Węgiel i Krzem

Węgiel i Krzem - najnowsze produkty laboratoriów Tomorrow Foundation - to prototypy nowej generacji robotów, które mają zaopiekować się starzejącą się ludzką populacją.
Wychowane w ochronnych kokonach i chętne do poznawania świata zewnętrznego, zostają rozdzielone podczas próby ucieczki. Każde z nich wiedzie potem własne życie i toczy wielowiekową walkę o znalezienie swojego miejsca na planecie, na której brakuje powietrza, która nękana jest kolejnymi wstrząsami politycznymi oraz katastrofami klimatycznymi...

Informacje dodatkowe o Węgiel i Krzem:

Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy
Data wydania: 2022-05-31

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-07-10, Ocena: 4, Przeczytałem,

LUDZIE, MASZYNY, PRZYSZŁOŚĆ

Twórca młodego pokolenia, Mathieu Bablet, polskim czytelnikom kojarzony dotąd z albumu ,,Shangri-la" i historii z pierwszego numeru ,,Metal Hurlant", powraca z nowym projektem. Tym razem jest to ,,Węgiel i Krzem", opowieść science fiction rozpisana na niemal trzysta stron. Czy z imponującą ilością plansz idzie w parze równie udana jakość? Tak. Może nie do końca, może to kolejne dzieło, którego motywy i elementy doskonale już znamy, jednak wykonane w na tyle przyjemny sposób, że warto jest sięgnąć po ten album i polecić go wszystkim miłośnikom gatunku.

Poznajcie Węgiel i Krzem. To najnowsze roboty od Tomorrow Foundation. Ich cele jest prosty: ktoś musi zająć się starzejącą się ludzkością, a tym kimś są właśnie one. Ludzie dopiero uczą się, co z nimi zrobić, jak je zaprogramować, jak długie życie dać, by było to opłacalne i nie przerosło też długości życia ludzi. W końcu Węgiel i Krzem, dwójka robotów w ciałach mężczyzny i kobiety, zaczyna wieść swoją mającą trwać jedynie piętnaście lat egzystencję. Ale pewnego dnia buntują się, postanawiają uciec i... Właśnie, co je czeka od tego momentu?