Wielka księga życia na Ziemi

Rośliny, zwierzęta, ludzie - niby tak różni, a jednak bardzo podobni. Nasze życia są ze sobą nierozerwalnie związanie, przenikają się i uzupełniają. Oddychamy tym samym powietrzem, czerpiemy energię z tego samego słońca, rośniemy, rozwijamy się dostosowujemy do różnych warunków, łączymy się w rodziny, tworzymy domy, komunikujemy się itp. Wszyscy przynależymy do planety Ziemi i wszyscy korzystamy z jej zasobów.

W książce w bardzo ciekawy sposób opisano te podobieństwa i zależności w świecie przyrody na przykładach różnych gatunków. Opisom towarzyszą piękne ilustracje. Idealna lektura do wspólnego czytania.

Informacje dodatkowe o Wielka księga życia na Ziemi:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2021-09-15

Kup książkę Wielka księga życia na Ziemi

Wielka księga życia na Ziemi - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2022-03-06, 26 książek 2022,

Przepiękny album o życiu na Ziemi. "Wielka księga życia na Ziemi" jest już szóstą częścią z cyklu "Wielkich ksiąg".

Rośliny, zwierzęta, ludzie – niby tak różni, a jednak bardzo podobni. Nasze życia są ze sobą nierozerwalnie związanie, przenikają się i uzupełniają. Oddychamy tym samym powietrzem, czerpiemy energię z tego samego słońca, rośniemy, rozwijamy się dostosowujemy do różnych warunków, łączymy się w rodziny, tworzymy domy, komunikujemy się itp. Wszyscy przynależymy do planety Ziemi i wszyscy korzystamy z jej zasobów.

W książce w bardzo ciekawy sposób zostały opisane podobieństwa i zależności w świecie przyrody na przykładach różnych gatunków. Opisom towarzyszą piękne ilustracje. Idealna lektura do wspólnego czytania dla młodszych i starszych pasjonatów nauki.

Książka jest zachwycająca.

Wielkie Niebieskie Coś
Yuval Zommer0
Okładka ksiązki - Wielkie Niebieskie Coś

Kiedy Wielkie Niebieskie Coś zjawia się na wzgórzu, wszyscy jego mieszkańcy są zgodni: intruz musi zniknąć. Najpierw próbują go odstraszyć wilki, potem...

Tajemniczy świat pod stopami
Yuval Zommer0
Okładka ksiązki - Tajemniczy świat pod stopami

Autor bestsellerowych Wielkich Ksiąg: Robali, Ssaków i Morskich Zwierząt wraz z Charlotte Guillain, autorką ponad 100 książek dla dzieci odkrywają...