miał ochotę dobrać się do majtek dziewczyny) nie liczyli się z Jej zdaniem. W dniu 18 urodziny dziewczyna ucieka, zmienia tożsamość oraz wyglad.

Co wymyslila?

I kogo pozna?

-za... wolnością"

@mklaudiamax

Eva, szefowa dużej firmy, przyłapuje swojego męża na miłosnym uniesieniu z sekretarką. Pół roku po rozwodzie poznaje Davisa, studenta który ratuje Ją z opresji na imprezie. Tą dwójkę łączy więcej niż myślą. Gdy chłopak dowiaduje się o chorobie Evy sprawy się komplikują.

Czy sprostają temu wyzwaniu?

Będą razem czy Davis zwieje?

*****

Cztery super opowiadania w pięknym wydaniu. Dopracowane w każdym calu (piękne ilustracje, małe elementy które sprawiają że aż chce się czytać). Dziewczyny odwaliły kawał dobrej roboty. Uczta dla oczu i głowy.

Można się popłakać ze śmiechu ale również ze wzruszenia (radzę wziąść paczkę chusteczek zwłaszcza przy ostatnim opowiadaniu). Dwie debiutujące autorki dodają nowego spojrzenia i powiew świeżości.

Ja sobie dawkowałam przyjemność czytania. I powiem że jest WARTO dać szansę świeżemu wydawnictwu oraz debiutującym autorkom.

Jak często czytacie antologie? Ja przyznam się szczerze, że to była moja pierwsza okazja do przeczytania takiej książki. A to wszystko dzięki uprzejmości @wydawnictwo.literatka za co jestem ogromnie wdzięczna.?

Książka "W pogoni za..." opowiada cztery różne historie i uprzedzam nie znajdziemy tu wspaniałych bajek, ze słodkimi bohaterami.. Mamy tutaj prawdziwą gamę emocji, przeżyć i problemów. Każda para bohaterów jest różna, znajdziemy tutaj osoby bogate, mające wszystko i będące nieszczęśliwe, znajdziemy osoby zmagające się z problemami typu uzależnienia czy złamane serce, znajdziemy też odwagę do poszukiwania nowej drogi ..

Nie będę tutaj opisywała każdej z historii, ponieważ nie starczy mi miejsca i uważa że zbyt wielemogłabym zdradzić. Ale muszę przyznać że te krótkie historie potrafiły złamać mi serce, bardzo mocno wczułam się w czytane strony i nie jednokrotnie miałam łzy w oczach ?. To, że tak bardzo zżyłam się z bohaterami tej książki uważam za ogromny plus.

Uważam, że Autorki tej antologii świetnie się zgrały i czuć to podczas czytania. Ponadto gratuluję wydania tej książki, wszystko jest dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Trzymam kciuki za dalsze projekty ? Wam moi drodzy serdecznie polecam?