Wilczęta II. Sprawności wilczęce

Seria wydawnicza ,,Przywrócić Pamięć" ma przybliżyć współczesnemu społeczeństwu publikacje założycieli ruchu skautowego, twórców rozwoju idei i metodyki harcerskiej z lat 1911-1939.

Reprint wydania z 1928 r.: WILCZĘTA. II SPRAWNOŚCI WILCZĘCE

OD TŁUMACZA.

,,Stary Wilk", generał Baden-Powell, autor tej książeczki, umie jak mało kto zaciekawić, pouczyć i zachęcić do najprzyjemniejszej rozrywki, która równocześnie staje się najpożyteczniejszem ćwiczeniem w zdobywaniu dzielności i cnót obywatelskich.

Czczą go też i kochają chłopcy wielu krajów jako Naczelnego Skauta całego świata. Pokojowa nagroda Nobla najsłuszniej powinna niebawem stać się jego udziałem.

Rząd polski, uznając że system skautowy skutecznie się przyczynił do fizycznego i duchowego odrodzenia młodzieży polskiej, nadał twórcy ruchu skautowego w 70-tą rocznicę jego urodzin gwiazdę orderu ,,Polonia restituta".

Wilczęta są zawsze ciekawe i sprytne.

Od kilku lat oczekiwały w Polsce ukazania się tej książeczki, jako dalszego ciągu części I-ej, wydanej w Warszawie w 1923 r.

Liczne gromady wilczęce zyskują w ten sposób najlepszą pomoc w dalszem ćwiczeniu się i pożądany środek stałego pomnażania wspólnej radości i pożytku.

Polecamy nową serię reprintów harcerskich z lat 1911-1939 pt. "Przywrócić Pamięć"... tutaj

Polecamy do przeczytania:

Polecamy również wywiad z prof. Bogusławem Śliwerskim "Harcerstwo jest dobrym sposobem na samotność młodych w sieci" - tutaj

Polecamy również film "Skauci - unikalny film o historii harcerstwa!" - tutaj

Polecamy również wywiad z Wojciechem Śliwerskim "Harcerstwo i nie tylko..." - tutaj

Polecamy również recenzję Wojciecha Śliwerskiego w magazynie SKAUT "O Adolfie Zbigniewie Heidrichu" - tutaj

Polecamy również artykuł Marka Popiela z magazynu SKAUT "o serii Przywrócić Pamięć" - tutaj

Polecamy również artykuł Marka Popiela z magazynu SKAUT "Szkoła za lasem" - tutaj

Polecamy również recenzję serii prof. Bogusława Śliwerskiego - tutaj

Polecamy również artykuł Marka Popiela z magazynu SKAUT "o serii Przywrócić Pamięć" - tutaj

Informacje dodatkowe o Wilczęta II. Sprawności wilczęce:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2014-10-31
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Wilczęta II. Sprawności wilczęce

Wilczęta II. Sprawności wilczęce - opinie o książce

Robert Baden-Powell0
Okładka ksiązki -  Wskazówki dla skautmistrzów. Podręcznik dla drużynowych zawierający teorię skautingu

Skauting dla chłopców. Wychowanie dobrego obywatela metodą puszczańską
Robert Baden-Powell0
Okładka ksiązki - Skauting dla chłopców. Wychowanie dobrego obywatela metodą puszczańską

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;