Wiersze i rymowanki polskie

Przedstawiamy Czytelnikom publikację wyjątkową, będącą listą życzeń wszystkich, którzy przyczynili się do jej powstania.

Tom WIERSZE I RYMOWANKI POLSKIE z serii KLASYCY POLSCY DZIECIOM jest pieczołowicie przygotowanym wyborem najlepszej twórczości klasycznej dla dzieci.

Trudno wyobrazić sobie wieczory bez lektury wierszy Oppmana, Fredry, Konopnickiej, Jachowicza czy Bełzy, o tuzach literatury, jak Mickiewicz, Słowacki, Krasicki, nie wspominając.

Dzieciństwo bez Stefka Burczymuchy, Pawła i Gawła, Niezapominajek wpisywanych do każdego pamiętnika czy Kołysanek pióra Czechowicza przed snem jest nie do pomyślenia. Żadne przyjęcie rodzinne nie mogło obyć się bez wiersza o Chorym Kotku, a wszystkie zabawy toczyły się w rytm wyliczanek Entliczek pentliczek, Siała baba mak, Ene due rike fake... i rymowanek Gdzieżeś to bywał czarny baranie, Jak sroczka kaszkę warzyła czy Jak kot palił fajkę. To wszystko i znacznie więcej znajdziecie na stronach tej książki.

Wielkim walorem serii KLASYCY POLSCY DZIECIOM są ilustracje, także sięgające stylistyką do klasyki ilustracji dla dzieci, wykonane z wielką dbałością i talentem przez Magdalenę Kozieł - Nowak, cenioną ilustratorkę wydawnictw dla dzieci.

Wyróżniająca się wśród  publikacji na polskim rynku wydawniczym elegancka edytorsko książka jest znakomitym pomysłem na niebanalny prezent. Wszyscy dbający o polską tradycję literacką i kulturę, chcący przekazać to dzieciom, powinni mieć ten tom w domu.

Ze względu na zawartość, staranny wybór utworów, publikacja może służyć jako lektura uzupełniająca z zakresu języka polskiego.

Książka dająca radość czytania dzieciom, rodzicom i dziadkom.

Informacje dodatkowe o Wiersze i rymowanki polskie:

Wydawnictwo: Mak Verlag
Data wydania: 2012-10-18

Kup książkę Wiersze i rymowanki polskie

Wiersze i rymowanki polskie - opinie o książce

Batman Detective Comics Upadek Batmanów, tom 6
Okładka ksiązki - Batman  Detective Comics  Upadek Batmanów, tom 6

Szósty tom serii Batman - Detective Comics pt. Upadek Batmanów. Red Robin powrócił. Podjął pracę nad usprawnieniem działania drużyny. Razem ze swoją...

Garfield. Tłusty koci trójpak. Tom 14
Okładka ksiązki - Garfield. Tłusty koci trójpak. Tom 14

Być może Garfield zrodzony jest do drzemek (musi codziennie przymknąć oko na jakieś osiemnaście godzin), ale kiedy się budzi, jest gotów do działania....