Wilki Arazan

Tom 17 cyklu Zwiadowcy

Epicka opowieść o honorze, przyjaźni i wielkiej przygodzie

Zwiadowcy powracają w nowej, mrożącej krew żyłach przygodzie!

Tym razem Will i Maddie wyruszają z pomocą do dalekiej Celtii - górzystej i nieprzyjaznej dla wędrowców krainy, której mieszkańcy nie słyną z otwartości i gościnności. Tamtejszą ludność prześladują tajemnicze bestie. Podobno za atakami na wieśniaków stoi wataha wilków olbrzymich - mitycznych stworzeń, które według jednych wyginęły setki lat temu, a według innych w ogóle nie istniały.

Zwiadowcy nie zdają sobie sprawy, że tym razem przyjdzie im się zmierzyć z zupełnie nowym przeciwnikiem, którego nie da się powstrzymać zwykłymi strzałami. Oboje będą musieli pokonać swoje lęki, Will powróci wspomnieniami do swojego poprzedniego pobytu w Celtii i zmierzy się z trudną przeszłością, a Maddie z niebywałą odwagą stawi czoło prawdziwemu złu.

Czy podczas tej niebezpiecznej, pełnej tajemnic wyprawy zwiadowcy przekonają się, że w legendach i mitach jest ukryte ziarno prawdy?

Wydawana od 2009 roku seria o przygodach zwiadowcy Willa oraz jego mistrza Halta cieszy się niesłabnącą popularnością wśród coraz to nowych czytelników.

Pierwszy tom sprzedał się w ponad 300 tysiącach egzemplarzy, fani organizują kolonie pod szyldem Zwiadowców, a fanpage cyklu liczy niemal 30 tysięcy fanów.

Seria składa się z 17 woluminów, autor napisał też dwa tomy prequelowe.

Informacje dodatkowe o Wilki Arazan:

Wilki Arazan - opinie o książce

Avatar użytkownika - BOOKSARE_MYPASSI
BOOKSARE_MYPASSI
Przeczytane:2022-12-05, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Posiadam, współpraca,

„Prostota jest dobra. Im prostszy plan, tym mniej rzeczy może pójść nie tak”.

Król Ioann zwrócił się o pomoc do araluenczyków. Tamtejsza ludność jest prześladowana przez mityczne bestie. Will i Maddie wyruszają do dalekiej, górzystej i nieprzyjaznej dla wędrowców krainy – Celtii, której mieszkańcy nie słyną z otwartości i gościnności. Wieśniacy są atakowani przez watahę wilków olbrzymich – stworzeń, które według jednych wyginęły setki lat temu, a według innych w ogóle nie istniały.
Zwiadowcy nie zdają sobie sprawy z czym lub z kim przyjdzie im się zmierzyć. Oboje będą musieli pokonać swoje lęki. Dla Willa będzie to trudniejsza wyprawa, gdyż wrócą wspomnienia z poprzedniego pobytu w tej krainie.
Czy Willemu uda się poradzić sobie z duchami przeszłości, a Maddie – stawić czoło prawdziwemu złu?

Zwiadowcy powracają w nowej, mrożącej krew żyłach przygodzie! – zapowiedź @WydawnictwoJaguar jest trafiona w punkt.
To opowieść o przygodzie, przyjaźni, honorze i magii. Fantastyki jest tu więcej niż poprzednio. Ten tom bardziej przypomina pierwsze części serii. I dobrze, bo za nimi tęskniłam. Bohaterowie jak zawsze współpracują i mogą liczyć na siebie.
Chyba zaczynam przekonywać się do Maddie. W tej historii jest odpowiedzialna, skoncentrowana… po prostu dorosła.
Seria uczy, bawi i pokazuje wartości, którymi należy kierować się w życiu: przyjaźń, współpraca i odwaga w pokonywaniu swoich lęków.
Pokazuje, że czasami warto zaryzykować, by odnieść sukces. Nie należy lekceważyć przeciwnika i marnować czasu i energii na narzekanie. Uczy, że nie należy mieć wobec nikogo długów i warto przyjmować pomoc od tych, którzy chcą nam jej udzielić. „Przyjmowanie pomocy nie jest żadną ujmą.” Ukazuje, że pieniądze i władza bardzo zmieniają ludzi.

Czekałam na ten tom, oj czekałam i… jeden wieczór wystarczył, bym ponownie zaczęła czekać – tym razem na tom 18.

Polecam.
Dla tych, co jeszcze nie wiedzą jaki prezent kupić najbliższym, to podpowiem – Zwiadowcy.

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2022-12-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 2022, E-booki, Fantasy,
Królewski zwiadowca
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Królewski zwiadowca

W królestwie Araluenu zachodzą nieuchronne zmiany, wymuszone przez nieubłagany upływ czasu. Król Duncan, złożony chorobą, nie może pełnić...

Ziemia skuta lodem
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Ziemia skuta lodem

Trzeci tom bestsellerowej sagi dla młodzieży pióra australijskiego pisarza Johna Flanagana. Po spaleniu mostu, przez który Morgarath chciał...