Wakacje na starej farmie

Tom 1 cyklu Historynka

Czy pamiętacie "Anię z zielonego wzgórza"? Dzięki tej autorce, Lucy Maud Montgomenty, możemy jeszcze raz przenieść się na stara farmę na Wyspie Księcia Edwarda. Możemy wraz z Edem, Feliksem, Danem, Felą, Celinką, Sarą, Piotrkiem i Historynką czekać w napięciu dnia Sądu Ostatecznego, wędrować ze ściśniętym sercem do domku czarownicy, asystować przy otwieraniu tajemniczej skrzynki ze ślubną wyprawą sprzed lat. A przede wszystkim możemy przysłuchiwać się niezliczonym opowieściom Historynki, dziewczynki o niezwykłym uroku i zniewalającym talencie.

Stara farma Kingów, gdzie Sara Stanley spędza wakacje, to miejsce kryjące w sobie wiele tajemnic, a może nawet nawiedzone przez duchy... Czy kilkunastoletni bohaterowie powieści rozwikłają wszystkie zagadki wiekowego domu?

Informacje dodatkowe o Wakacje na starej farmie:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 1994 (data przybliżona)
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
Tytuł oryginału: Story girl
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Renata Acher

Kup książkę Wakacje na starej farmie

Wakacje na starej farmie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2015-08-26,
Narratorem tej historii jest jeden z kuzynów Kingów, który wraz z bratem przyjechał do Avonlea. Już jako człowiek dorosły wspomina czasy, gdy wszyscy mieli po 12-14 lat i zachwycali się opowieściami Sary Stanley - tytułowej Historynki. Książka przedstawia beztroskie i wspaniałe lata dzieciństwa tuż u progu wejścia w dorosłość. Ten świat widziany oczami nastolatków czyta się świetnie mając zarówno lat 12 jak i zdecydowanie powyżej 18. Dodam, że na podstawie tej książki powstał serial emitowany swego czasu w Polsce, lecz dużo w nim zostało zmienione i właściwie więcej jest różnic niż podobieństw. Uważam, że warto jest sięgnąć po tę książkę i porównać samemu.
Avatar użytkownika - AMAF12
AMAF12
Przeczytane:2015-05-29,
Książka opowiada o pewnej dziewczynce Sarze która dla przyjaciół jest po prostu Historynką ,ponieważ opowiada bardzo ładnie i barwnie opowiada różne historie.Książka bardzo mi się podoba.
Jakoś nie przypadła mi do serca. Zabrakło mi "tego czegoś", jakiegoś głównego wątku. A tymczasem mamy po prostu perypetie dzieci podczas wakacji.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2023-02-12, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

Tytuł jest nieco nietrafiony, bo akcja książki toczy sie od maja az do listopada ;P  Dwaj nastoletni bracia przyjeżdżają na farmę do kuzynowstwa, gdzie przeżywają wspaniały czas. Nad wszystkimi wybija się Sara-Baśniowa Dziewczynka, która ma szczególny dar opowiadania historii.

Pani Lucy schodzi z utartego szlaku. Narratorem czyni chłopca. Zaskakujące i pomysłowe rozwiązanie. Razem zabierają nas do miejsca budzącego zmysły, uruchamiającego wyobraźnię - na starą farmę. Wraz z bohaterami przeżywamy sympatyczne przygody i poznajemy ciekawe historie.

Avatar użytkownika - Roksana
Przeczytane:2011-10-22, Przeczytałam,
Wymarzony dom Ani
Lucy Maud Montgomery0
Okładka ksiązki - Wymarzony dom Ani

W życiu Ani nastąpiły istotne zmiany - zaręczyny z Gilbertem i uzyskanie tytułu magistra nauk humanistycznych. Solidne wykształcenie umożliwiło jej objęcie...

Anne z Redmondu
Lucy Maud Montgomery0
Okładka ksiązki - Anne z Redmondu

Trzeci tom przygód rudowłosej Anne Shirley w znakomitym przekładzie Anny Bańkowskiej.   Anne ma już osiemnaście lat. W końcu zostawia za sobą rodzinny...