Wiedźma. Prawdziwa historia złej królowej

Historia młodej królewny Śnieżki i jej strasznej macochy – złej królowej jest powszechnie wszystkim znana. Pomijając kilka wątków, które były opowiedziane, historia pozostaje ta sama. Królowa była zazdrosna o urodę Śnieżki, co przekładało się na to, jak była ona traktowana przez swoją macochę.

Opowieści o złej królowej było tak dużo, że nie jesteśmy w stanie ich zliczyć. Nikt wcześniej nie dowiedział się, dlaczego stała się okrutna względem innych osób. Ta książka przedstawia wersję historii wiedźmy, która wydaje się być najprawdziwszą. To historia tragicznej miłości, przeplatana magią. Poznajcie prawdziwą historię złej królowej...

Informacje dodatkowe o Wiedźma. Prawdziwa historia złej królowej:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2014-10-08

Kup książkę Wiedźma. Prawdziwa historia złej królowej

Wiedźma. Prawdziwa historia złej królowej - opinie o książce

Avatar użytkownika - ratowniklektur
ratowniklektur
Przeczytane:2020-10-07, Ocena: 4, Przeczytałem,

Seria "Disney Villians" w 2014 roku rozpoczęła nowy etap w świecie uniwersum Disneya i trend opowieści znanych bajek z innej perspektywy. Popkulturowe odczuwanie sympatii do złoczyńców w konsekwencji musiało fanów pociągnąć do chęci poznania zdań poszkodowanych "złoli". Trend rozpoczął film "Czarownica", kultowy dziś obraz z Angeliną Jolie w roli głównej. Następnie wykorzystano ogromne poletko marketingowe i tym samym wybadano gadżeciarski stosunek fanów Disneya, ale też zauważono, że bajki zawsze były kojarzone z książkami. Idąc za ciosem, Serena Valentino stała się autorką nowych spojrzeń na znane nam baśnie Disneya.
   Z początku tylko trzy części serii z pomysłowymi okładkami połowy twarzy głównych bohaterów zasiliły rynek gadżeciarski Disneyowskiego uniwersum. Dziś w serii jest ponad 7 tomów i każdy przypisany innej bajce i innemu złoczyńcy. W serii zadebiutowały dwa tytuły autorki - "Bestia. Prawdziwa Historia Księcia" oraz "Wiedźma. Prawdziwa Historia Złej Królowej".
   Dziś zajmę się tym drugim tytułem. Historia odnosi się do bajki o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach. W książce poznajemy znaną wszystkim historię z perspektywy Złej Królowej. Historia zaczyna się w momencie zaślubin Króla i nowej Królowej, będącej macochą Śnieżki. Królową poznajemy jeszcze jako niewinną i kochającą osobę, która jest dobra i otacza tym dobrem wszystkich obywateli królestwa. Królowa ma za sobą ciężkie patologiczne życie, o którym chyba nikomu nie opowiadała. Dwórka Verona to jedyna powierniczka tajemnic Królowej, lecz i jej nie opowiada ona złych przejść z ojcem, które wspomina w retrospekcjach. To wówczas nie złamało Królowej i była w stanie trwać w usposobieniu osoby kochanej i kochającej. Trudno sobie wyobrazić bohaterkę w życzliwych stosunkach z rodziną i podwładnymi, lecz nam dane jest ją taką poznać.
    Wszystko zaczyna się psuć, gdy wieści o Królu mówią o jego śmierci na polu bitwy. Śmierć męża i ojca Śnieżki sprawiają, że Królowa wpada w depresję. Odsuwa od siebie swoją pasierbicę, zamyka się w komnatach i nie raczy wyściubić nosa pogrążona w rozpaczy i stopniowo odmieniana przez swój ukryty egoizm i próżność co napędza prześladujące ją lustro, otrzymane w prezencie od męża. W odwrotności do Królowej postawa Śnieżki zmienia się za to na życzliwszą niż zwykle. Młoda dziewczyna jest wciąż silna, kochająca i życzliwa, nawet kiedy macocha zarzuca jej stare łachy i wysyła na ciężkie roboty porządkowe na rzecz zamku. Co do lustra, w którym mieszka straszny ojciec Królowej, nie daje się ono usunąć z zamku nawet na rozkaz Króla. Magiczne lustro jak się okazuję, nie jest prezentem od Króla, a od jego kuzynek czarownic. Te od samego początku ujawniają prawdziwe "ja" i poznajemy ich ingerencję w życie Królowej jeszcze sprzed poznania Króla. Wychodzą na jaw intrygi kuzynek i ich sugestywne sygnały traktowania Śnieżki. Poznajemy właściwą drogę, po której Zła Królowa stąpała aby stać się Złą Królową. Dowiadujemy się skąd jej fascynacja czarną magią, aż w końcu witamy Złą Królową odmienioną, złego charakteru, zazdrości, zawiści i chęci zemsty, chociaż zemsty nie na tych, którzy dopuścili śmierci jej ukochanego, a zemsty na najbliższych.
   Resztę historii znamy z bajki i choć koniec jest lekko nieokreślony, uważam, że sama baśń jest napisana bardzo przystępnie i nikt nie będzie mieć problemów ze zrozumieniem. Książkę czyta się bardzo szybko i można ją zakończyć w jedną noc. Takie alternatywne spojrzenia to świetna zabawa dla wyobraźni, a historie Valentino pozwalają nam jeszcze bardziej zżyć się z antagonistą, a co najciekawsze zrozumieć ich chore wybory, a nawet współczuć.

~ http://ratowniklektur.blogspot.com/

Avatar użytkownika - annrecenzuje