Wiedźmag. Tom 1

Czy sprzeciwisz się tradycji, żeby uratować swoją rodzinę?

Aster żyje w magicznym świecie, w którym jego rodzina zajmuje się czarami. W tej społeczności to, co nadprzyrodzone, jest jednak zróżnicowane ze względu na płeć. Tylko dziewczęta mają prawo uczyć się magii, podczas gdy chłopcy powinni edukować się z zakresu transformacji.

Aster nie pasuje do tego tradycyjnego podziału i marzy o tym, aby zostać czarownikiem, co jest surowo zabronione. Gdy podejrzane zniknięcia chłopców z jego wioski stają się zagadką, chłopiec wykorzysta swoje ukryte umiejętności, by im pomóc.

Informacje dodatkowe o Wiedźmag. Tom 1:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2023-11-22
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: The Witch Boy

Tagi: Powieść graficzna (tradycja europejska)

Kup książkę Wiedźmag. Tom 1

Wiedźmag. Tom 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2023-12-06, Ocena: 5, Przeczytałem,

??

Aster żyje w magicznej rodzinie, w której dziewczynki kształci się na wiedźmy, a chłopców na zmiennokształtnych. On jednak wymyka się tej definicji i najbardziej na świecie chciałby zostać wiedźmagiem. By zdobywać zakazaną wiedzę, zakrada się i przysłuchuje lekcjom wiedźm ze swojej rodziny. Gdy na bliskich chłopca spada fala tajemniczych zaginięć, Aster ma szansę, by wykazać się w dziedzinie magii, do której nigdy nie był dopuszczany.

??

,,Wiedźmag" to ciekawa powieść graficzna, która wciągnęła mnie już od pierwszej strony. Polubiłam głównego bohatera i kibicowałam mu w walce o dostęp do wiedzy, który ze względu na ,,nieodpowiednią" płeć był poza jego zasięgiem.

Bardzo podobał mi się też wątek z przeszłości babci chłopca i czekam na jego dalszy rozwój.

Mimo że książkę czytało się naprawdę przyjemnie, czasem czułam, że nie poznałam bohaterów i działania świata magicznego na tyle dobrze, na ile bym chciała. Mam jednak nadzieję, że w kolejnych tonach się to zmieni (Wiedźmag to trylogia).

Jeśli lubicie kolorowe i wartościowe powieści graficzne oraz magiczne klimaty, dajcie szansę tej pozycji!

????

[10+]

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2024-02-12, Przeczytałam,
Wiedźmag. Zimowe przesilenie. Tom 3
Molly Ostertag0
Okładka ksiązki - Wiedźmag. Zimowe przesilenie. Tom 3

Trzeci tom trylogii o chłopcu, który zrobi wszystko, aby zawalczyć z ciemnością i udowodnić, że magia powinna pomagać i czynić dobro! Zbliża się zimowe...

Wiedźmag. W ukryciu. Tom 2
Molly Ostertag0
Okładka ksiązki - Wiedźmag. W ukryciu. Tom 2

Drugi tom magicznej trylogii o chłopcu, który odważył się czarować! Aster i jego rodzina przyzwyczajają się do niekonwencjonalnego talentu chłopca do...

Bądź tak po prostu
Ewelina Dobosz ;