Wiedeń 1814

Pierwsza monografia obejmująca całościowy obraz największego spotkania dyplomatyczno-towarzyskiego w dziejach Europy Wiedeń 1814 to fascynująca i świetnie podbudowana źródłami opowieść o najbardziej wystawnej i zarazem najważniejszej konferencji pokojowej w dziejach nowożytnej Europy. Kiedy Napoleon Bonaparte został pokonany, przywódcy państw europejskich zebrali się w Wiedniu, by na gruzach napoleońskiego imperium zbudować nowy ład. W dyplomatycznych zmaganiach, oprócz koronowanych głów, takich jak cesarz Austrii Franciszek I i car Rosji Aleksander I, brały udział m.in. tak barwne osobistości, jak książę Metternich czy książę Talleyrand. Negocjacje przeplatały się z wielkimi balami, towarzyskimi skandalami i głośnymi romansami. Ciąg hucznych zabaw przerwała dopiero wieść o ucieczce Napoleona z Elby... Książka w interesujący sposób rzuca światło na zawiłe intrygi towarzyskie i polityczne tego historycznego kongresu - sławetnego przyjęcia, podczas którego przekształcono równowagę sił w Europie, zapewniono jej najdłuższy okres pokoju i zapoczątkowano nową epokę.

Informacje dodatkowe o Wiedeń 1814:

Wiedeń 1814 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-08-05, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Przydatna do szkoły i na studia