Warszawa Fryderyka Chopina

Rodem Warszawianin, sercem Polak, a talentem obywatel świata… \r\n /C.K. Norwid/\r\n\r\nWarszawa to miasto młodego Fryderyka Chopina, w którym spędził połowę swego życia. Tu się kształcił i koncertował. Wiele z tych miejsc ocalało z wojennych zniszczeń. Zarówno o nich, jak i o tych, których już nie ma, opowiada ta niezwykła książka. Za pomocą cytatów i unikatowych ilustracji publikacja przypomina miasto, które dwa wieki temu ukształtowało Fryderyka Chopina. Czytelnik może zanurzyc się w atmosferę miasta, które mogło stac się „trzecia stolicą” Imperium Rosyjskiego, a które konsekwentnie wybierało wolność. Korzystając z fascynujących źródeł, książka dowodzi, iż ta właśnie tęsknota za wolnością wpłynęła na osobowość Chopina. Twórczość Fryderyka Chopina pozostawiła niezatarty ślad w tożsamości miasta. W niniejszej publikacji przytoczono przykłady starań o godne upamiętnienie w polskiej stolicy postaci Fryderyka Chopina.\r\n\r\nSpis treści:\r\n- Dedykacja Prezydenta Warszawy\r\n- Dziewiętnastowieczna Warszawa\r\n- Plan Warszawy z czasów Chopina\r\n- Tu mieszkał i uczył się Chopin\r\n- Tu koncertował Chopin\r\n- Kawiarnie Chopina\r\n- Chopin rusza w świat\r\n- Szlakiem wspomnień\r\n- Imprezy chopinowskie

Informacje dodatkowe o Warszawa Fryderyka Chopina:

Wydawnictwo: Rebis