Władca Werony

Napisana z rozmachem historyczna powieść, której akcja toczy się w XIV wieku w Weronie. Właśnie zostało opublikowane Piekło Dantego, kiedy wygnany z Florencji poeta znajduje wraz z synami schronienie w Weronie. Miasto przeżywa okres największego rozkwitu w swojej historii, co jest wyłączną zasługą charyzmatycznego Cangrande della Scala, któremu Dante zadedykował trzecią część Boskiej Komedii. Pietro, syn poety, chce wyjść z cienia ojca i staje się nie tylko świadkiem, ale i głównym uczestnikiem niezwykłych wydarzeń - wojny między Padwą a Weroną, rosnącej sławy Dantego, spisku przeciwko synowi i spadkobiercy Cangrande, konfliktu między rodami Montekich i Capulettich, który Szekspir uwiecznił w najpiękniejszej historii miłosnej - tragedii Romeo i Julia.

Informacje dodatkowe o Władca Werony:

Wydawnictwo: Philip Wilson
Data wydania: 2008-10-24
ISBN: 978-83-7236-220-9

Kup książkę Władca Werony

Władca Werony - opinie o książce

Przyznam się, że początkowo objętość tej książki mnie przeraziła. Podobnie jak i początkowy nawał informacji. Ale gdy już to wszystko ogarnęłam to ciężko mi się było oderwać i poczułam smutek gdy nadszedł koniec. Uwielbiam Włochy i wszystko co włoskie. Wciągnęła mnie atmosfera średniowiecznej Werony. Dworski ceremoniał, intrygi, walki, zdrady. Ale jest to też opowieść o lojalności, przyjaźni i oddaniu. Pisarz odwalił kawał dobrej roboty, dzięki której mogłam przenieść się w czasie I przestrzeni. Wątków jest wiele Ale na koniec praktycznie wszystkie splatają się w jeden. Miłośnikom powieści historycznych powinna się spodobać

Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789