Wielka Ilustrowana Encyklopedia Powstania Warszawskiego. Tom 2

Kolejny tom Wielkiej Ilustrowanej Encyklopedii Powstania Warszawskiego nosi podtytuł Polityka, Kultura, Społeczeństwo. Na dzieło składa się ponad 250 haseł dotyczących zagadnień związanych z politycznymi przyczynami i skutkami Powstania, próbami niesienia pomocy Powstaniu, życiem społecznym i kulturalnym walczącego miasta. W tomie znalazły się zapisy dotyczące organizacji kombatanckich, obszerny opis idei budowy Muzeum Powstania Warszawskiego oraz funkcjonowania tej placówki.

Informacje dodatkowe o Wielka Ilustrowana Encyklopedia Powstania Warszawskiego. Tom 2:

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: b.d
Kategoria: Encyklopedie, słowniki, leksykony
ISBN: 978-83-11-10125-8

Kup książkę Wielka Ilustrowana Encyklopedia Powstania Warszawskiego. Tom 2

Wielka Ilustrowana Encyklopedia Powstania Warszawskiego. Tom 2 - opinie o książce

Promyczki nadziei
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Promyczki nadziei

Nadzieja płynie niczym wielka rzeka, ogarnia wszystkie nasze codzienne sprawy, całe nasze życie duchowe, intelektualne, społeczne, rodzinne. Właśnie dzięki...

praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Wielki diament. Część 2. Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej. Książka + CD

Intryga tej powieści Joanny Chmielewskiej rozpoczyna się w kolonialnych Indiach XIX wieku, gdzie prawowitym właścicielom zostaje skradziony tytułowy wielki...