Wielkie zauroczenie

EKSPERCI POLECAJĄ:Ciekawe i zaskakujące świeżością wspomnienia alpinistki światowego formatu. Wyrzeczenia, ciężka praca, euforia na szczycie, a potem pustka, w której rodzą się z wolna nowe pomysły. Magiczny krąg autorki... i każdego ze wspinaczy.Andrzej "makar" Makarczuk Książkę Steph Davis czyta się z taką samą przyjemnością, z jaką słucha się o jej wyczynach. Gorąco polecam ją wszystkim, którzy chcą lepiej zrozumieć pasję, jaką jest wspinanie. Wydaje mi się ona szczególnie ważną pozycją, ze względu na dynamiczny rozwój, jaki dokonał się w ostatnich latach we wspinaczce kobiecej. A Steph jest jedną z najlepiej wspinających się kobiet na świecie. Adam Pustelnik Steph Davis, w opowieści o swojej wspinaczkowej drodze, równie mocno jak sukcesy sportowe, akcentuje momenty wewnętrznej iluminacji. I to być może ich zrozumienie jest dla Amerykanki najważniejsze, gdy wspina się w Kolorado, Utah, w Dolinie Yosemite i podczas wypraw do Ameryki Południowej i Azji. Każdą z tych przygód traktuje również jako spotkanie z górami i ludźmi ? tymi, z którymi związana jest liną, ale i tymi spotkanymi w drodze pod ścianę. Trudno o jednoznaczną klasyfikację Wielkiego zauroczenia. Miłośnicy literatury górskiej na pewno odnajdą tu wiele emocjonujących przygód na honornych ścianach i drogach, miłośnicy autobiografii ? wciągającą lekturę pełną pogodnego dystansu wobec siebie i otoczenia, wszyscy ? książkę, po którą z pewnością sięgną wiele razy. Magazyn GÓRY

Informacje dodatkowe o Wielkie zauroczenie:

Wydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: 2007-10-01
Kategoria: Inne

Kup książkę Wielkie zauroczenie

Wielkie zauroczenie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Irmina66
Irmina66