Wprowadzenie do HTML5. Autorytety Informatyki

Sprawdź, co potrafi HTML5!

HTML5 - początkowo po cichu, ostatnio coraz głośniej - zaczyna gościć w naszych przeglądarkach internetowych. Wbudowane mechanizmy obsługi multimediów, lepsze wykorzystanie formularzy, nowe struktury i semantyka, dzięki którym Twój serwis stanie się bardziej dostępny, to tylko część z nowinek ostatniej wersji HTML. Zastanawiasz się, jak wykorzystać go na Twoich stronach?

Ta książka odpowie na to i wiele innych pytań! Kompletne źródło informacji na temat HTML5 jest w zasięgu Twojej ręki. W trakcie lektury poznasz nowe struktury i ich przeznaczenie oraz zmodyfikowane znaczniki z wcześniejszych wersji. W kolejnym rozdziale zaznajomisz się szczegółowo z nowymi możliwościami formularzy oraz technikami ich tworzenia. W tej wersji projektowanie formularzy to naprawdę czysta przyjemność! Ponadto zobaczysz, jak szybko i łatwo można dodać do strony elementy wideo i audio. Dodatkowo nauczysz się wykorzystywać mechanizmy do przechowywania danych oraz geolokalizacji. Dzięki tej książce poczujesz powiew świeżości w świecie stron internetowych!

Struktura dokumentu HTML Struktury zasadniczych obszarów treści Wykorzystanie konspektu WAI-ARIA Wykorzystanie globalnych atrybutów Elementy do wprowadzania danych w formularzach Natywna obsługa multimediów Rozwiązywanie kłopotów z kodekami Obsługa wideo w starszych przeglądarkach Właściwości elementu Canvas Składowanie danych Metody dostępu do magazynu danych Praca w trybie offline Wykorzystanie techniki "przeciągnij i upuść" Geolokalizacja - możliwości oraz sposoby wykorzystania

Twórz najnowocześniejsze witryny WWW!

Informacje dodatkowe o Wprowadzenie do HTML5. Autorytety Informatyki:

Wprowadzenie do HTML5. Autorytety Informatyki - opinie o książce

Wprowadzenie do HTML5
Bruce Lawson, Remy Sharp0
Okładka ksiązki - Wprowadzenie do HTML5

Sprawdź, co potrafi HTML5! Jakie nowości wprowadza HTML w wersji 5? Jak wykorzystać usługi geolokalizacyjne? Jak tworzyć dostępne witryny WWW? HTML5...