Wir

Oto jak skończy się świat.

Wybuch jądrowy na głębokomorskim ryfcie. Celem ataku był pradawny mikrob – tak żarłoczny, że mógłby doprowadzić do zagłady całej biosfery – oraz garstka amfibiotycznych ludzi zwanych ryfterami, którzy nieumyślnie wypuścili go na zewnątrz po trzech miliardach lat odosobnienia.

Powstałe w wyniku wybuchu tsunami pochłonęło wiele milionów istnień. Nie było innego wyboru – ocalenie świata usprawiedliwia przypadkowe ofiary.

Gorzej, że ktoś chybił.

Zachodnie wybrzeże Ameryki Północnej legło w gruzach. Miliony uchodźców gromadzą się wokół mitycznej postaci, która w tajemniczy sposób wyłoniła się z oceanu. Świat, który chyli się już ku upadkowi, ledwie zauważa kolejną plagę, szerzącą się na wybrzeżu. Coś ogromnego i nieludzkiego, ukrytego we wnętrzu pędzącej na złamanie karku dżungli, zwanej kiedyś Internetem, próbuje dosięgnąć kobiety o zatopionej w piersi maszynerii i pustych, białych oczach. Kobiety, której działaniami kieruje wściekłość. Kobiety, która nosi w sobie Armagedon.

Na imię jej Lenie Clarke. Jest ryfterką. I nie jest nawet w połowie tak martwa, jak się wszyscy spodziewali.

W jej mniemaniu cały cholerny świat jest tylko jedną, wielką przypadkową ofiarą... ukryj.

Informacje dodatkowe o Wir:

Wydawnictwo: Ars Machina
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
ISBN: 9788393231928

Kup książkę Wir

Wir - opinie o książce

Avatar użytkownika - sabja
sabja
Przeczytane:2014-01-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki- 2013, Mam, Na półkach,
Świetna kontynuacja "Rozgwiazdy". Obawiałam się, że nic mnie już nie zaskoczy w fabule, jednak Watts stanął na wysokości zadania. W tej części dowiadujemy się więcej o Lenie Clark (zresztą jak i ona sama). Wizje świata, w którym inżynieria genetyczna pozwala zmieniać nie tylko cechy fizyczne ale i osobowościowe jest bardzo interesująca. Jednak nawet to nie potrafi powstrzymać rewolucji dziejącej się w duszach ludzi. Autor jest bardzo wiarygodny w swoim opisie rzeczywistości, naukowy język którym dość często przeplata akcję zmusza do wysiłku szare komórki.
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2013-04-20, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 (190) książek w 2013, Fantastyka, Mam,
Właściwie o co chodzi w tej książce zaczęłam pojmować dopiero w połowie. Główną bohaterką jest Lenie Clark, która została zmutowana tak, by mogła praktycznie żyć pod wodą. Niestety tym samym zostaje nosicielką wirusa. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazy w ślad za nią podąża Ken Lubin. Niestety akcja bardzo często przeplatana jest z wywodami naukowymi, jako, że autor książki z wykształcenia jest biologiem. To sprawia, że pełno w niej dłużyzn, które sprawiły, że się przy niej po prostu nudziłam.
Poklatkowa rewolucja
Peter Watts0
Okładka ksiązki - Poklatkowa rewolucja

Jak zorganizować bunt na pokładzie, kiedy budzą cię z hibernacji na parę dni co milion lat? Jak konspirować, gdy garstka potencjalnych sojuszników...

Odtrutka na optymizm
Peter Watts0
Okładka ksiązki - Odtrutka na optymizm

Światowa premiera. Siedemnaście doskonałych opowiadań autora Ślepowidzenia, po raz pierwszy zebranych w jednym tomie. Są w nich historie o inteligentnych...