WordPress. Tworzenie własnych motywów

Sprawdź, jak zarobić na WordPressie!

Jak skonstruowany jest mechanizm szablonów? Jak tworzyć motywy zgodnie z prawem? Gdzie najlepiej sprzedać gotowy motyw?

WordPress to wiodący system do szybkiego tworzenia eleganckich, bogatych w treść oraz grafikę stron internetowych. Nieważne, czy jest to blog, strona domowa, czy witryna firmowa - WordPress sprawdzi się wyśmienicie w każdej roli. Jedną z jego cech, dzięki którym zasłużył na swoją popularność, jest niezwykle intuicyjny i elastyczny sposób tworzenia motywów. Dzięki niemu masz do wyboru tysiące gotowych skórek, a ponadto możesz stworzyć własną, niepowtarzalną, która sprawi, że Twoja strona zyska na atrakcyjności.

A może motywy można sprzedawać? Oczywiście, możesz zarobić na tworzeniu "skórek" dla WordPressa. W końcu przy tylu milionach użytkowników nikt nie powinien narzekać na brak klientów! Dzięki tej książce błyskawicznie opanujesz tę sztukę. W trakcie lektury poznasz zasady planowania motywu, metody projektowania szablonów oraz sposoby tworzenia motywów na podstawie modeli. Ponadto autorzy przedstawią Ci zaawansowane zagadnienia, takie jak zarządzanie archiwami, wyświetlanie stron informujących o błędach czy też zarządzanie komentarzami. Wśród poruszanych tematów znajdziesz również omówienia najlepszych sposobów testowania szablonów i wskazówki na temat rozwiązywania najczęściej występujących problemów. Dodatkowo autorzy przedstawiają niezwykle istotny aspekt tworzenia szablonów - przepisy prawne. Ta wiedza z pewnością zaprocentuje w przyszłości! Będziesz wiedział, jak nie wejść w konflikt z prawem autorskim, jak licencjonować własne motywy oraz jak najlepiej je sprzedać!

Planowanie motywu Definiowanie wyglądu menu Etapy procesu projektowania Zasady projektowania motywu Podział na strony Strony archiwum, o autorze, kategorii oraz znaczników Strony błędów Umieszczanie bloków reklamowych Modele jako podstawa do tworzenia szablonów Zaawansowane techniki konstruowania motywów Dodawanie ilustracji Komentarze Wykorzystanie widżetów Dodawanie opcji motywów Handel motywami

Zobacz, jakie możliwości kryje najpopularniejszy
system do tworzenia stron - WordPress!

Prowadzisz bloga, serwis informacyjny, stronę firmową?
Dołącz do Programu Partnerskiego - Zostań wtyczką Helionu!

więcej>>

Informacje dodatkowe o WordPress. Tworzenie własnych motywów:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2011-09-19
Kategoria: Poradniki

Kup książkę WordPress. Tworzenie własnych motywów

WordPress. Tworzenie własnych motywów - opinie o książce