Wielka księga emocji

Ta wspaniała księga wprowadza dzieci w fascynujący świat emocji, czyli w świat uczuć. Na jej stronach przedstawione zostały baśnie i opowieści, w których wyeksponowano rozmaite uczucia ich bohaterów. Wszystko po to, by dzieci potrafiły rozpoznawać i nazywać emocje i by potrafiły okazywać je w sposób kontrolowany i adekwatny do sytuacji. Nie ma uczuć dobrych i złych, ale, każdy się chyba z tym zgodzi, nie powinniśmy okazywać szalonej radości w miejscu, gdzie wymagana jest od nas cisza i skupienie, np. w urzędzie czy podczas szkolnych zajęć, podobnie jak umiejętność nieokazywania złości czy gniewu cechuje człowieka opanowanego i kulturalnego. Gniew, strach, radość, wdzięczność, smutek… to tylko niektóre z emocji, które zostaną oswojone dzięki tej pięknej i mądrej księdze. Zapraszamy do odkrywania świata emocji. To wspaniała wędrówka w głąb siebie i fascynująca przygoda.

Odbiorcy:

– dzieci, które oswajać będą świat uczuć;

– nauczyciele i wychowawcy pragnący nauczyć dzieci radzenia sobie z emocjami;

– rodzice i opiekunowie, którzy chcą pomóc dzieciom w rozwoju emocjonalnym.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?

– przedstawia baśnie i opowieści, akcentując w nich emocje, jakie towarzyszyły ich bohaterom –
w ten sposób uczy dzieci rozumienia towarzyszących nam przez całe życie uczuć.

– dzięki niej dzieci będą potrafiły rozumieć emocje swoje i swojego otoczenia; będą potrafiły właściwe zarządzać swoimi uczuciami, tak by ich nie tłumić, ale jednocześnie uzewnętrzniać je we właściwy sposób

Informacje dodatkowe o Wielka księga emocji:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2018-02-09
ISBN: 978-83-7971-559-6
Tłumaczenie: Katarzyna Gajos
Ilustracje:Carles Arbat

Kup książkę Wielka księga emocji

Wielka księga emocji - opinie o książce

Avatar użytkownika - Nie_tylko_o_ksia
Nie_tylko_o_ksia
Przeczytane:2024-01-07,

W "Wielkiej księdze emocji", zebrano opowieści z różnych zakątków świata, te znane i mniej znane – wszystko po to, by zobrazować wachlarz emocji, z jakimi mierzymy się każdego dnia. Przytaczane opowiadania obrazowo wskazują na poprawne i niewłaściwe zachowania, celując w omówienie konkretnej emocji nazwanie jej. I tak spośród strachu, gniewu, smutku, wdzięczności, nieśmiałości, czy impulsywności możemy przyjrzeć się niełatwej sztuce czerpania nauki i radzenia sobie w sytuacjach wywołujących dane emocje.
Czy możemy się wykształcić w sobie umiejętność nazywania uczuć i kontrolowanego ich okazywania? Oczywiście, że tak, ale w zależności od rodzaju uczucia i psychiki każdego z nas, droga do osiągnięcia tego celu z pewnością okaże się różna. Ta cenna, pięknie wydana książka pomoże dzieciom, ale też rodzicom opanować tę trudną sztukę. Na końcu umieszczony został spis zdań i cytatów, które dodatkowo pomogą utrwalić przedstawione zagadnienia i pozwolą szybko wrócić do najważniejszych sentencji, cennych przy nauce wyrażania emocji. Jedna z tych pozycji, która zachwyci nie tylko dzieci, ale także dorosłych.

Avatar użytkownika - KarenKa
KarenKa