Wartka śmierć

Tom 7 cyklu Cormoran Strike

Do Cormorana Strike`a zgłasza się zaniepokojony ojciec, którego syn Will przyłączył się do sekty religijnej gdzieś w wiejskiej głuszy hrabstwa Norfolk.

Powszechny Kościół Humanitarny to z pozoru pokojowa organizacja dążąca do zmiany świata na lepsze. Strike odkrywa jednak, że pod szlachetnymi frazesami kryją się nieczyste intencje i zagadkowe zgony.

Aby ratować Willa, wspólniczka Cormorana Robin Ellacott postanawia przeniknąć do sekty i zamieszkać wśród jej członków. Nie jest jednak gotowa na okrucieństwa, których będzie świadkiem, ani na cenę, jaką przyjdzie jej zapłacić za swoje zawodowe ambicje.
Wartka śmierć to siódmy tom epickiej serii kryminalnej - przepełniona niepokojem i wielkimi emocjami kontynuacja losów Robin i Strike`a.

Informacje dodatkowe o Wartka śmierć :

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2023-12-06
Tytuł oryginału: The Running Grave
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Anna Gralak

Kup książkę Wartka śmierć

Wartka śmierć - opinie o książce

Kolejny tom przygód pary detektwów Strike a i Robin uważam za rewelacyjne.Pomimo sporej ilości stron -bo aż 958 to książka wciagnęła mnie od samego początku.Trzeba zaznaczyć,że lepiej by serię z komisarzem lepiej czytać pokolei by nie zastanawiać sie co z czego wynika.

W siódmum tomie mamy do czynienia z sektą.Autorka w doskonały sposób przedstawia nam jakimi prawami rządzi się sekta,jakie ma wpływy na ludzi,którzy wpadaja w jej sidła i jak daleko sięgają "szpony "sekty.Tym razem w "szpony "sekty wpada Robin.No, może nie wpada przypadkiem ale sama się "werbuje " by rozwikłać sprawę.

Jest to rewelacyjnych kilkuset stron powieści,które właściwie się pochłania.Aby się oderwać od nich trzeba być mistrzem samodyscypliny :-) Myślałam,że książka starczy mi na cały tydzień a ja pochłonęłam w trzy dni.Już jestem bardzo ciekawa ,czego bedzie dotyczyć kolejna część i czekam na nią z niecierpliwością.

Do biura detektywistycznego Cormorana Strike i Robin Ellacott zgłasza się mężczyzna, który martwi się o syna. Will przyłączył się do Powszechnego Kościoła Humanitarnego, zamieszkał na farmie należącej do kościoła i zerwał kontrakt z rodziną.

Ojciec Willa jest przekonany, że pod przykrywką kościoła, który chce zmienić świat na lepszy, skrywa się sekta, która okrutnie wykorzystuje i manipuluje ludźmi.

Aby zdobyć dowody na przestępstwa popełniane przez kościół i wydostać Willa, Robin przyłącza się do sekty. Czy będzie w stanie oprzeć się manipulacją i nie zdradzić swojej prawdziwej tożsamości?

"Wartka śmierć" to siódmy już tom serii kryminalnej napisanej przez J.K. Rowling, która ukryła się pod pseudonimem Robert Galbraith. W mojej ocenie jest to chyba najlepszy tom. Wypełniony jest emocjami, niepokojem i napięciem. Naprawę ciężko było mi się od niego oderwać.

Tom ten porusza wątek sekt, który mnie fascynuje. W jaki sposób sekty przyciągają nowych członków? Jak inteligentny, racjonalnie myślący człowiek daje się omamić i zaczyna robić i wierzyć w coś co normalnie by wyśmiał?

Na ponad 950 stronach autorka przybliża właśnie ten mechanizm. Czytelnik może zobaczyć działanie sekty od środka, jak działa pierze mózgi swoich członków. A tej manipulacji nie łatwo się oprzeć. Czego doświadczyła Robin. Nie jest też łatwo później wrócić do normalnego życia.

Fabuła mnie mocno wciągnęła. Wątek sekty i pobyt Robin na farmie przeplata się z życiem Strika i biura poza sektą. Jest sporo wątków pobocznych, ponieważ sprawa Willa, nie jest jedyną, którą prowadzą detektywi. Do tego dochodzi życie prywatne zarówno Strika, jego romanse i relacje rodzinne, jaki i Robin i jej związek z Ryanem.Tak o to zrobiła się z tego taka obszerna historia.  Pewnie niektóre wątki można by pominąć, skrócić, ale ta seria ma to do siebie, że jest obszerna i skupia się zarówno na sprawie kryminalnej, jak i na wątkach obyczajowych wokół głównych bohaterów.

Ma w sobie coś ta seria, że mnie przyciąga i nie zrażają mnie nawet opasłe tomy kolejnych części. Po prostu muszę przeczytać i wyczekuję już kolejnego tomu.

Avatar użytkownika - Witwona
Przeczytane:2024-01-07, Przeczytałem, 12 książek 2024, Mam,
The Casual Vacancy
J.K. Rowling (Robert Galbraith)0
Okładka ksiązki - The Casual Vacancy

”The Casual Vacancy” - powieść, na którą czekają miliony fanów Kiedy czterdziestokilkuletni Barry Fairbrother nagle umiera, mieszkańcy Pagford...

Żniwa zła
J.K. Rowling (Robert Galbraith)0
Okładka ksiązki - Żniwa zła

Trzecia powieść Roberta Galbraitha to diabelsko inteligenta zagadka kryminalna, a zarazem wciągająca historia kobiety i mężczyzny, którzy znaleźli...